Pradinis / Renginiai, pramogos / Į Nemuno deltą kviečia festivalis „Vidur vandenų“

Į Nemuno deltą kviečia festivalis „Vidur vandenų“

Paukščių gausa, kvapnia žuvimi ir vandens pramogomis garsėjantis kraštas susipažinti su lietuvininkų kraštu, jo unikalumu ir siūlomomis pramogomis kviečia gegužės 16−17 dienomis gamtos šventėje Šilutėje ir Nemuno deltoje. Smagus savaitgalis su šeima ar draugais unikalioje gamtoje suteiks daug naujų potyrių. Pagrindinė renginio programa nemokama.

Paukščiai, žuvys ir kerintis vanduo

Šilutėje, kur bus festivalio pagrindinis punktas, 13−18 val. veiks vietos amatų dirbtuvės, ūkininkų turgelis, lauks kitos lietuvininkų linksmybės. Su paukščių stebėjimo bei fotografavimo ypatybėmis supažindins garsus gamtos fotografas Marius Čepulis. Lankytojus sveikins bei tradiciniu kafijos gėrimu vaišins vietos gyventojai – lietuvininkai.

Gamtininkai bei ornitologai šventės dalyvius lydės į paukščių stebėjimo išvykas. Siekiant išvengti paukščių trikdymo, ekskursijos vyks nedidelėmis grupėmis (iki 10−15 žmonių). Į šias išvykas būtina iš anksto registruotis.
Specialios veiklos vaikams

Mažiausius šventės dalyvius šventės organizatoriai kvies į skraidymo pamokas, bulvių mėtymo varžybas, susidarius grupei, siūlys atskirą paukščių pažinimo išvyką.

Naujo pažintinio tako pristatymas

Per šventę visuomenei bus pristatytas Tulkiaragės pažintinis takas. Jis pasakos unikalią šios vietovės istoriją, kurią kūrė vanduo ir žmogus. „Lankytojai bus kviečiami ne tik pasižvalgyti po išskirtinę teritoriją, pastebėti ten gyvenančius paukščius bei gyvūnus, bet ir pamąstyti, kaip kiekvienas mūsų suvokiame žmogaus ir gamtos santykį, kaip toks suvokimas daro įtaką mūsų veiksmams bei aplinkai“, − sako tako kūrimą koordinavusi Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė Rita Norvaišaitė. Pasak jos, „šis takas – simbolinė padėka ūkininkams, kurie savo veiklą vykdo gamtai palankiu būdu, nepabūgę tam tikrų sunkumų ir nepatogumų“.

Didžiausia pasaulyje meldinė nendrinukė

Tulkiaragės pažintiniame take įsikūrė ir didžiausia pasaulyje meldinė nendrinukė. Šis globaliai nykstantis paukštis meninio paveikslo forma nutūpė ant restauruotos siurblinės, kuri nuo šiol veiks kaip paukščių stebėjimo bokštelis bei gyvoji gamtos mokykla. Per šventę lankytojai galės ne tik apsilankyti take, bet ir užsukti į pačią siurblinę – joje bus rodomas dokumentinis filmas apie retąjį paukštį – meldinę nendrinukę.

Specialūs vietos gyventojų pasiūlymai ir pramogos

Festivalio pagrindinė programa prasidės šeštadienį 13 val., tačiau jau nuo ankstaus ryto ar netgi penktadienio vakaro svečių lauks ir savo paslaugas siūlys vietos turizmo operatoriai. „Siūlysime tiek paslaugų pavieniams asmenims (tokių kaip pirtis, plaukiojimas valtimi, vakarienė, pažintis su apylinkėmis, žvejyba), tiek veiklų grupėms“, − teigia turizmo operatorė Monika Dobrovolskytė.

Gegužės 16 d. naktį festivalio lankytojų Šilutės muziejuje lauks teatralizuota koncertinė programa „Karališkų žingsnių aidas“. Tai – dalis muziejų nakties programos.

Festivalis prisidės prie aplinkosaugos ir vietos bendruomenės gerovės

Festivalis yra projekto „Atvirų buveinių geros būklės palaikymo mechanizmų sukūrimas Nemuno deltos regioniniame parke“ dalis. Jį iš dalies finansuoja Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinis mechanizmas. Projektu siekiama sukurti palankias sąlygas pievų palaikymui įtraukiant vietos bendruomenę.

„Norime į buveinių atkūrimą ir palaikymą įtraukti kuo daugiau vietos žmonių. Nebūtinai per tiesiogines veiklas, tokias kaip krūmų kirtimas, nendrių šalinimas ar šienavimas, bet ir per iš pirmo žvilgsnio mažai susijusias sritis – tautodailę, maisto gamybą, turizmo paslaugas“, − teigia šventę inicijavusios organizacijos Baltijos aplinkos forumo atstovai. Nevyriausybinė organizacija įsitikinusi, jog tik matydami tiesioginę naudą dėl paukščių ir dėl jų apsaugos prisiimamų įsipareigojimų vietos gyventojai bus motyvuoti buveines atkurti ir palaikyti.

Rezervuokite gegužės 16−17 dienas potyriams Nemuno deltoje. Paukščių rojumi tituluojama vietovė bei svetingi jos žmonės jūsų laukia.

Rita Norvaišaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top