Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Atidarytas baigtas rekonstruoti Leipalingio dvaras

Atidarytas baigtas rekonstruoti Leipalingio dvaras

Pabaigus Leipalingio dvaro antrosios dalies rekonstrukcijos darbus, antradienį organizuotas iškilmingas šio istorinio pastato atidarymas.

Kartu su juostelės fragmentu visiems ją perkirpusiems prisiminimui apie šias iškilmes įteiktas leipalingietės menininkės Giulnaros Kupčinskienės sukurtas dvaro medalis.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas džiaugėsi, kad istorinė miestelio širdis pradeda plakti visu pajėgumu, ir kvietė visus atsakingai naudotis čia sukurta infrastruktūra.  „Dvaro rekonstrukcija truko tikrai ilgai. Bet šiandien Druskininkai pagaliau turi dvarą. Šis objektas skiriamas bendruomenei ir kurorto svečiams. Kviečiu vertinti dvarą, saugoti jį ir naudotis čia sukurtomis jums skirtomis erdvėmis“, – sakė R. Malinauskas.

Susirinkusiuosius pasveikinęs LR Seimo narys Zenonas Streikus džiaugėsi, kad šis objektas į leipalingiečių gyvenimą atneš daugiau šviesos ir geros nuotakos.

Pastatą pašventino Leipalingio parapijos klebonas Paulius Marčiulionis.

Rašytiniuose šaltiniuose Leipalingio dvaras pirmą kartą minimas XVI amžiaus pradžioje. Neabejojama, kad iš stambaus dvaro išaugo ir pats Leipalingio miestelis. Per ne vieną šimtmetį dvaras išgyveno ir klestėjimo, ir nuosmukio laikotarpius.

Dvaro rūmuose veikusioje mokykloje išaugo ištisos leipalingiečių kartos, todėl dvaras buvusių mokinių akyse iki šiol išliko kaip pažinimo ir mokslo oazė – mokykla.

Pirmoji dvaro dalis rekonstruota 2015 m. Joje įsikūrė biblioteka, Leipalingio mokyklos kraštotyros muziejus, čia bendruomenė rengia visus leipalingiečiams svarbius renginius, šventes, edukacines programas.

Antroji dalis atnaujinta įgyvendinus projektą „Kultūros paveldas abipus sienos“, kuriuo siekiama išsaugoti ir populiarinti kultūros paveldą bei tradicinius amatus kultūros ir turizmo reikmėms.

Įgyvendinus projektą, kapitališkai suremontuotos Leipalingio dvaro antros dalies patalpos. Pastate įsikūrė Leipalingio laisvalaikio salė. Įrengti darbo kabinetai, grimerinė, pagalbinės patalpos, 20 vietų konferencijų salė, antrame aukšte – 150 vietų koncertinė salė, taip pat dvaro perlas – nuostabaus grožio rūsys, kuris pritaikytas susibūrimams, parodoms, kameriniams koncertams.

Renginio metu pasidžiaugta, kad labai simboliška, jog kitąmet Leipalingis neš Mažosios kultūros sostinės vardą.

Renginio metu skambėjo padėkos  prie projekto įgyvendinimo prisidėjusiems specialistams ir įmonėms, išsamiai pristatyta visa projekto eiga ir veiklos, atliktos kartu su projekto partneriais.

Dvaro kapitalinio remonto projekto rengėja ir vadovė – mažoji bendrija  „Archa“, dvaro statybos darbus atliko uždaroji akcinė bendrovė „Vilungės statyba“.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top