Blizgus automobilio kėbulas pagerina mūsų savijautą ir bendrą įvaizdį, tačiau iš tiesų svarbiausia yra tai, ką randame automobilio viduje. Jei tai dulkių kamuoliai, dėmės ant sėdynių ir maisto likučiai ant vaikiškos kėdutės – ženklas, kad metas tvarkyti automobilio vidų. Nuo ko pradėti ir kaip tvarkytis? Apie tai ir papasakosime.
Nuo ko pradėti valyti automobilio saloną?
Prieš pradedant valyti automobilio saloną, verta viską kruopščiai suplanuoti ir paruošti tvarkymuisi reikalingus įrankius. Nerekomenduojame plauti muiluotu vandeniu ar kitais pigiais plovikliais – jie gali ne tik pasirodyti neveiksmingi, bet ir padaryti mikropažeidimų valomuose paviršiuose.
Vargu ar kas atsimena ir tai, kad siurbimo neverta palikti pačiai pabaigai. Geriausia nuo to pradėti. Jei plastiko paviršius pirmiausia nuvalome plovikliais, kituose valymo etapuose prie jų gali prilipti siurbiant sukeltos dulkės.
Kokį automobilio dulkių siurblį pasirinkti? Deja, dauguma rinkoje esančių įrenginių pasižymi prastais parametrais. Jei jie lengvi ir patogūs, dažniausiai juos reikia dažnai krauti arba jungti į cigarečių degiklio lizdą, o jų galia nėra didžiulė. Galingesni dydžiu gali priminti tradicinius namų dulkių siurblius, o toks dydis jau kelia iššūkių, kai norisi greitai išsiurbti, pvz., maisto likučius, kurių automobilio salone primėtė vaikai.
Sprendimas – modernūs belaidžiai dulkių siurbliai. Jie tiks ne tik kruopščiam automobilio salono valymui, bet ir dėl didelės galios puikiai išsiurbs visus buto kampelius. Dėl to jums nereikia turėti dviejų skirtingų dulkių siurblių – užtenka vieno, mažo, lengvo ir patogaus, kurį galima pakabinti ant sienos, kai jis nenaudojamas. Juo išvalysite visą namą, garažą, dirbtuves ir automobilį.
Pirmiausia būtina išsiurbti automobilio saloną. Turime tai daryti kruopščiai, pradėdami nuo kiekvieno kampelio ir apmušalų tarpelių, baigdami kilimėliais ir grindimis po jais. Darbą palengvins keičiami dulkių siurblio antgaliai, pvz., šepetys su minkštais šereliais, kurie nesubraižys salono paviršių, arba antgalis purvui ir plaukams nuo apmušalų surinkti. Sunkiai pasiekiamose vietose (tarp sėdynių ir po jomis bei vaikiškų kėdučių tarpuose) tiks plonas ir lankstus vamzdelis.
Kalbant apie salono kilimėlius, jie automobilyje yra intensyviausiai naudojami, todėl tenka juos dažnai siurbti. O dažnai siurbiant ir dėvisi greičiau, tad jei išsiurbus kilimėlius vaizdas ne itin pasitaisė – metas naujiems. Automobilių salono kilimėliai iš autoviskas.lt džiugins jus kiekvieną dieną!
Kas toliau? Dėmių šalinimas. Jų susidarymo išvengti gana sunku, todėl anksčiau ar vėliau beveik kiekvienas susidurs su dėme ant sėdynių apmušalų arba užvalkalų. Priemonę jai pašalinti reikėtų pasirinkti atsižvelgiant ne tik į dėmės, bet ir į apmušalų tipą (odai valyti naudojame kitokias priemones nei, pvz., medvilnei). Yra naminių priemonių dėmėms šalinti, tačiau reikia skirti papildomai laiko jų pasigaminti. Saugesnė priemonė kovoti su dėmėmis yra specializuoti automobilių apmušalų plovikliai. Jei ir jiems nepavyks susidoroti su salone esančiomis dėmėmis, protingas sprendimas – kovą su purvu patikėti profesionalams.
Plaukų šalinimas – tai, su kuo susiduria beveik kiekvienas augintinio savininkas. Net saugant sėdynių paviršių visos kelionės metu, automobilio viduje vis tiek atsiras plaukų. Bandymai pašalinti augintinio plaukus rankomis beveik visada pasmerkti nesėkmei, o kieti šepečiai, surenkantys plaukus, gali sugadinti sėdynių medžiagą. Todėl rekomenduojame visada plaukus rinkti su specialiu siurblio antgaliu.
Partnerio turinys