Pradinis / Kelionės / Automobilių ratlankiai. Populiariausi gamintojai ir patarimai perkantiems

Automobilių ratlankiai. Populiariausi gamintojai ir patarimai perkantiems

Daugeliui vairuotojų transporto priemonė yra kai kas daugiau nei tik priemonė persikelti iš vieno taško į kitą. Tai gali būti padėties ar stiliaus simbolis, nuolat reikalaujantis dėmesio ir priežiūros. Jei gerai pagalvoji, beveik kiekvienas automobilis yra nuolat remontuojamas – retkarčiais reikia naujų detalių, patobulinimų ar tiesiog prireikia atnaujinti automobilį. Jei jums rūpi jūsų automobilis ir jo būklė, tikriausiai esate pagalvoję apie tai, kaip jį būtų galima patobulinti. Vienas iš būdų tai padaryti yra nauji ratlankiai. Juos įsigyti gali būti painu dėl didelės pasiūlos, todėl straipsnyje apžvelgsime kai kuriuos populiariausius gamintojus ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis tinkamiausią ratlankių komplektą.

5 įtakingi ir populiarūs ratlankių gamintojai

Automobilių ratlankiai pasaulyje gaminami dideliais kiekiais, taigi yra iš ko rinktis, tačiau kai kurie gamintojai gali pasiūlyti aukštesnės kokybės gaminių. Toliau apžvelgsime penkis populiarius ratlankių gamintojus ir tai, kuo jie ypatingi.

„Enkei“

Šis ratlankių gamintojas iš Japonijos siūlo didelį gaminių asortimentą sportiniams, aukščiausios klasės automobiliams ir visureigiams. Jis taip pat gamina ir klasikiniams automobiliams skirtus ratlankius. Šis prekių ženklas rinkoje yra gana įtakingas, gamina geros kokybės gaminius, kurie dėl savo savikainos prieinami ir plačiajai visuomenei. Įmonė sukūrė savo bandymo procesą, vadinamą Spec-E. Šis bandymas yra žingsnis už standartinių taisyklių, garantuojantis ypač gerą kokybę. „Enkei“ lieti ratlankiai gerai žinomi ir automobilių sporto pasaulyje, nes jais važinėja „Formula 1 McLaren“ komanda.

„BBS“

„BBS“ lieti ratlankiai laikomi vienais gražiausių ir tvirčiausių rinkoje. Taip yra dėl to, kad įmonė, norėdama sukurti tikrai kokybiškas automobilių dalis, nuolat tobulina gamybos procesą. Tikriausiai dauguma iš jūsų matė jų etaloninius stipinų ratlankius, sukurtus pagal klasikinių automobilių ratlankių stilių. Dauguma iš pagamintų modelių yra kaip standartinė įranga tokioms automobilių markėms kaip „BMW“, „Volkswagen“, „Porsche“ ir „Mercedes-Benz“.

„O.Z.“

Šis italų gamintojas, kaip ir pirmiau minėtieji, gali didžiuotis tvirtai įleistomis šaknimis į automobilių sportą. „O.Z.“ lieti ratlankiai naudojami sportiniams automobiliams tokiose prestižinėse lenktynėse, kaip „Indy 500“, „LeMans“, „Formula 1“ ir WRC. Be to, šiose lenktynėse jie dedami ir ant pakylos eksponuojamiems automobiliams. „O.Z.“ gaminiai naudojami kaip standartinė įranga prestižiniuose automobiliuose: „Ferrari“, „Lamborghini“, „Aston Martin“ ir kt. „O.Z.“ tapo populiarūs, nes bandymų metu didelis dėmesys skiriamas kokybei išsaugoti, pavyzdžiui, ratlankiai skenuojami rentgeno spinduliais, kad pro akis nepraslystų joks pažeidimas.

„KONIG“

„KONIG“ yra gerai žinomas prekių ženklas ir automobilių sporto, ir puošybos pasaulyje. Daugiau kaip per 35 metus šis prekių ženklas patobulino savo standartus gamybos procese ir sukūrė tikrai kokybiškus ratlankius. Kaip sako pats gamintojas – svarbiausia yra ne visi pagaminti ratlankiai, o jų gamybos istorijos, meilė automobiliams ir entuziastai, kurie priverčia padaryti daugiau. „KONIG“ gali pasigirti vienu didžiausių įvairių modelių ir dizainų asortimentu.

