Pradinis / Aktualijos / Diana Nausėdienė ir Olena Zelenska kviečia Vilniuje kurti Ukrainos švietimo ir kultūros erdvę

Diana Nausėdienė ir Olena Zelenska kviečia Vilniuje kurti Ukrainos švietimo ir kultūros erdvę

Lietuvos ir Ukrainos pirmosios ponios Diana Nausėdienė ir Olena Zelenska, bendradarbiaudamos humanitarinės pagalbos nuo karo nukentėjusiems Ukrainos piliečiams klausimais, dėkoja Lietuvos žmonėms, savivaldybėms, nevyriausybinėms organizacijoms bei įmonėms už savalaikes paramos iniciatyvas Ukrainai.

Įvairios iniciatyvos, šiuo metu jau įgyvendinamos Lietuvos miestuose ir miesteliuose, padeda atliepti pačius įvairiausius ukrainiečių pabėgėlių poreikius.

„Vaikams, ištrūkusiems iš agresijos gniaužtų, netekusiems šeimos narių, gimtųjų vietų, mokyklų, draugų ir artimųjų, ypač svarbu suteikti visas galimybes išgyventi saugumo, pastovumo, bendruomeninės vienybės ir stabilumo jausmą Lietuvoje bei parodyti jiems ateities perspektyvas“, – sakė D. Nausėdienė.

Pasak Lietuvos pirmosios ponios, jau dabar reikia galvoti apie efektyviai veikiančios Ukrainos vaikų ir jaunimo integracijos sistemos Lietuvoje kūrimą. D. Nausėdienė sakė besitikinti, kad šiame etape Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Kultūros ministerija kartu su Ukrainos ambasada ir Vilniaus miesto savivaldybe galėtų aptarti idėją kurti koordinacinį centrą Ukrainos vaikų ir jaunimo edukacijos bei integracijos problemoms spręsti.

„Mūsų vaikams, priverstiems palikti savus namus, išgyvenusiems visus karo siaubus, kaip niekada anksčiau reikia galimybės socializuotis, bendrauti tarpusavyje ir mokytis. Idėja Lietuvoje sukurti švietimo ir kultūros erdvę Ukrainos vaikams būtų vertingas ir savalaikis žingsnis, padėsiantis jiems lengviau adaptuotis“, – Lietuvos pirmajai poniai atsiųstame laiške teigė O. Zelenska.

D. Nausėdienės teigimu, tokia erdvė galėtų tapti ne tik kompetencijos centru, bet ir Ukrainos meno ir kultūros atstovų, švietimo specialistų traukos erdve Lietuvoje, kultūros židiniu visai bendruomenei. Siekis sudaryti tinkamas švietimo, bendravimo, meninės saviraiškos bei kūrybos galimybes jaunajai kartai būtų esminė prielaida visapusiškam jos ugdymui, sklandžiai visų kartų integracijai Lietuvoje.

Prezidento komunikacijos grupės inf.

R. Dačkaus nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top