Pradinis / Kūrybos kampelis / E. T. Petraitienės paroda „Ugnelės dovanos“

E. T. Petraitienės paroda „Ugnelės dovanos“

Šių metų rugpjūčio 17 d. Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“, atidaroma Elvyros Teresės Petraitienės keramikos darbų paroda „Ugnelės dovanos“.

E. T. Petraitienė (g. 1940) yra profesionali keramikė, nuo 1964 iki pat nepriklausomybės atkūrimo dirbusi monumentaliosios interjero keramikos srityje. Jos sukurti keraminiai pano puošė ne tik Lietuvos, bet ir Rusijos, Azerbaidžano, Estijos, Vidurio Uralo interjerus. Kauniečiams gerai žinomas šios autorės pano Kauno muzikiniame teatre.

Parodoje eksponuojamas skulptūras autorė ėmė kurti iš pakaunės persikrausčiusi į „Vienaragio šilo“ sodybą Varėnos rajone. Tai – anuomet atsivėręs visiškai naujas kūrybos etapas ir vienas iš tų retų atvejų, kai profesionaliam menininkui pavyksta naudoti liaudies menui būdingą stilistiką nesumeluotai.

Skulptūrų jėga skleidžiasi tiesiog iš vietos ypatybių: geležingas Merkinės molis suteikia joms specifinį raudoną atspalvį (ir net ausiai malonų skambesį stuktelėjus). Dalis parodoje eksponuojamų skulptūrų išdegtos juodosios keramikos būdu, kuris Merkinės apylinkėse turi itin senas ir išpuoselėtas tradicijas.

Parodos autorė kukliai vertina savo kūrybines pastangas ir meistriškumą, visus nuopelnus atiduodama ugniai. Menininkė mano, kad būtent ugnis nuskaistina jos kūrinius, suteikia jiems nemirtingumo, nykstantį netobulą molio grumstą paverčia į skaisčią keramiką. E. T. Petraitienės keramikos paroda yra dovana visiems, besiilgintiems šviesių kūrinių, kuriuose gėris yra tiesiog apčiuopiamas.

Paroda vyks galerijoje „Aukso pjūvis“ (K. Donelaičio g. 62, Kaunas) iki spalio 21 d.

Galerijos „Aukso pjūvis“ inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top