Pradinis / KARJERA / Emocinės darbo atostogos – Vilniaus ir Zarasų bendradarbiavimo iniciatyva

Emocinės darbo atostogos – Vilniaus ir Zarasų bendradarbiavimo iniciatyva

Vilniaus miesto savivaldybė pasirinko unikalią iniciatyvą siekdama prisidėti prie regionų gaivinimo. Administracijos direktorius Povilas Poderskis pakvietė programuotojus, IT specialistus, ateities technologijų ir išmaniųjų sprendimų entuziastus į vienos savaitės emocines darbo atostogas „<://ITremoteWEEK>“. Pirmoji prie šios iniciatyvos prisijungė Zarasų rajono savivaldybė, kuri IT profesionalams pasiūlė moderniai įrengtas nutolusias darbo vietas ir apgyvendinimą ant ežero kranto. Mainais už tai profesionalų komanda skiria dalį savo laiko konkrečioms Zarasų rajono idėjoms įgyvendinti.

„Nuolat iš savo darbuotojų reikalaujame ne proceso, o rezultato. Kartu, turėdami kuklius viešojo sektoriaus resursus, turime motyvuoti darbuotojus nuolat stengtis ir siekti vis geresnių rezultatų miestui. Nuotolinio darbo galimybė atliepia abu dalykus – taip parodome, kad nesvarbu, kur darbuotojas sėdi, – svarbu rezultatas, ir leidžiame darbuotojams lanksčiau ir patogiau planuoti savo laiką. Kai kurios IT įmonės savo darbuotojus nuotolinio darbo siunčia į Tailandą. Bet kam reikia Tailando, kai turime Zarasus? Manau, kad Zarasai geriau“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Zarasų rajono savivaldybe pradėjo bendrą iniciatyvą „CO-WORKING 4 Zarasai“ ir įsipareigojo drauge kurti bendradarbiavimui, IT ir inovacijoms atvirą aplinką, turėsiančią teigiamos įtakos regionams ir Lietuvos visuomenei.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas tikina, kad toks bendradarbiavimas suteikia žmonėms galimybę kūrybiškai realizuoti savo potencialą kuriant miestą ir gerinant miestiečių ir jo svečių gyvenimo kokybę.

Pasaulinėje darbo rinkoje jaučiamas didelis gabių programuotojų, IT specialistų ir žmonių, gerai išmanančių informacines technologijas, poreikis. Dėl didelės darbo pasiūlos ir galimybės rinktis iš įvairių pasiūlymų programuotojams siūlomos įvairios naudos darbe, tarp jų ir nuotolinis darbas. Darbas laisvu grafiku ir nuotoliniu būdu tampa natūralus. Neabejojama, kad nuotolinio darbo tendencija ne tik tarp programuotojų, bet ir tarp kitų specialistų ateityje tik augs, o darbas natūralioje gamtoje gerina žmogaus savijautą.

Vilniaus miesto ir Zarasų rajono savivaldybės pakviesdamos dalyvius į „<://ITremoteWEEK>“ atkreipė dėmesį ne tik į suteikiamą darbo aplinką, spartų ir patikimą interneto ryšį, bet ir į galimybę darbą derinti su atostogomis (angl. „workation“). Šis keliavimo būdas tampa vis populiaresnis.

„Nebūtina keliauti į Balį, kad patirtum nuotolinio darbo privalumus, Zarasuose taip pat gerai, kaip Azijos paplūdimy“, – teigia vienas iš emocinių darbo atostogų dalyvių ir „Digital Nomad“ propaguotojų Robotikos akademijos vadovas Džiugas Lukas Eidukas.

Vilniaus m. sav. nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top