Pradinis / Kultūra / Dešimtųjų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų nominantai susirinko į jų garbei surengtus pusryčius

Dešimtųjų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų nominantai susirinko į jų garbei surengtus pusryčius

Prestižinių 10-ųjų Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ statulėlės Vilniaus Kongresų rūmuose bus išdalytos jau birželio 13-ąją, kur iškilmingos ir jubiliejinės ceremonijos metu bus paskelbti laureatai. Iki renginio likus vos kelioms savaitėms, apdovanojimus organizuojantys Lietuvių kino akademija (LiKA) ir Lietuvos kino centras (LKC) antradienio rytą visus nominuotus kino kūrėjus sukvietė į šventinius vėlyvuosius pusryčius, kurie buvo surengti jų garbei.

Jau kelerius metus nominantų pusryčiai pagerbia visus kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ nominuotus kino kūrėjus. Todėl, nenorėdami laužyti gražios tradicijos, apdovanojimų organizatoriai ir šiais metais savo dėmesį skyrė visiems nominantams vėl juos pakviesdami į specialiai surengtus pusryčius. Šventiniai nominantų pusryčiai vyko Vilniuje įsikūrusioje kulinarinėje studijoje „Čiop Čiop“.

„Matau čia labai daug man brangių pažįstamų, gerai žinomų veidų. Matau ir man jau nebe labai pažįstamus veidus. Vadinasi, Lietuvos kinas keičiasi, keičiasi ir kartos, ateina nauji žmonės. Lietuvos kinas yra gyvas!“ – per šį rytą surengtus pusryčius sakė viena iš „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų sumanytojų dr. Gražina Arlickaitė. Moteris ypač džiaugėsi savo buvusio studento Andriaus Blaževičiaus sėkme. Jo filmas „Šventasis“ nominuotas net 11 kategorijų.

Šie pusryčiai, pasak LiKA vadovės Linos Buzelytės, – jau trečius metus puoselėjama graži tradicija: „Nominantų pusryčiai yra duoklė šių metų geriausiems kino atstovams. Šiemet turime 93 nominantus skirtingose kategorijose, tad tikimės, kad ateityje šie pusryčiai augs ir išaugs.“

Sveikinimo žodį nominantų pusryčiuose tarė ir apdovanojimų globėjo Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėja švietimo ir mokslo klausimams Unė Kaunaitė.

Tarp pusryčiaujančių buvo Metų geriausio antraplanio aktoriaus kategorijoje nominuotas Darius Meškauskas, Metų geriausio studento darbo ir Metų geriausio montažo režisieriaus darbo kategorijose nominuoti režisierius Domas Petronis, režisierius Romas Zabarauskas, aktorė Agnė Grudytė, Metų geriausio aktorės vaidmens kategorijoje nominuota Elžbieta Latėnaitė, reklamos kūrėjas ir režisierius Tomas Ramanauskas, atlikėja Jurga Šeduikytė, į daugiausia statulėlių su filmu „Šventasis“ pretenduojantis režisierius A. Blaževičius ir dar keliolika „Sidabrinei gervei“ nominuotų kino kūrėjų.

Dešimtuosiuose apdovanojimuose į daugiausia nominacijų pretenduoja režisieriaus A. Blaževičiaus filmas „Šventasis“, Linos Lužytės filmas „Amžinai kartu“ ir Donato Ulvydo „Emilija iš Laisvės alėjos“. A. Blaževičiaus filmas nominuotas net 11, o L. Lužytės ir D. Ulvydo – 9 kategorijose. Šešiose kategorijose apdovanojimą pretenduoja gauti Kristijono Vildžiūno ilgametražis vaidybinis kino filmas „Senekos diena“.

Jau dešimtą pavasarį į Lietuvą sugrįžtantys apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ pagerbs iškiliausius ir labiausiai nusipelniusius kino kūrėjus. Kasmet didelio visuomenės dėmesio susilaukiantys jubiliejiniai apdovanojimai vyks birželio 13-ąją nuo 18.30 val. ir bus tiesiogiai transliuojami per LRT televiziją. Prestižinių apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ globėjas yra Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Dešimtųjų apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ nominantų sąrašas https://lietuve.lt/kultura/paaiskejo-kas-pretenduoja-tapti-10-uju-lietuvos-kino-apdovanojimu-sidabrine-gerve-laureatais

LiKA informacija ir nuotraukos

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top