Pradinis / Interjeras / Ar dažnai tenka susidurti su šilumos siurblių gedimais? Ar brangus jų taisymas?

Ar dažnai tenka susidurti su šilumos siurblių gedimais? Ar brangus jų taisymas?

Šilumos siurbliai dažnai vadinami XXI amžiaus šildymo inovacija, kuri pakeitė žmonių gyvenimus. Lietuviai su tuo sutinka, nes daugeliui kasdieninis kūrenimas, deja, yra labai varginantis darbas, kurį stengiamasi pakeisti kur kas paprastesne namų šildymo priemone.

Viena iš jų yra šilumos siurbliai oras-oras, kurie gali būti naudojami visus metus: žiemą – kaip oro šildymo sistemos, o vasarą – kaip oro kondicionieriai.

Vis dėlto, kaip ir bet kokia kita įranga, kartais jie genda. Specialistas dalinasi savo patirtimi bei pasakoja apie dažniausius gedimus ir kaip jų išvengti.

Tinkamas sistemos prijungimas

Dažniausiai gedimų kyla tada, kai įranga nėra tinkamai sumontuota. Ne veltui šiems darbams reikia ieškoti pačių geriausių, kvalifikuotų specialistų. Kai kurie internete perskaito apie jungimo smulkmenas ir tikisi, kad jiems patiems pavyks tinkamai atlikti tuos darbus.

Deja, viskas ne taip paprasta, kaip atrodo, tad galiausiai padaroma nemažai klaidų, o jų tvarkymas vėliau kainuoja kur kas daugiau nei meistro samdymas.

„Svarbu, kad jungiamieji vamzdžiai būtų sandarūs, dėl to dažniausiai atsiranda gedimų, – pasakoja oras-oras šilumos siurblių specialistas. – Jeigu atsirado gedimas – nebandykite jo šalinti patys. Taip dažniausiai padaroma dar daugiau problemų, kurios vėliau kainuoja labai brangiai.“

Išorinio bloko apšalimas

Vienas šilumos siurblių sistemos blokas yra montuojamas būsto išorėje, tad žiemos metu jam tenka funkcionuoti gana sudėtingomis oro sąlygomis. „Kai kurie mūsų klientai klausia, ar normalu, jog sistema apšąla. Taip, tai yra visiškai įprasta. Priešingai, jeigu išorinis blokas visiškai neapšaltų – tai būtų signalas, kad kažkas negerai. Šilumos siurbliai apšąla ir paskui patys automatiškai atlieka atitirpimo darbą.“

Tuomet, kai lauko temperatūra vis svyruoja apie 0 laipsnių, užšalimas gali būti dažnesnis.

Geri meistrai pašalins problemą

Kad ir kokios problemos sugadintų Jūsų šilumos siurblių funkcionalumą – svarbiausia joms atsiradus nebandyti gedimų pašalinti patiems. Deja, labai dažnai padaroma dar daugiau problemų, kurių naikinimas vėliau ne tik brangesnis, bet ir ne visada pavyksta.

Jeigu sugedo šilumos siurblys, svarbiausia yra laiku išsiaiškinti priežastį. Kvalifikuoti meistrai atvykę įvertina galimus niuansus. Remonto darbų kaina gali prasidėti nuo 70 eurų. Papildomai vertinamos ir atskirų dalių, kurios galėjo sugesti, kainos. Bet viskas priklauso nuo gedimo sudėtingumo, todėl tikslią kainą Jums gali pasakyti tik ekspertas.

Geriausia pirkti įrangą iš ten, kur taip pat siūlomas ir garantinis, ir pogarantinis aptarnavimas. Tuomet būsite ramus, kad meistras visada atvyks, kai Jums jo reikės, galiausiai, kad jis bus susipažinęs su konkrečios sistemos funkcionalumu, tad net ir dideli gedimai jam nebus baisūs ir jis padės susitvarkyti su problemomis, kurios trikdo Jūsų kasdienybės komfortą.

Šilumos siurbliai oras-oras, oras-vanduo ar gruntas-vanduo – tai ilgalaikė investicija, kuri tarnaus Jums daug metų. Todėl neverta taupyti šiai įrangai. Juolab kad dabar įmonės siūlo galimybę įsigyti šilumos siurblius išsimokėtinai puikiomis sąlygomis. O Aplinkos projektų valdymo agentūra nuolat skelbia kvietimus teikti paraiškas ir susigrąžinti dalį pinigų už sumontuotus šilumos siurblius. Todėl galite sutaupyti įsigydami kokybišką prietaisą, kuris užtikrins šilumą Jūsų namams dar daug metų.

PR

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top