Pradinis / Lietuvos jaunimas / Apdovanoti jaunieji bendruomenių lyderiai

Apdovanoti jaunieji bendruomenių lyderiai

Nacionalinė programa „Socialinis sufleris“ kiekvienais metais išrenka ir apdovanoja jaunus žmones, kurie telkia bendruomenes ir inicijuoja svarbius pokyčius savo aplinkoje. Šiais metais apdovanoti Edgaras Kontrimas iš Mažeikių, Adas Oleinik iš Molėtų, Austėja Adomavičiūtė iš Zapyškio, Narvydas Matulevičius iš Alytaus ir Akvilė Vidugirytė iš Biržų.

Penki apdovanoti jaunuoliai įgyvendino ilgos trukmės projektus, iš esmės pakeitusius vietos bendruomenės gyvenimą. Edgaras Kontrimas iš Mažeikių įkūrė asociaciją „Mažeikių gatvės gimnastai“ (ji jau dvejus metus kiekvieną šeštadienį rengia nemokamas treniruotes miesto gyventojams) ir padedamas privačių rėmėjų sutvarkė Naftininkų g. ir Tyliojoje g. esančias sporto aikšteles.

Adas Oleinik inicijavo Molėtų autobusų parko tvarkaraščio peržiūrėjimą siekdamas sudaryti sąlygas jaunimui iš atokesnių rajono vietovių dalyvauti Molėtuose vykstančioje popamokinėje veikloje. Narvydas Matulevičius bendruomenės lyderio ženkleliu apdovanotas už demokratinių vertybių puoselėjimą Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje, kurios prezidento pareigas eina nuo 2017 m.

Austėja Adomavičiūtė ir Akvilė Vidugirytė apdovanotos už socialinę veiklą – merginos organizuoja reguliarias filmų peržiūras Zapyškio jaunimui ir „Bingo“ vakarą Biržų miesto senoliams.

„Nors Europos Sąjungos šalyse didėja finansavimas švietimui ir jaunimo neformaliajam ugdymui, tačiau ekspertai pastebi, kad mažėja veiklų ir projektų, kuriuos inicijuoja patys jauni žmonės. Dažnu atveju projektai yra orientuoti į greitus rezultatus, o jauni žmonės juose yra produktų ar paslaugų vartotojai, neturintys realios sprendimo priėmimo galios. Norėjome paskatinti tuos jaunus žmones, kurie nelaukia išorinės paramos ir patys imasi iniciatyvos, sugeba sutelkti bendraminčius ir vykdo ilgalaikes veiklas“, – pasakojo „Socialinio sulferio“ programos vadovas Žilvinas Mažeikis.

„Socialinio suflerio“ programa Lietuvoje įgyvendinama nuo 2017 m., joje yra dalyvavę daugiau nei 1000 jaunų žmonių.

Interviu su Adu Oleinik: 

Interviu su Austėja Adomavičiūte: 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top