Pradinis / Žmonės / Čempioniškas duetas – apie (ne)lauktą pasaulio rekordą, studijas JAV ir galimybę varžytis Tokijuje

Čempioniškas duetas – apie (ne)lauktą pasaulio rekordą, studijas JAV ir galimybę varžytis Tokijuje

Auksinis duetas išsiskyrė Frankfurte. Antradienį į Lietuvą sugrįžo pasaulio jaunimo čempionate šalies garbę gynę lengvaatlečiai, tarp kurių nebuvo auksą iškovojusio Mykolo Aleknos. 18-metis disko metikas iš Kenijos per Vokietiją išvyko ne į gimtinę, o už Atlanto, į Kaliforniją, kur krims mokslus Berklio universitete.

„Ten ketverius metus jis turės geriausias sąlygas, viskuo bus aprūpintas, viskas bus nemokama. Tai puiki galimybė išsilaikyti iki profesionalaus sporto, o kai sueis 23–24 metai, tada bus galima varžytis pasaulio lygmeniu“, – teigė neeilinį lengvosios atletikos talentą išugdęs Mantas Jusis.

Treniruotėse viršijo planetos rekordą

Ryšys tarp trenerio ir sportininko – raktas į pergales. Tuo ryšiu pasižymi antrą dešimtmetį neišskiriami Andrius Gudžius ir Vaclovas Kidykas (Lietuvos metų sportininkas bei Lietuvos metų treneris) ar Tokijo žaidynėse žibėjusi Liveta Jasiūnaitė ir Teresė Nekrošaitė. Tarpusavio pagarba, pasitikėjimu bei atsidavimu darbui pasižymi ir M. Jusis bei M. Alekna.

„Su treneriu labai norėjome laimėti pasaulio čempionatą, tai buvo didžiausias sezono tikslas. Laukėme šios pergalės, esame labai laimingi“, – daugiskaita į klausimą apie triumfą pasaulio čempionate atsakinėjo M. Alekna.

Kenijoje lietuvis pasiekė antrą rezultatą planetos istorijoje, jaunimo grupės svorio įrankį (1,75 kg) numetęs 69,81 m. Tai – naujas planetos jaunimo čempionatų rekordas. Prieš mėnesį M. Alekna triumfavo ir Europos jaunimo čempionate, kur diską nuskraidino lygiai 68 metrus. Ukrainiečiui Mikitai Nesterenkai priklausantis pasaulio rekordas yra 70,13 m.

„Šį sezoną neturėjome tikslo pagerinti pasaulio rekordą. Norėjosi mesti daugiau nei 70 metrų, nepavyko to padaryti, bet nesisielojam, nes pavyko iškovoti svarbiausius titulus“, – sakė M. Alekna.

Tiesa, vaikino treneris išdavė, kad treniruotėse auklėtinio diskas už planetos rekordo ribos skriejo ne kartą.

„Visą žiemą, kai būdavo sunku dirbant, sakydavome, kad tą darome dėl pasaulio rekordo. Mums nepavyko, bet apmaudas po starto buvo gal kokią minutę. Jo geriausias treniruočių metimas prieš išvažiuojant buvo 72 metrai, tačiau tada vėjas buvo geras. Jautėme, kad galime pasiekti rekordą“, – atskleidė M. Jusis.

Galėjo varžytis Tokijo žaidynėse

M.Aleknai planetos jaunimo čempionatas tapo atsisveikinimu su jaunimo grupe: nuo šiol jis mėtys sunkesnį 2 kg diską. Tiesa, birželį vykusiame Lietuvos čempionate atletas spėjo pasižymėti ir su suaugusiųjų svorio įrankiu. Tada kylanti lengvosios atletikos žvaigždė nusileido tik A. Gudžiui, diską numetęs 63,52 m.

Žvelgiant į planetos reitingą, paskutinį kelialapį į Tokijo žaidynes iškovojęs sportininkas diską nuskraidindavo ne ką toliau – 63–64 metrus. Ar M. Alekna galėjo tapti jauniausiu Lietuvos delegacijos Tokijuje nariu?

„Galimybių patekti į olimpines žaidynes buvo. Šiuo metu vyrišką diską jis gali mesti 65–66 metrus, tai tikrai įmanoma. Tačiau nerizikavome, norėjome maksimaliai pasirodyti jaunimo grupėje, nes suaugusiųjų varžybų laukia daug, kiek norės, tiek galės padaryti ateityje“, – paaiškino M. Jusis.

Lietuvos čempionate užfiksuoto rezultato sportininkui galimai būtų pakakę patekti į žaidynių finalą. Ko laukti kitą vasarą?

„Dar negalvojau ateinančio sezono tikslų, buvau sutelkęs dėmesį į šių metų čempionatus“, – šyptelėjo M. Alekna.

„Manau, kad kiti metai jam bus geri. Jei išlaikys tą patį lygį – 65 metrai bus puiku, o jei pridės porą metrų – tai bus tarptautinio lygio metikas“, – spėliojo M. Jusis.

Būsimo trenerio rankose – pajėgi kūjo metikė

Vis dėlto naujų aukštumų M. Alekna sieks nebe Lietuvoje ir lydimas kito trenerio. Berklio universitete jį treniruos Mohamadas Saatara, kurio vos 22-ejų auklėtinė Camryn Rogers Tokijo žaidynių kūjo metimo finale iškovojo aukštą penktą vietą.

„Kalbėjome su treneriu telefonu, kartu buvome Turkijoje treniruočių stovykloje. Klausiau, kaip jis įsivaizduoja rengimo planą. Treneris gero lygio, jo idėjos geros, neturiu nieko prieš. Yra dalykų, kuriuos jis daro kitaip nei mes, bet jis turi daug gerų sportininkų, geba adaptuoti krūvį. Treneris išugdė kūjo metikę, kuri olimpinėse žaidynėse buvo penkta. Tai parodo, kad jis yra aukšto lygio“, – teigė M. Jusis.

Su nekantrumu naujo gyvenimo etapo laukiantis M. Alekna prisipažįsta, kad baimės yra, tačiau tiki sėkme, o Lietuvoje jam ir toliau padės M. Jusis.

„Gaila palikti trenerį, dirbome ketverius metus, žinome, kokia treniravimo sistema man tinka ir kaip galiu tobulėti geriausiai. Laukia nežinomybė, nedidelė baimė yra, bet tikiu, kad viskas bus gerai, ir įdomu pradėti naują gyvenimo etapą. Tikrai laukiu, – sakė M. Alekna. – Su treneriu (M. Jusiu – aut. past.) dirbsime vasaromis, kai grįšiu į Lietuvą. Žinoma, jei labai nesiseks, darysime išvadas, galbūt koreguosime treniruočių planus. Treneriai gerai sutaria, abu linkę ieškoti kompromisų.“

M. Jusis Lietuvoje ir toliau ugdys jaunuosius talentus, tarp jų ir Mykolo brolį Martyną Alekną, kuris šių metų Europos iki 23 metų čempionate užėmė septintą vietą.

„Mykolo sezoną vertinu 10 balų, jis tapo Europos jaunimo čempionu, pasaulio jaunimo čempionu, pagrindinėse varžybose pasiekė asmeninį rekordą ir tai įspūdinga“, – tobulą sezoną apibendrino M. Jusis.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top