Pradinis / Kultūra / Apdovanoti projekto „Giminės medis-2022“ kūrybinių darbų nugalėtojai

Apdovanoti projekto „Giminės medis-2022“ kūrybinių darbų nugalėtojai

2022 m. lapkričio 24 d. virtualioje aplinkoje vyko respublikinio projekto „Giminės medis-2022“ baigiamasis renginys – kūrybinių darbų parodos pristatymas, projekto apibendrinimas, konkurso dalyvių apdovanojimai. Kauno tautinės kultūros centras konkursą rengia nuo 1999 metų.

Organizatorių ir partnerių tikslas – pakviesti vaikus, jaunuolius ir jų šeimos narius į simbolinę kelionę po savo šeimos praeitį, gimtąsias protėvių vietas: tyrinėti ir užrašyti giminės istorinį paveldą, genealogiją, tapti šeimos muziejininku, įprasminant tautos istorinę ir kultūrinę atmintį, nes šeima – valstybės pagrindas.

Šiais metais konkurso darbų temos: „Giminės medis“, „Giminės herbas“, „Šeimos relikvija ir fotografija“. Juos pateikė daugiau nei 100 vaikų, jaunuolių iš Ignalinos, Jurbarko, Jonavos, Klaipėdos, Kupiškio, Mažeikių, Pasvalio, Prienų, Radviliškio, Šalčininkų, Ukmergės, Šiaulių, Vilniaus, Kauno miestų ir rajonų. Konkursui iš viso buvo pateikta daugiau nei 100 kūrybinių darbų:  „Giminės herbas“ – 48, „Giminės medis“ – 41, „Šeimos relikvija ir fotografija“ – 21. Trečius metus kūrybinius darbus vertina ne tik komisija, bet ir KTKC interneto svetainės lankytojai. Šiais metais čia apsilankė ir balsavo daugiau nei 1700 lankytojų.

Virtualiame renginyje dalyvius linksma daina pasveikino Kauno tautinės kultūros centro ansamblio „Sodailio“ jaunieji muzikantai (vadovė Jūratė Dailydėnienė). Kalbėjo Kauno apskrities bajorų draugijos vadė, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos vadovė p. Kristina Giedraitienė, projekto koordinatorė Kauno tautinės kultūros centro metodininkė Jurgita Kilikauskienė, metodininkė Eglė Vindašienė.

Geriausių kūrybinių darbų autoriai buvo apdovanoti Kauno tautinės kultūros centro padėkomis ir atminimo dovanomis bei Kauno apskrities bajorų draugijos įsteigtais prizais.

Kauno tautinės kultūros centras dėkoja visiems dalyviams – vaikams ir jaunuoliams, jų mokytojams, tėveliams, kurie skatina mokinius dalyvauti projekte, padeda rinkti, sisteminti, apipavidalinti kūrybinius darbus ir juos įkelti į konkurso organizavimo platformą. Dėkojame mūsų ištikimiems bičiuliams Kauno apskrities bajorų draugijai, rėmėjams: Lietuvos bajorų kraštų susivienijimui, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijai, Giedraičių šeimos labdaros ir paramos fondui, poniai Kristinai Giedraitienei.

Konkurso nugalėtojai: http://ktkc.lt/renginys/gimines-medis-2022-apibendrinimas/

Organizatorius – Kauno tautinės kultūros centras. Partnerė – Kauno apskrities bajorų draugija.

KTKC inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top