Pradinis / Kinas, muzika, TV / Dvi sporto šakas praktikuojantis 70-ies chirurgas Jonas: „Sportas – tai terapija“

Dvi sporto šakas praktikuojantis 70-ies chirurgas Jonas: „Sportas – tai terapija“

Judėjimas – sveikatos šaltinis. Tuo įsitikinęs LSMU Kauno ligoninės chirurgas Jonas Andriuškevičius, greitai minėsiantis 70-ąjį jubiliejų. Jis vis dar operuoja, o laisvalaikį skiria sportui. Šį šeštadienį laidoje „Amžius ne riba“ medikas pasidalins patirtimi, kaip pavyksta tiek metų išlaikyti darbingumą, energiją ir neblėstantį pozityvumą.

Dvi didžiausios 45 metus chirurgu dirbančio Jono aistros – tinklinis ir tenisas. Tinklinį jis praktikuoja nuo studijų laikų, o prieš maždaug 15 metų paskatintas trenerio išbandė ir tenisą. Čia sekėsi nuo pat pradžių, ilgai netrukus jis pradėjo dalyvauti įvairiose varžybose šalyje ir užsienyje. Šiandien Jono namus puošia gausybė medalių ir taurių, iškovotų varžantis ir su kur kas jaunesniais už save.

Nors dirba vieno iš Kauno ligoninės skyrių vedėju ir aktyviai praktikuoja dvi sporto šakas, J. Andriuškevičius randa laiko ir kitoms veikloms: bėgioja, važinėja dviračiu, mankštinasi su treniruokliais, žaidžia su anūku, taip pat pamėgusiu tinklinį ir tenisą.

„Galbūt tai priklausomybė. Esu skaitęs apie priklausomybę nuo fizinio krūvio, sporto. Tarkime, jeigu žmogus ryte nenubėgo 5 kilometrų ar chirurgas nepadarė 3 operacijų ir vakare nenuvažiavo 20 kilometrų dviračiu arba nepažaidė 2 valandas teniso, tai jis jaučiasi blogai. Iš tiesų kartais išeinu iš darbo skaudama galva, pažaidžiu tenisą ir vėl viskas būna gerai. Tai kaip terapija“, – laidoje pasakos medikas.

Jonas su anūku netgi įsigudrino žaisti tenisą namuose. „Dabar pažaidžiam vienas prieš vieną kambary, visi šviestuvai nudaužyti, močiutė pyksta. Sakom: svarbiau sveikata ar šviestuvai? Aišku, sveikata“, – juoksis pašnekovas.

Jo manymu, ne tik genai, bet ir aktyvus gyvenimo būdas padeda daug metų išlaikyti gerą savijautą ir savybes, būtinas chirurgo darbe. „Kuo stipresnė ranka, tuo tikslesnis judesys“, – sakys medikas.

Prieš keliolika metų iš Prezidento Valdo Adamkaus rankų apdovanojimą „Už nuopelnus Lietuvai“ gavęs J. Andriuškevičius laidoje prisimins savo, kaip chirurgo, karjeros pradžią. Anot jo, per keletą dešimtmečių chirurgija pasikeitė neatpažįstamai. Jis ir pats prisidėjo prie jos pažangos šalyje, rūpindamasis, kad šimtai mūsų šalies gydytojų galėtų išvykti semtis patirties į labiau pažengusias šalis ir sugrįžę pritaikyti ją Lietuvoje.

J. Andriuškevičius priklauso Atsargos karininkų sąjungai ir prieš keliolika metų savanoriavo Afganistane, operavo karius ir civilius. Teko pakliūti ir į apšaudymą. Laimei, nenukentėjo, tačiau adrenalino netrūko. Praleidęs svečioje šalyje 4 mėnesius įsitikino, kad Lietuvoje turime puikias gyvenimo sąlygas.

„Grįžus iš Afganistano Lietuva atrodo kaip rojus, – sakys Jonas. – Manau, kam yra blogai, tai bus blogai visur, o kam gerai, tai ir Afganistane gerai. Kaip sakoma, žmogus laimingas ne tada, kai daug turi, o kai yra patenkintas tuo, ką turi. Gali turėti dvarų, didelių patogumų, bet jeigu tau dar to negana, tai būsi labai nelaimingas.“

Kitas laidos pašnekovas – teniso treneris Tomas Bardauskas – pademonstruos, kaip taisyklingai valdyti raketę, ir papasakos, per kiek laiko įmanoma išmokti šios sporto šakos subtilybių. Anot jo, tenisas laikomas viena iš sveikatingiausių sporto šakų, o Lietuva vyresniųjų kategorijoje turi netgi pasaulio čempioną ir vicečempioną.

Laida „Amžius ne riba“ – šį šeštadienį 9 val. ryto per žiūrimiausią televiziją TV3.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top