Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Didžioji šventė mažojoje kultūros sostinėje Palūšėje

Didžioji šventė mažojoje kultūros sostinėje Palūšėje

Birželio 10-ąją Palūšėje šauniai pradėtas vasaros sezonas. Puikus oras ir gera programa čia sukvietė, rodės, pusę Lietuvos. Linksmybės vyko ir vandenyje, ir visoje gražioje, poilsiui pritaikytoje pakrantėje: vidurdienį prasidėjo spalvinga mugė, Lietuvos mažųjų kultūros sostinių ir turizmo paslaugų prisistatymai, irklenčių ir baidarių estafetės, vėliau vyko tinklinio ir krepšinio varžybos. Per visą Palūšę žygiavo orkestro lydima šventinė eisena. Daugybę žiūrovų į prieplauką prie senosios valtinės sutraukė teatralizuota piratų programa ir linksmasis šokinėjimas į vandenį „Figūriada“. Na o vakare prie pat vandens įrengtoje scenoje koncertavo Didžiasalio dainų ansamblis „Vėtrungė“, atlikėjas Gintautas Juodagalvis, legendinė grupė „Vairas“, vidurnaktį dangų nušvietė fejerverkai, o jaunimas linksminosi naktinėje diskotekoje

Šventės dalyvius, svečius, organizatorius ir rėmėjus pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, Lietuvos Respublikos Seimo narys Gintautas Kindurys, Aukštaitijos nacionalinio parko direktorius Gedas Kukanauskas, Ignalinos seniūnas Jonas Polito, Palūšės bendruomenės pirmininkas Arvydas Gaidelis. Džiaugtasi geru oru, puikia Palūšės gamta ir aktyvia bendruomene, kuri puikiai atstovauja Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardui. Pačiai Palūšei, kurioje, kaip minėta, vasarą valčių būna daugiau nei gyventojų, linkėta gražios turistinės ateities ir dar daug įsimintinų renginių. „Ši išskirtinė vietovė visada traukė poilsiautojus. Didžiuojamės Palūše ir linkime jai kuo geriausios ateities, o šioje šventėje – visiems linksmai praleisti laiką ir kartu pasidžiaugti unikaliu gamtos kampeliu…“ – kalbėjo meras Henrikas Šiaudinis. Į svečius su mielomis dovanomis atvyko būrys bičiulių iš Paežerių, Vabalninko, Alantos, Labanoro kaimų bendruomenių. Vėliau visi šventės svečiai kartu su Palūšės kaimo bendruomene dalyvavo šventinėje eisenoje, stebėjo triukšmingą piratų pasirodymą, humoristinius šuolius į vandenį. Bendruomenė visus vaišino tradicine žuviene ir kvietė į vakarinę programą.

Ypač linksmi šventėje buvo Palūšės bendruomenės vadovas Arvydas Gaidelis ir renginių siela Dalia Lapėnienė. Nors ir pavargę, bet nuolat besišypsantys šventės šeimininkai dėkojo savivaldybei, Kultūros centrui, Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direkcijai, Palūšės valtinei  ir visiems šauniems pagalbininkams, rėmėjams, be kurių prisidėjimo šventė nebūtų buvusi tokia puiki. O šią vasarą Palūšė dar tikrai nenurims. Rengiamasi rugpjūčio pradžioje vyksiančiam pirmajam šeimų festivaliui „Palūšės vėjai“ ir garsiajai Palūšės regatai. Bus ir teatro, ir kino po atviru dangumi bei sakralinės muzikos  dienos, kūrėjus pakvies tapybos  pleneras ir rašomosios kūrybos konkursas. Metus užbaigs mugė „Lūšių rudenėlis“, advento vakaras „Gerumas virpa stygose gitarų“ ir, žinoma, visus Lietuvos mažosios kultūros sostinės renginius apibendrinanti baigiamoji šventė.

Parengė Lina Kovalevskienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top