Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Atvirų durų dienos Paliesiaus dvare

Atvirų durų dienos Paliesiaus dvare

Ignalinos rajone, Mielagėnų seniūnijoje esančiame Paliesiaus dvare, tęsiama praeitais metais pradėta prasminga ir graži šviečiamoji misija. Antrąją gegužės savaitę čia rengiamos atvirų durų dienos, vyksta klasikinės muzikos koncertai, į kuriuos kviečiami Ignalinos ir aplinkinių rajonų mokiniai bei suaugusiųjų grupės. Koncertai vyksta puikioje kamerinėje erdvėje, sukurtoje tarp senųjų pasagos formos arklidžių sienų, kurias apsaugo modernus stiklo pastatas. Dvaro pristatymas, puiki muzika ir nuoširdus bendravimas mokiniams palieka tikrai didelį įspūdį. Tikimasi, kad ši tradicija bus tęsiama, palaikoma, o šie edukaciniai renginiai suvienijus pastangas ateityje galės išaugti į vieną didelę, Ignalinos kraštą reprezentuojančią šventę.

Gegužės 6 d. rytą netradicinė pamoka vyko Ignalinos rajono mokyklų penktokams. Su vaikais įdomiai bendravo Gediminas Dalinkevičius. Smuikininkas pasakojo apie senąją kultūrą, muzikos poveikį žmogui, išsilavinusios asmenybės grožį, mokėjimą vertinti save, savo šalį ir džiaugtis vertingais dalykais. „Tarp sienų, kurioms jau 300 metų, pabandykime suvokti kultūros vyksmą, pakeliauti po Italiją, Vokietiją, pajusti, ką mums šiandien kalba baroko laikų muzika“, − sakė G. Dalinkevičius.

Kartu su juo mokiniams koncertavo smuikininkams Laurynas Preikša, gitaristas Simonas Bušma ir violončelininkas Arvydas Griškevičius. Jie dovanojo nuostabių akimirkų su A. Vivaldžio, L. Bokerinio ir J. S. Bacho kūriniais. Kiekvienas kūrinys buvo aptartas, vaikai galėjo išsakyti, kokią nuotaiką pajuto, kas jiems patiko. Koncertas tikrai neprailgo, jis truko panašiai tiek, kiek trunka pamoka mokykloje. Tokia šventinė pamoka dvare turėtų ilgam įsiminti. Po koncerto mokiniai buvo vaišinami dvaro virtuvėje keptomis bandelėmis ir arbata.

Paliesiaus dvaras iš griuvėsių prikeltas prieš keletą metų. Tai vienas geriausių restauracijos projektų Lietuvoje. Dėl savo architektūrinės, istorinės ir landšaftinės vertės dvaras įtrauktas į Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo objektų registrą. Šiandien dvare teikiamos apgyvendinimo, maitinimo ir reabilitacinės paslaugos, taip pat vyksta įvairūs kultūriniai ir šviečiamojo pobūdžio renginiai.

Lina Kovalevskienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top