Pradinis / KARJERA / Evelina Aukštikalnytė: „Jei gali apie tai svajoti – gali ir padaryti“

Evelina Aukštikalnytė: „Jei gali apie tai svajoti – gali ir padaryti“

Kasmet abiturientams tenka gerokai pasukti galvą, kol pavyksta išsirinkti tinkamą studijų kryptį, o po studijų svajonių darbo paieškos. Ne vienas studentas prisipažintų, kad šią užduotį reikia atlikti labai gerai, o žingsniai turėtų būti itin apgalvoti. Būtent tokiu įsitikinimu vadovaujasi Evelina Aukštikalnytė, dedanti visas pastangas, kad rastų savo kelią ir širdžiai artimą veiklą. Svajonių studijų ir darbo ieškantiems studentams ji pataria nenuleisti rankų, kai nesiseka, ir labiau pasitikėti savimi.

Evelina Aukštikalnytė

Evelina, kokia buvo Jūsų akademinio kelio pradžia?

Ko gero, reikėtų pradėti nuo to, kad bakalauro studijas baigiau visai kitoje studijų srityje inžinerijoje (studijavau pastatų energetiką). Dar besimokydama supratau, kad tai nėra mano sritis, tačiau mokslus baigiau. Ir net puikiais pažymiais, nes visada maniau, jog jeigu kažką darai, turi daryti geriausiai, kitaip kokia prasmė?

Po bakalauro studijų nusprendžiau suteikti šansą šiai sričiai ir kelerius metus dirbau pagal specialybę. Vis dėlto tuo pačiu metu domėjausi ir visai kitais dalykais: asmeniniu tobulėjimu, ugdomuoju vadovavimu (angl. coaching), žmogiškųjų išteklių valdymu, žmonių psichologija. Galiausiai nusprendžiau keisti kryptį ir įstojau į MRU. Čia pasirinkau Lyderystės ir pokyčių vadybos studijų programą. Nors į šias studijas dėjau daug vilčių, tikrai nesitikėjau, kad man bus TAIP įdomu, ir iš karto supratau, jog esu ten, kur turiu būti. Išties daug išmokau ir sužinojau tiek apie lyderystę, žmogiškuosius išteklius, tiek apie projektų valdymą, komunikaciją ir kita.

Kaip manote, ar tinkamas studijų pasirinkimas yra raktas į sėkmingą ateities karjerą?

Pati patyriau, ką reiškia mokytis tai, kas nėra artima širdžiai, ir kaip stipriai tai skiriasi nuo studijų, kuriomis gyveni. Dabar manau, kad mokytis tai, ko nemėgsti, didžiulė prabanga, nes to kaina  – mūsų brangus laikas. Tačiau kai studijuoji patinkančius dalykus – tai jau investicija. Todėl tikrai taip, tinkamas studijų pasirinkimas yra raktas į sėkmingą karjerą!

Kaip klostosi Jūsų karjeros kelias?

Pirmieji mano darbai buvo inžinerijos srityje ir tik prieš pat studijas MRU pradėjau dirbti projektų vadove Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre. Po pirmo studijų pusmečio man buvo pasiūlyta eiti personalo vadovės pareigas, čia dirbu iki šiol. Dar pirmame studijų semestre gavau daug naudingos informacijos ir ėmiau ja dalintis darbe su kolegomis, pradėjau pasakoti savo idėjas ir skyriaus vadovei. Buvau pastebėta štai taip man buvo pasiūlyta personalo vadovės pozicija. Studijose įgytas žinias ir kompetencijas kasdien pritaikau savo darbe. Esu labai dėkinga dėstytojams už dalijimąsi įvairiais darbo įrankiais, patarimais, tolesnio mokymosi medžiaga.

Pakeisti darbo sritį tikrai reikia ryžto ir pastangų, tačiau visus raginu ieškoti sau mielos darbo vietos ir siekti to, ko iš tiesų norite. Kaip sakė Walt Disney, ,,If you can dream it, you can do it“.

Ko palinkėtumėte būsimiems studentams renkantis studijų kryptį ir ieškant svajonių darbo?

Manau, kad dažna klaida, kurią daro daugelis absolventų ar moksleivių, besirenkančių studijas, – neįsiklausymas į save. Visų pirma, patarčiau neklausyti tėvų, draugų, giminaičių ir kitų patarimų, kur ir ką reikėtų mokytis, kad būtum lydimas sėkmės. Sėkmė lydės tik tada, kai mokysitės tai, ko iš tiesų norite. Antra,  jei nežinote, ko norite (kaip ir aš pati nežinojau prieš pradėdama bakalauro studijas), atminkite, kad yra daug įvairių įrankių ir metodų tai išsiaiškinti.

Gavote Lyderio diplomą už aukščiausius įvertinimus, dalyvaujate universiteto iniciatyvose, esate aktyvi mentorystės programos dalyvė. Kodėl Jums tai svarbu?

Mentorystė man svarbi, nes tikiu, kad patirtimi ir žiniomis privalome dalytis. Kaip siaubingai savanaudiška yra žinoti kažką, kas kitam padėtų, ir to nepasakyti. Noriu, kad Lietuvoje turėtume daugiau bendravimo, bendradarbiavimo ir vienas kito palaikymo, todėl stengiuosi prie to prisidėti.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top