Pradinis / Aktualijos / D. Grybauskaitė: „Rusijos invazija į Ukrainą kelia grėsmę visos Europos saugumui“

D. Grybauskaitė: „Rusijos invazija į Ukrainą kelia grėsmę visos Europos saugumui“

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvavo neeiliniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje, į kurį Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovai susirinko aptarti padėties Ukrainoje ir jos įtakos visos Europos saugumui.

Šalies vadovė pabrėžė, jog tiesioginė invazija į Ukrainą reiškia, kad de facto Rusija pradėjo karą su Europa, nes Ukraina pasirinko europietiškos raidos kelią ir suartėjimą su ES.

Prezidentės teigimu, Europos šalys pagaliau turi pripažinti tai, kas akivaizdu: Rusija vykdo karinę invaziją į suverenios valstybės Ukrainos teritoriją. Tai, pasak šalies vadovės, ne tik yra grubus tarptautinės teisės pažeidimas, bet ir kelia didžiulę grėsmę visos Europos saugumui. Todėl, jos teigimu, ES valstybės privalo įvertinti susidariusią padėtį ir imtis visų būtinų priemonių sustabdyti tolesniam konflikto eskalavimui ir atkurti stabilumui. Atėjo metas svarstyti galimybę įvesti ginklų embargą jau esamiems sandoriams su Rusija ir teikti karinę paramą Ukrainai.

Pasak Lietuvos vadovės, taip pat būtina užkirsti kelią europinės politikos mistralizacijai. Rusijos agresijos akivaizdoje nepateisinama, kai ES šalys dėl praktinės naudos išduoda savo vertybes ir saugumą, ginkluoja agresorių naujausia karine technika, kuri gali būti tiesiogiai panaudota tiek prieš Ukrainą, tiek prieš ES šalis nares.

Prezidentės spaudos tarnybos inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top