Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Debiutiniuose tapybos darbuose – autorės sielos atspindžiai

Debiutiniuose tapybos darbuose – autorės sielos atspindžiai

Varėnos kultūros centro parodų salėje atidaryta jaunos menininkės, mokytojos Renatos Bakulienės pirmoji tapybos darbų paroda „Atspindžiai“. Autorė ją skyrė Mokslo ir žinių dienai.

Devyniolikoje eksponuojamų tapybos darbų kiekvienas parodos lankytojas neabejotinai įžvelgs veržlią ir spalvingą menininkės sielą, vidinį grožį, jaunatvišką maksimalizmą ir begalinį troškimą kurti.

Autorę ir jos kūrybą trumpai pristatė Varėnos kultūros centro vyr. specialistė kinui ir parodoms Vaida Naruševičiūtė.

Į Renatos Bakulienės kūrybinių darbų parodą gausiai susirinkę įvairaus amžiaus varėniškiai – ir jos mokiniai, ir kolegos, draugai – liko sužavėti puikiais debiutiniais tapybos darbais, liudijančiais, jog autorė – itin talentinga asmenybė.

Autorę įspūdingo debiuto proga pasveikinęs Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta sakė, jog apsilankęs šioje parodoje įsitikino, kad Varėnoje įsižiebė nauja dailės žvaigždutė. „Paveikslai atspindi šios vasaros nuotaikas – karšti, pulsuojantys, įspūdingi. Ačiū, kad praturtinote Varėnos meninį gyvenimą“, – kalbėjo meras. Jis įteikė kūrėjai padėkos raštą už pirmosios parodos pristatymą Varėnos visuomenei ir palinkėjo neišsenkančios kūrybinės versmės.

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos direktorė Nijolė Pavasarienė pasidžiaugė, jog menų mokykloje dirba tokia talentinga ir kūrybinga pedagogė, kurią itin mėgsta ir mokiniai, ir pedagogai. Jos talentas tapyti – vienas iš keleto. Ji dirba Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos akordeono specialybės mokytoja ir Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos muzikos mokytoja. Didžioji dalis R. Bakulienės veiklos yra skiriama mokinių kūrybingumui ugdyti, sąlygų mokinių meninei saviraiškai sudarymui. Tai skatina ją pačią inicijuoti ir kuruoti projektus, ruošti mokinius dalyvauti įvairiuose vietos ar respublikiniuose renginiuose, konkursuose, festivaliuose. Menininkės muzikinė kūryba telpa į aranžuotes, nedideles solines ir ansamblines pjeses, atliekamas mokinių, mokytojų kvarteto, kuriam vadovauja ir pati groja. Pernai varėniškiams buvo pristatytas miuziklas „Auksaplaukė“. Muzikos ir libreto autorė – R. Bakulienė.

Daug sveikinimų, pagyrimų, gėlių sulaukusi parodos autorė sakė, jog šie nuo pavasario iki dabar sukurti paveikslai – jos pačios sielos atspindžiai. Ji lankytojus kvietė tiesiog apžiūrėti paveikslus ir juose pagauti savo nuotaiką: „Tapyba – pamėgtas saviraiškos būdas, savotiška meditacija, būsenos iškrova ir išraiška spalvomis. Nuo natiurmortų, peizažų, miniatiūrų vėliau perėjau prie didesnio formato abstrakcijų. Čia nereikia vadovautis pateiktais pavadinimais ar sąmoningai stengtis suvokti autoriaus idėją. Svarbiau rasti savo prasmę ir apčiuopti, atpažinti savo būseną. Kiekvienas paveikslas gali būti žiūrovo sielos, emocijos, nuotaikos, būsenos atspindžiu. Dėl to paroda ir pavadinta „Atspindžiais“.

Parodą įspūdingai „iliustravo“ muzikos spalvos, kurias visiems dalyviams dovanojo autorės vyras akordeonistas Nerijus Bakula bei talentingosios šeimos drauge prisistačiusi dainininkė Evelina Sašenko. Jos lūpomis skambančios prancūziškos melodijos parodą nuspalvino vaiskiausiais potėpiais.

Paroda vyks iki rugsėjo 23 d.
www.varena.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top