Pradinis / Kinas, muzika, TV / „Eurovizijoje“ išgarsėjęs ir po ilgų emigracijos metų į Lietuvą su šeima grįžęs Andrius Pojavis pristato naują dainą

„Eurovizijoje“ išgarsėjęs ir po ilgų emigracijos metų į Lietuvą su šeima grįžęs Andrius Pojavis pristato naują dainą

Prieš daugiau nei metus su šeima į Lietuvą gyventi grįžęs Andrius Pojavis muzikos gerbėjams pristato naują dainą „Euterpei“. Jautrus, atviras, neįprasto skambesio kūrinys, anot jo autoriaus, skirtas visiems, kam šiuo įtemptu gyvenimo laikotarpiu trūksta žmogiškosios šilumos, bendravimo, įkvėpimo ir pozityvumo.

„Įrašęs tris albumus ir bendradarbiavęs su daugybe muzikantų, supratau, kad noriu grįžti prie šaknų ir įrašyti albumą, kuriame skambėtų tik gitara ir mano balsas, – kaip gimsta visa mano muzika. Tai nėra populiarus sprendimas šiuolaikinėje popmuzikoje, tačiau jaučiau, kad man reikia tokio tikrumo“, – sako Lietuvai 2013 metais Malmėje rengtame „Eurovizijos“ dainų konkurse atstovavęs A. Pojavis.

Dainininkas atviras – kuriant muziką ir tekstus įkvėpimas yra būtinas „ingredientas“ norint paliesti klausytojų širdis. Bet jis arba aplanko, arba… reikia laukti tiek, kiek reikia.

„Rudenį, prasidėjus antrajam karantinui, sėdint namuose ir brązginant gitara prieš akis išniro vizija: ant bedugnės krašto sėdintis muzikantas ir nuo jo nueinanti mūza. Aplankęs nenusakomas pilnatvės jausmas ir pagimdė pirmuosius dainos žodžius, jie išsivystė į dainą „Euterpei“, – nuoširdžiai savo potyriais dalijasi A. Pojavis.

Euterpė antikinės Graikijos tradicijoje yra mūza, kuriai muzikantai aukodavo maldą tam, kad ji įkvėptų ir padėtų jiems kūryboje. 

„Norėjau sukurti ir perteikti šiltą, bet kartu ir jautrią žinutę, nes tą patį, manau, išgyvena dauguma sielų šiuo keistu ir taip drastiškai viską pakeitusiu laikmečiu. Ypač tuos pokyčius jaučiame mes, muzikantai. Praradę galimybę susitikti su publika pasijutome bejėgiai, tarytum likę be savo mūzos“, – kalba dainos autorius.

Daina parašyta ir įrašyta A. Pojavio namuose, nes, anot jo, tai yra jaukiausia ir intymiausia vieta, kurioje kiekvienas tiesiog esame savimi.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top