Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Iš farmacijos įmonės – į gamtos pasaulį

Iš farmacijos įmonės – į gamtos pasaulį

Įsibėgėjus vasarai neretai sveikatos ir ramybės ieškome gamtoje, randame laiko ne tik triukšmingoms pramogoms, bet ir pasivaikščiojimui paupiu, po pievelę ar mišką, vaistažolių rinkimui arba lauko gėlių puokštei priskinti. Kaip tinkamai rinkti ir ruošti vaistažoles, dažnam iš mūsų žinių pritrūksta. Vaistažolių rinkimui neabejingus pasvaliečius visuomenės sveikatos biuras pakvietė pasidairyti po senąjį Pasvalio miesto parką kartu su Mariumi Lasinsku.

Prieš aštuonerius metus Kauno medicinos universitete Marius įgijo farmacijos magistro laipsnį bei vaistininko profesinę kvalifikaciją. Vidurinę mokyklą baigė aukso medaliu. Būdamas perspektyvus ir daug žadantis absolventas įsidarbino didelėje farmacijos organizacijoje. „Dirbdamas vaistininku pastebėjau, kad į vaistinę užsuka vis tie patys žmonės, – sako Marius. – Atėjęs žmogus skundžiasi virškinimo sutrikimu, duodu „Raniberl“, bet po mėnesio tas pats žmogus prašo stipresnių vaistų, tad duodu omeprazolį, dar po mėnesio nebepadeda ir šis preparatas, duodu stipresnį – ezomeprazolį. Po kurio laiko užsukęs į vaistinę žmogus pradeda skųstis, kad streikuoja kepenys“, – vaistininko darbo patirtimi dalijasi M. Lasinskas. „Nors alga buvo gera, bet išėjau iš darbo savo noru, neturėdamas nei kitų pasiūlymų, nei artimųjų palaikymo“, – prisimena Marius. Taip pamažu susiformavo poreikis imtis ne tokio pelningo, bet širdžiai mielesnio užsiėmimo – auginti ir rinkti vaistažoles, gaminti jų produktus, skaityti paskaitas ir konsultuoti žmones. „Užvėriau vienas duris, o atsivėrė ne vienos“, – sako M. Lasinskas, nesigailintis dėl tokio pasirinkimo.

Marius pasvaliečius mokė pagrindinių vaistažolių rinkimo principų. Pirmasis jų teigia, kad blogos nuotaikos žoliauti geriau neik; eidamas rinkti vaistažolių gamtai būk dėkingas – padėkok; pririnkai kilogramą vaistažolių, vadinasi, surink ir ne mažiau kaip 1 kg šiukšlių, kurias pamatysi žoliaudamas; stebėk intuiciją ir turėk saiko jausmą – radai dešimt vaistažolių, tris iš jų nuskink, o šešias palik.

Vaikštinėjant kartu su vaistininku ir žolininku M. Lasinsku senajame miesto parke vaistažolių rasta apsčiai: pelkinių vingiorykščių, triskiaučių lakišių, raudonųjų dobilų, kiaulpienių, trauklapių, gauromedžių, čiobrelių, dilgėlių ir net žydinčių šeivamedžių, liaudyje vadinamų bezdais. Besidomintys išgirdo daugybę patarimų ir pamokymų, kaip rinkti, ruošti vaistažoles, daryti jų mišinius, plikyti arbatą. Žolininkas kantriai atsakinėjo į daugybę užduodamų klausimų ir perspėjo, kad nenusimanantis ir linkęs pernelyg eksperimentuoti su vaistažolėmis žmogus gali ne padėti, o pakenkti sau ir artimiesiems, tad patarė paskaityti Kęstučio Kazimiero Vilkonio knygą „Lietuvos žaliasis rūbas“.

Vilma Jankevičienė, Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė

http://pasvaliovsb.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top