Pradinis / KARJERA / Ar įmanoma per 3 mėnesius pradėti verslą turint 3000 litų pradinį kapitalą?

Ar įmanoma per 3 mėnesius pradėti verslą turint 3000 litų pradinį kapitalą?

Septyni jauni, 30 metų dar neturintys bedarbiai Alytuje susiburia į komandą, kad sukurtų verslą. Vienas kito nepažįstantys ir pirmą kartą susitikę jaunuoliai privalo greitai apsispręsti, kokią verslo idėją pasirinkti. Kiekvienas jų turi skirtingą sumanymą, patirtį ir skirtingų ambicijų, tad susitarti nėra paprasta. Vienam rūpi įkurti stalių cechą, kitas nori kavinės ar laisvalaikio pramogų centro, trečias – gaminti baldus gyvūnams, ketvirtas svajoja apie laipiojimo uždarose patalpose klubą.

Be to, komanda įsprausta į ankštus laiko ir finansų rėmus. Verslą ji turi pradėti per tris mėnesius. Pradinis kapitalas – vos 3000 litų. Ar įmanoma tokiomis sąlygomis sukurti verslą? „Sunku, bet įmanoma“, – sako naujo verslumą ugdančio LRT televizijos projekto „Duokit šansą“ dalyviai ir rengėjai.

Alytuje, Mažeikiuose ir Ukmergėje – miestuose, kur vyrauja didžiausias šalyje nedarbas, – iš Darbo biržoje registruotų jaunuolių dalyvauti televizijos verslo realybės projekte buvo atrinkti tie, kurie turi gerų idėjų, noro veikti, tačiau stokoja drąsos imti ir daryti.

Padedami patyrusių verslininkų ir atitinkamų sričių specialistų jauni bedarbiai Alytuje nusprendė atidaryti kavinę, kurioje būtų galima pagurkšnoti kavos ir pažaisti stalo futbolą. Mažeikiškiai pasiryžo įgyvendinti ambicingą idėją – įkurti kino teatrą, mat prieš gerą dešimtmetį mieste jo neliko. Ukmergėje „Duokit šansą“ komanda pasirinko steigti automobilių plovyklą.

Pirmą savo verslą kuriantiems jaunuoliams reikėjo įveikti nemažai iššūkių, pradedant patalpų paieška, jų remontu ir įrengimu, baigiant veiklos leidimų tvarkymu. Riboti finansiniai ištekliai vertė komandas ieškoti kūrybiškų sprendimų, pavyzdžiui, baldus gamintis patiems iš pigių medžiagų, prašyti draugų pagalbos ir vietos verslininkų paramos.

Įvertinę, kad sėkmingai verslo pradžiai jiems reikia didesnių investicijų, nei leidžia sava kišenė, laidos „Duokit šansą“ dalyviai galėjo pasinaudoti projekto iniciatorės Ūkio ministerijos valdomos UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) administruojamomis lengvatinėmis paskolomis, jų garantijomis ir kitomis finansinėmis priemonėmis.

„Mums visada rūpi, kuo ir kaip šiandien gyvena smulkusis verslas. Todėl stengiamės verslui pateikti kuo įvairesnių finansinių produktų, palengvinančių verslo finansavimą, – teigia INVEGA generalinis direktorius Audrius Zabotka. – O projektu „Duokit šansą“ siekiame sudominti verslumu net atokiausių Lietuvos kampelių gyventojus, ypač jaunimą. Siekiame parodyti, kad yra galimybė oriai išgyventi iš savo verslo idėjos ir net mažame miestelyje išsiskirti, rasti verslo nišą, galimybę sukurti patrauklų ir reikalingą produktą ar paslaugą.“

Jaunų bedarbių kelią į verslo pasaulį, jų pergales ir nesėkmes, užsimezgusią bičiulystę ir prie komandos skilimo atvedusius barnius atskleis 15-os verslo dokumentikos laidų „Duokit šansą“ ciklas kiekvieną penktadienį per LRT televiziją. Laidos vedėja Skirmantė Palčinskaitė.

Parengė Virginija Bunevičiūtė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top