Pradinis / Interjeras / Dažniausios miegamojo įrengimo klaidos

Dažniausios miegamojo įrengimo klaidos

Miegamasis yra ta namų erdvė, kurioje norisi maksimaliai atsipalaiduoti ir gerai pailsėti, todėl jo įrengimui visuomet skiriame daug dėmesio. Vis dėlto net ir tai ne visuomet išgelbėja nuo dažniausiai daromų klaidų, galinčių nulemti, jog miegamasis nebebus toks jaukus, o interjeras atrodys tarsi nebaigtas. Tam, kad viso to išvengtumėte, reikėtų įsidėmėti dažniausiai padaromas miegamojo įrengimo klaidas ir patiems savo namuose jų nekartoti. Kokie neteisingi sprendimai įrengiant šį kambarį priimami dažniausiai?

Pasirenkamas netinkamo dydžio naktinis staliukas

Pirmiausia didelė klaida tokios spintelės ar staliuko iš viso neturėti. Nors atrodo, kad be tokio baldo būtų galima išsiversti, ant jo itin patogiai galėsite pastatyti tiek stalinę lempą, tiek kitus daiktus, kuriuos miegamajame norėtųsi turėti šalia savęs. Tačiau taip pat labai svarbu pasirinkti tinkamą šio baldo aukštį – priešingu atveju jo naudojimas nebus toks patogus, koks galėtų būti. Idealu, jei naktinis staliukas bus tokio paties aukščio, kaip ir Jūsų čiužinys, – taip pavyks išsaugoti kambario proporcijas. O plotis priklausys tik nuo Jūsų asmeninių poreikių: pagalvokite, kokius daiktus ant šio baldo ketinate laikyti, ir pagal tai pasirinkite tinkamiausią variantą.

Nepataikoma su pagalvėlių skaičiumi

Gali pasirodyti, kad tai – tik paprasčiausia kambario dekoracija, tačiau nustebtumėte, kiek daug įtakos pagalvėlės turi bendram miegamojo interjerui. Šiuo atveju labai svarbu surasti tinkamiausią jų kiekį, nes, turėdami itin daug pagalvėlių, vargsite visas jas išdėliodami, o susiruošus miegoti daugelis jų atsidurs ant grindų. Tačiau miegamasis be dekoratyvinių pagalvėlių atrodys šiek tiek niūresnis ir netgi apleistas. Deja, nėra konkretaus skaičiaus, kuris tiktų visiems kambariams: šį kartą patiems teks eksperimentuoti, kol atrasite optimalų pagalvėlių skaičių.

Persistengiama su baldų kiekiu

Kaip ir pagalvėlių, taip ir baldų miegamajame gali būti per daug – ypač tuomet, jei rinksitės daugybę atskirų jų dalių. Net nepastebėsite, jog tarpai tarp jų taps per ankšti, o pats kambarys atrodys gerokai perpildytas. Kad to išvengtumėte, gerai pagalvokite, kokie baldai Jums iš tiesų yra reikalingi. Geriausia pradėti nuo talpios spintos, o tada pasitikrinti, ar yra galimybė pastatyti ir patogų krėslą ar makiažo staliuką, – jei dėl to teks paaukoti patogų praėjimą, verčiau šiems baldams paieškoti kitos vietos.

Pasirenkamas netinkamas čiužinio dydis

Perkant čiužinį, labai svarbu atsižvelgti ne tik į svarbiausias jo ypatybes, bet ir į dydį. Logiška, kad jį turėtumėte priderinti prie savo lovos matmenų – priešingu atveju poilsis nebus toks patogus, koks galėtų būti. Tai galioja net ir tuomet, jei turite gana nestandartinių matmenų lovą, – dabar čiužinių pasirinkimas yra toks didelis, kad tikrai pavyks surasti Jums tiksiantį modelį. Didelę jų įvairovę rasite Pigu.lt el. parduotuvėje – spauskite čia, jei norite su ja susipažinti.

Kambario sienos dekoruojamos per ryškiai

Nors šis niuansas priklauso nuo asmeninių pageidavimų, tikriausiai sutiksite, jog miegamasis turėtų būti ta erdvė, kurioje galima maksimaliai atsipalaiduoti. Vis dėlto jei sienos bus dekoruojamos raudonais, oranžiniais ar kitais ryškiais ir drąsiais atspalviais, vargu, ar tikrai pavyks tai padaryti pakankamai kokybiškai. Tad, užuot taip spalvingai dekoravę sienas, verčiau pasirinkite įdomesnius ir žaismingesnius kambario aksesuarus. Tai gali būti paveikslai, dekoratyvinės pagalvėlės, užvalkalai ar netgi užuolaidos – bet kokie sprendimai, kuriuos vos tik užsinorėję galėtumėte pakeisti.

Pamirštama apie veidrodį

Miegamajame labai populiarios spintos, ant kurių durų yra pakabintas veidrodis, tačiau jei dėl vienų ar kitų priežasčių pasirinkote kitokį baldą, reikėtų surasti vietos ir šiam gaminiui. Ir ne tik dėl praktiškumo: ne paslaptis, jog veidrodžiai atspindi šviesą, todėl pats kambarys vizualiai taip pat atrodys kur kas didesnis. Kur jį pakabinsite, priklauso nuo miegamojo dydžio, tačiau galite būti tikri – net ir nedidelis veidrodis virš komodos bendram interjerui suteiks žavesio, o Jums rytais padės susiruošti kur kas efektyviau. Akivaizdu, kad dėl tokių privalumų iš tiesų verta pasistengti.

Išvengę visų šių klaidų, labai lengvai sukursite jaukią ir atpalaiduojančią miegamojo atmosferą. Tokia užduotis yra kur kas paprastesnė, nei galėtų pasirodyti, – svarbiausia kiekvieną detalę apgalvoti kruopščiai ir tikslingai.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top