Pradinis / Kultūra / Dirigentui Vytautui Lukočiui – Suomijos Saimos regiono fenomeno apdovanojimas

Dirigentui Vytautui Lukočiui – Suomijos Saimos regiono fenomeno apdovanojimas

Rugsėjo 5 d., Suomijos Lapenrantos miesto orkestrui minint 110 metų jubiliejų, šventinio koncerto metu vyriausiajam dirigentui Vytautui Lukočiui įteiktas Saimos regiono fenomeno apdovanojimas.

Lapenrantos miesto municipaliteto atstovė kultūrai įteikdama garbingą apdovanojimą pasidžiaugė, kad Vytautas Lukočius nuo 2016 m. vadovaudamas šio miesto orkestrui ir glaudžiai bendradarbiaudamas su Saimaa sinfonietta svariai prisidėjo prie šio regiono matomumo. Saimaa sinfonietta tapo vienu įdomiausių muzikos reiškinių regione, pritraukiančiu į savo gretas vis daugiau jaunimo, suburiančiu moksleivius ir plečiančiu savo klausytojų ratą.

Meno vadovo ir vyriausiojo dirigento aukšto lygio klasikinės, pramoginės ir bažnytinės muzikos koncertai pasuko orkestro meninę srovę nauja kryptimi. V. Lukočius taip pat atsiskleidė kaip puikus orkestro aranžuotojas ir pianistas. Atsiimdamas apdovanojimą V. Lukočius padėkojo publikai už meilę muzikai, kuri yra neatsiejama orkestro sėkmės dalis.

V. Lukočiui taip pat įteiktas Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Suomijoje Valdemaro Sarapino padėkos raštas. Ambasados atstovas, įteikdamas Padėkos raštą, pasidžiaugė maestro aktyvia menine veikla, Lietuvos ir Suomijos kultūros ryšių plėtojimu, Lietuvos vardo garsinimu užsienyje. Padėkodamas už sėkmingai įgyvendintą bendrą ambasados ir orkestro projektą 2018 m., Lietuvai minint Valstybės atkūrimo 100-ąsias metines, palinkėjo kūrybiškumo ir sėkmės ateities projektuose.

Per savo karjerą V. Lukočius yra dirigavęs daugybei kamerinių bei simfoninių orkestrų. 2006 m. jis laimėjo Suomijos „Jorma Panula“ dirigentų konkursą ir nuo to laiko dirigavo beveik visiems profesionaliems Suomijos simfoniniams orkestrams, tarp jų – Helsinkio, Sibelijaus muzikos akademijos, Turku, Lahti, Oulu, Pori, Kotkos.

V. Lukočiaus vadovaujamas orkestras koncertavo Sankt Peterburge, Vyborge, du kartus lankėsi Lietuvoje ir puikiai pasirodė tarptautiniame Lapenrantos dainų konkurso finale.

Saimos regiono fenomeno apdovanojimas skiriamas menininkams, prisidedantiems prie kultūros sklaidos ir Rytų Suomijos regiono garsinimo. Savonlina kartu su Saimos regionu pretenduoja tapti Europos kultūros sostine 2026 m.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top