Birželio 7 d. 13 val. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vyks VI Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis 2015“ laureatų koncertas, skirtas Etnografinių regionų metams ir Tarptautinei tėvo dienai. Šventėje koncertuos per 70 jaunųjų liaudies tradicijų puoselėtojų iš visų Lietuvos regionų.
Ant Kauno marių kranto esančiame Lietuvos liaudies buities muziejuje surengtoje „Tramtatulio“ šventėje gausus būrys dainininkų ir pasakotojų džiugins žiūrovus tarmiškai atliekamomis liaudies dainomis, sakmėmis, pasakojimais, o jaunieji muzikantai gros tradiciniais lietuvių liaudies instrumentais. Šventėje bus apdovanoti 157 talentingi „Tramtatulio“ laureatai ir diplomantai iš 34 savivaldybių, juos lydės net 81 mokytojas. Tarp šių metų laureatų – 17 instrumentinės muzikos atlikėjų, puikiai grojusių pučiamaisiais, styginiais, dumpliniais instrumentais, net 4 smagiai muzikuojančios instrumentinės grupės, 16 dainininkų ir 13 pasakotojų. Jauniausiai šventės dalyvei iš Naujosios Akmenės yra 4 metukai, vyriausiajam dalyviui – 18 metų.
„Šis konkursas unikalus tuo, kad padeda atrasti neeilinių gabumų dainuojančius, grojančius, tarmiškai pasakojančius vaikus ne tik didmiesčiuose, bet ir atokiausiuose Lietuvos miesteliuose bei kaimuose. Tikimės, kad šis prasmingas renginys nepraras gyvybingumo ir vis plačiau skleisis“, – sakė konkurso organizatorė Jūratė Šemetaitė. Šiais metais vietiniuose konkurso turuose dalyvavo per 1000 jaunųjų atlikėjų, regioniniuose – 598, o į respublikinį atrinkta 250 vaikų.
Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudies kūrybos atlikėjų konkursą „Tramtatulis 2015“, skatinantį vaikus ir moksleivius domėtis savo krašto tradicine kultūra, ugdantį pavienius jaunuosius lietuvių liaudies dainų, sakytinės kūrybos, instrumentinės muzikos atlikėjus, jau šeštą kartą organizuoja Lietuvos liaudies kultūros centras kartu su miestų bei rajonų savivaldybių kultūros ir švietimo skyriais.
LLKC inf. ir nuotr.