Pradinis / Kultūra / Ansamblių šventė kviečia prie Bėlio ežero

Ansamblių šventė kviečia prie Bėlio ežero

Jau trečią kartą vaizdingame Švenčionių dainų slėnyje prie Bėlio ežero vyks Dainų ir šokių ansamblių šventė. Šiemet ji skirta 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventei – žiūrovai išvys įspūdingą Ansamblių vakaro programą.

Birželio 17 d. 19 val. Dainų slėnyje prasidės unikalus renginys, atskleisiantis tradicinių dainų, muzikos ir šokių grožį, įvairovę bei savitumą. Programos sumanymą perteiks keturios teminės teatralizuotos dalys: „Lietuvos žemė“, „Gentys“, „Darbas – duona mūsų kasdienė“ ir „Už Tėvynės laisvę“. Visą pasirodymą sudarys net 32 kūriniai.

„Ansamblių vakaro programa bus įvairiapusiška ir įdomi. Džiaugiamės, kad Lietuvoje gyvena patriotiškai nusiteikęs jaunimas. Šiemet pirmą kartą norą dalyvauti Lietuvos dainų šventėje pareiškė liaudiškų šokių ansamblis „Perla“ iš Nemenčinės – jame šoka lenkų, rusų, lietuvių mokyklų auklėtiniai ir studentai, šiuo metu jie aktyviai repetuoja ir specialiai šiam renginiui siūdinasi lietuvių tautinius kostiumus“, – pasakojo Ansamblių vakaro režisierė Leokadija Dabužinskaitė.

Šventėje, kurią rengia Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Švenčionių rajono savivaldybe, pasirodys net 900 atlikėjų. Koncertuos geriausi Lietuvos ansambliai: Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto šokių ansamblio „Vingis“ liaudiškos muzikos kapela, ansambliai „Lietuva“, „Šviesa“, „Jaunimėlis“, „Jievaras“, „Voruta“, „Ugnelė“, liaudiškų šokių grupės „Joris“, „Dalužė“, „Gabija“, „Versmė“ iš Vilniaus, ansambliai „Nemunas“, „Žilvitis“ ir liaudiškų šokių grupė „Ratava“ iš Kauno, ansamblis „Dainava“ iš Alytaus, Marijampolės meno mokyklos skudutininkų ansamblis „Tūto“, šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“ ir skudutininkų ansamblis „Kadijo“ iš Utenos, „Panevėžio Pynimėlis“, ansambliai „Aukštaitija“ ir „Aukštaitukas“ iš Švenčionių, „Mastis“ iš Telšių, „Jūra“ iš Tauragės ir Nemenčinės liaudiškų šokių kolektyvas „Perla“.

Renginio idėja – puoselėti ir ugdyti tautinę kultūrą, pagarbą praeičiai, mūsų tradicijoms, skiepyti patriotiškumo, pilietiškumo jausmą, meilę Tėvynei. Taigi ir didžiausias Dainų šventės kūrėjų siekis – kad šis didingas kultūros reiškinys skleistųsi iš žmonių kūrybos, entuziazmo, supratimo. Ansamblių šventė Švenčionyse ne tik džiugins žiūrovus, bet ir padės meno kolektyvams geriau pasirengti Lietuvos šimtmečio dainų šventei, vyksiančiai Vilniuje 2018 m. birželio 30–liepos 6 d.

LNKC nuotr.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top