Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Alytaus jaunimui – išskirtinės galimybės įgyvendinti savo sumanymus

Alytaus jaunimui – išskirtinės galimybės įgyvendinti savo sumanymus

Išskirtinėje aplinkoje – miesto sode – pristatytos naujos Alytaus jaunimo iniciatyvų įgyvendinimo galimybės ir jų finansavimo tvarka.

Alytaus miesto Jaunimo reikalų taryba (JRT) skatina jaunimo iniciatyvas, jaunų žmonių užimtumą Alytaus mieste, jų aktyvų dalyvavimą bendruomenės gyvenime ir vykdo iniciatyvų konkursą. Šiuo metu yra patvirtinti konkurso atrankos nuostatai – paraiškas galima teikti jau dabar.

„Tikime, kad Alytuje yra daug iniciatyvių jaunų žmonių, kurie turi daug puikių minčių. Šiandien čia pristatome būdą, kaip visas idėjas paversti tikrais darbais“, – sakė Alytaus miesto mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius. Pasak jo, tikimasi, kad tai paskatins jaunimą ir visus miestelėnus galvoti apie Alytų kaip apie savo miestą, kuriame nėra ribų kūrybiškumui ir įdomių idėjų įgyvendinimui.

Iniciatyvas gali teikti kiekvienas, turintis idėjų, tačiau svarbiausia, kad ne mažiau kaip ⅔ iniciatyvos dalyvių būtų jauni žmonės, tiek pat dalyvių turi sudaryti alytiškiai, o pati iniciatyva turi būti įgyvendinama Alytaus mieste.

Pasak JRT pirmininko Povilo Labuko, šis jaunimo iniciatyvų konkursas išskirtinis ir tuo, jog norint jame dalyvauti nereikia didelių laiko sąnaudų, svarbiausia – turėti noro realizuoti iniciatyvas. „Įgyvendiname šį iniciatyvų konkursą tam, kad jaunimas, turėdamas idėjų, gautų ne tik patarimą, konsultaciją, kaip tai įgyvendinti, bet ir finansinę pagalbą. Visas procesas vyksta labai paprastai ir greitai. Tereikia užpildyti paraiškos formą, ją pateikti, ir per dvi savaites nuo paraiškos pateikimo gaunamas galutinis atsakymas, ar jums pavyko gauti finansavimą“, – sakė Povilas Labukas. Jo teigimu, ypač patogu tai, kad paraiškas galima teikti bet kada, nėra nustatyti jų pateikimo terminai.

Jeigu pareiškėjo iniciatyva neviršija 300 Eur, savivaldybė finansuoja iki 100 proc. iniciatyvos biudžeto lėšų. Jeigu pareiškėjo iniciatyva viršija 300 Eur, savivaldybė finansuoja ne daugiau kaip 90 proc. iniciatyvos biudžeto lėšų. Paraiškos teikėjas privalo nurodyti kitus iniciatyvos finansavimo šaltinius. Bendros šių metų lėšos, skiriamos jaunimo iniciatyvoms, – 10 tūkst. eurų. Pasak P. Labuko, šiuo metu jau yra nemažai organizacijų, kurios domisi ir planuoja dalyvauti iniciatyvų konkurse.

Susitikimo su miesto jaunimu metu diskutuota, kokios iniciatyvos galėtų būti įgyvendinamos pagal šią programą. Sulaukta įvairių idėjų – nuo koncertų, įvairių pasirodymų, kūrybinių dirbtuvių iki kino peržiūrų po atviru dangumi, videožaidimų vakarų.

Daugiau informacijos, kaip įgyvendinti savo iniciatyvą: www.alytus.lt/jaunimo-iniciatyvos

www.alytus.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top