Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo 70-ųjų Aušvico koncentracijos stovyklos kalinių išlaisvinimo metinių minėjimo renginyje. Ji kartu su kitais Europos ir pasaulio šalių vadovais, tarptautinių organizacijų atstovais pagerbė šioje nacių koncentracijos stovykloje ir per holokaustą žuvusius žmones.
„Milijonai mirties stovyklose prarastų gyvybių yra priminimas mums apie tai, kad ciniškas abejingumas atveria kelią smurtui ir agresijai. Todėl visų mūsų pareiga ir atsakomybė – neleisti, kad juodi istorijos puslapiai pasikartotų. Negalime likti abejingi tam, kas buvo, ir tam, kas vyksta šiandien“, – sakė Prezidentė.
Per minėjimą valstybių vadovai bendravo su likusiais gyvais Aušvico koncentracijos stovyklos kaliniais. Pasak Prezidentės, šie tragediją išgyvenę žmonės yra tikrosios žmogaus stiprybės ir drąsos pavyzdys.
Aušvico išlaisvinimo metinių minėjimo renginyje dalyvavo Prancūzijos Prezidentas Francois Hollande‘as, Vokietijos Prezidentas Joachimas Gauckas, Lenkijos Prezidentas Bronislavas Komorovskis, Ukrainos Prezidentas Petro Porošenka, Austrijos Prezidentas Heinzas Fischeris, Kroatijos Prezidentas Ivo Jasipovičius, Maltos Prezidentė Marie Loise Coleiro Preca, Šveicarijos Prezidentė Simonetta Sommaruga, Belgų Karalius Filipas ir Karalienė Matilda.
Buvusioje Aušvico koncentracijos stovykloje šiuo metu įrengtas muziejus, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Muziejaus rekonstrukcijai paremti pernai Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų.
Prezidentės spaudos tarnybos inf.
R. Dačkaus nuotr.