VOSSEN

Tikriausiai mažiau girdėtas prekių ženklas, bet niekuo ne prastesnis. „Vossen“ rinkoje gyvuoja jau daugiau kaip 25 metus ir gamina aukštos kokybės ratlankius, kurie ypač naudojami prabangiuose automobiliuose. Jei norite išsiskirti iš kitų, tikrai vertėtų apsvarstyti šio prekių ženklo pasirinkimo galimybę. Reikia paminėti, kad „Vossen“ savo ratlankiams suteikia viso gyvenimo garantiją.

Į ką atkreipti dėmesį perkant ratlankius

Ratlankių, taip pat kaip padangų, pirkimas turėtų būti rimtas sprendimas, nes tai yra automobilio dalis, kuri svarbi tiek saugumai, tiek pajėgumui. Vadinasi, renkantis savo automobiliui tinkamą komplektą, negalima pasikliauti tik dizaino patrauklumu. Žinoma, pirmiausia reikia rasti tokius ratlankius, kurių dydis tiks jūsų transporto priemonei – ir pagal skersmenį, ir pagal sujungimo tipą. Tačiau toliau viskas priklausys nuo jūsų vairavimo manierų ir aplinkybių, į kurias automobilis pateks.

Gamyboje naudojama medžiaga

Gamyboje naudojama medžiaga – tai yra vienas iš pirmųjų pasirinkimų, kurį reikia atlikti perkant ratlankius. Egzistuoja du pagrindiniai ratlankių tipai – plieniniai ir lengvo lydinio (dar vadinami lietais ratlankiais). Kiekvienas iš jų turi savo specifines savybes, atitinkančias konkrečius poreikius.

  • Plieniniai ratlankiai – jie bus gerokai sunkesni nei lengvojo lydinio ratlankiai. Tai reiškia, kad šis papildomas svoris padidins stabdymo kelią ir greitėjimo laiką. Jie bus tvirti ir įvykus avarijai deformuosis, tačiau nesulūš, absorbuodami dalį smūgio. Jie taip pat bus pigesni nei lengvojo lydinio ratlankiai ir pravers kaip žiemos komplektas.
  • Lieti ratlankiai – turtingesnio dizaino ir garantuoja didesnį pajėgumą. Jie dažniausiai gaminami naudojant aliuminį arba jo lydinius su kitais metalais, pavyzdžiui, magniu ir nikeliu. Pasirinkus lengvojo lydinio ratlankius, tikrai reikės didesnės pinigų sumos, tačiau su šiais ratlankiais jūsų automobilis garantuotai išsiskirs iš kitų ir padidės automobilio pajėgumas.

Perkant ratlankius taip pat svarbu žinoti, kokią technologiją naudojant jie pagaminti, nes tai irgi turės įtakos jų tvirtumo laipsniui ir dizaino savybėms.

Gamybos technologijos

Plieniniai diskai gaminami naudojant presą ir iš plokščių suformuojant reikiamą formą. O lengvojo lydinio ratlankiai skirstomi į tris tipus:

  • lieti;
  • kaltiniai;
  • surenkamieji.

Liejimo technologija reiškia medžiagos išliejimą į iš anksto paruoštą formą. Jų pasirinkimas yra gana didelis, o išskiriamos trys skirtingos liejimo technologijos: gravitacijos; naudojant slėgį; srauto formavimas. Kiekvienai naujesnei technologijai reikia mažiau medžiagos ir išsaugomas tvirtumas.

Kalimas reiškia, kad medžiaga veikiama aukštos temperatūros ir slėgio. Gautas gaminys būna suspaustas ir labai patvarus, todėl sumažėja reikalingų žaliavų kiekis. Tokių ratlankių kaina bus gana didelė, o dizaino įvairovė taip pat bus ribota.

Surenkamieji ratlankiai – tai įvairių technologijų rinkinys, sudarytas iš dviejų arba trijų atskirų dalių, pagamintų skirtingais metodais. Tai padeda išlaikyti santykinai nedidelį svorį, o pažeidimų atveju neleidžia ratlankiams visiškai deformuotis, taigi lieka tikimybė, kad juos dar bus galima sutaisyti.

Rinkoje šiuo metu gausu įvairių gamintojų pasiūlymų, o tai dažnai gali sukelti painiavą. Kad procesas būtų paprastesnis, pirmiausia reikia numatyti aplinkybes, kuriomis automobilis bus veikiamas. Būtina išsiaiškinti, iš kokios medžiagos ratlankiai pagaminti, idealiu atveju būtų gerai sužinoti, koks procesas buvo vykdomas juos gaminant. O dizaino pasirinkimas – jau paties automobilio savininko reikalas. Jei šiuo metu jums reikia ratlankių, užsukite į padangos1.lt! Ten iš paminėtų straipsnyje rasite „BBS“, „O.Z“ ir „Vossen“ ratlankius.

 Shutterstock.com nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top