Pradinis / Kultūra / Buvusi pradinė mokykla Kernavėje tapo moderniu Širvintų krašto muziejumi

Buvusi pradinė mokykla Kernavėje tapo moderniu Širvintų krašto muziejumi

Kernavėje vietoj buvusios Juozo Šiaučiūno pradinės mokyklos įkurtas Širvintų krašto kovų už laisvę muziejus, teigiama pranešime spaudai. Širvintų rajono savivaldybės užsakymu UAB „Maspro“ siekė išlaikyti mokyklos autentiškumą ir kartu sukurti erdves, kurios leistų šiuolaikiškai pristatyti muziejaus ekspozicijas. 

Pasak architektės Rūtos Piečytės-Kinkevičienės, dvarų architektūrą primenantis mokyklos pastatas remontuotas, o atitinkamos pastato dalys restauruotos, remiantis Kultūros paveldo departamento rekomendacijomis, siekiant išsaugoti nustatytas pastato vertingąsias savybes.

„Ne vienus metus dirbame su kultūros paveldo objektais. Buvęs J. Šiaučiūno pradinės mokyklos pastatas ne tik savo istorija, bet ir architektūra yra ypatingas. Jis pasižymi pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečiais statomoms mokykloms būdingais dvarų architektūrą primenančiais atributais: piliastrais, arkiniu pagrindiniu įėjimu, kurį supa masyvios kolonos, laikančios balkoną. Apdailoje matomi ir liaudiški augaliniai motyvai. Visa tai siekėme išsaugoti, kuo preciziškiau remontuoti ir restauruoti. Ko gero, būtų buvę sunku rasti tinkamesnį pastatą, kuris virstų Širvintų krašto muziejumi, nei buvusi J. Šiaučiūno pradinė mokykla“, – sakė Rūta Piečytė-Kinkevičienė.   

Pasak architektės, pastato remontas ir restauravimas padės išsaugoti Širvintų krašto kultūros paveldą bei sudarys palankesnes sąlygas kraštiečiams ir rajono svečiams jį pažinti.

„Galimybė įkurti šiame unikaliame pastate muziejų neabejotinai apsaugojo jį nuo nykimo. Buvusios mokyklos erdvės stipriai nepakito, tačiau tapo patogesnės muziejaus lankytojams ir ekspozicijoms rengti. Pirmame muziejaus pastato aukšte suprojektavome konferencijų salę, joje galės vykti kultūriniai renginiai, taip pat čia įrengta laikinųjų ekspozicijų erdvė. Antrajame aukšte suprojektavome erdves  nuolatinėms muziejaus ekspozicijoms, jose moderniai, interaktyviai, itin vaizdingai pristatoma Širvintų krašto istorija, apimanti nepriklausomybės kovas, iškilius krašto žmones, kasdienio gyvenimo buities raidą. Pastato vidaus interjere naudojama daug nuotraukų ir kitokios vizualinės medžiagos. Modernūs vidaus interjero sprendimai puikiai dera su istorizmo bruožų turinčiu pastato fasadu. Muziejaus erdvės kurtos taip, kad būtų patrauklios bei patogios ir suaugusiesiems, ir vaikams“, –  teigė Rūta Piečytė-Kinkevičienė.

Tikimasi, kad naujasis Širvintų muziejus taps geruoju pavyzdžiu, kaip remontuojant ir restauruojant nenaudojamus pastatus, pritaikant juos kultūriniams bendruomenės poreikiams, išsaugoma vertinga krašto architektūra.

„Maspro“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top