Pradinis / Šeima ir sveikata / Išleistas komiksas, skirtas kovoti su smurtu prieš moteris

Išleistas komiksas, skirtas kovoti su smurtu prieš moteris

Dešimtys tūkstančių lietuvių kasdien susiduria su smurtu artimoje aplinkoje, tačiau net trečdalis apklaustųjų mūsų šalies gyventojų vis dar mano, kad dėl patirto smurto kaltos pačios moterys, rodo naujausia rinkos tyrimų ir viešosios nuomonės kompanijos „VoiceScore“ atlikta reprezentatyvi apklausa. Siekiant keisti požiūrį į smurtą artimoje aplinkoje imtasi nestandartinių priemonių – išleistas pirmasis Lietuvoje smurto prevencijos komiksas.

Šiandien Europos lyčių lygybės institute EIGE buvo pristatyta Birutės Bebaimės istorija – leidinys, kurio pagrindinis tikslas – pakeisti nuostatas, kad smurtas gali būti pateisinamas, ir skatinti smurtą patiriančias moteris kreiptis pagalbos, o visuomenę – nukreipti jas pagalbos link.

Renginio metu projekto iniciatorė Violeta Masteikienė teigė, kad toks leidinys buvo būtinas, nes šioje srityje buvo jaučiamas informacijos vakuumas: „Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad yra informacijos perteklius, bet pasigilinus tampa akivaizdu, kad suprantamos, aiškios ir susistemintos informacijos nėra, daugelis leidinių yra skirti psichologams, socialiniams darbuotojams – tai metodinė medžiaga“, – teigia Violeta.
Leidinyje pateikiamos tikslios nuorodos, kur ir kaip ieškoti pagalbos smurto artimoje aplinkoje atveju ir kaip saugotis esant smurtiniams santykiams.

„Kurdami komikso turinį bendradarbiavome su policijos pareigūnais, Specializuotos pagalbos centrų konsultantais, psichologais, krizių centrų darbuotojais – padarėme viską, kad leidinyje atsirastų teisinga ir ekspertų įžvalgomis paremta informacija“, – dalijasi savo įžvalgomis viena iš projekto kūrėjų Marija Norvaišaitė.

Iniciatyvos autorės tikisi, kad gavus rėmėjų ir visuomenės palaikymą komiksas pasieks moteris visoje Lietuvoje.

„Didžioji dalis Lietuvos žmonių žino tik apie dvi smurto formas – fizinį ir psichologinį smurtą, tik 5 proc. žino apie kitas smurto rūšis. Tačiau kasdienybėje dauguma moterų susiduria su daugybe kitų smurto apraiškų – priekabiavimu, seksualiniu, socialiniu ir ekonominiu smurtu. Siekiame drąsiai naikinti šias stigmas ir mažinti toleranciją smurtui“, – sako viena iš projekto kūrėjų Modesta Kairytė.

Projektą inicijuoja Violeta Masteikienė, Modesta Kairytė ir Marija Norvaišaitė kartu su sėkmingai socialinius projektus įgyvendinusiomis organizacijomis: VŠĮ „Gerų Minčių Magijos projektai“ ir „Moterys kalba“. Iliustracijų autorė – Akvilė Magicdust, dizainerė – Lilija Lozovich, komiksų tekstų autorė – Urtė Karalaitė. Projekto partneriai: EIGE, Vilniaus moterų krizių centras, „VoiceScore“, „Kitos pusės projektai“.
„Birutė Bebaimė“ – tai prevencinė smurto prieš moteris iniciatyva. Šiuo metu vykdomas pirmasis iniciatyvos etapas: išleidžiamas pirmasis Lietuvoje smurto prevencijos komiksas „Birutė Bebaimė“, toliau – moterims skirti profesionalų vedami susitikimai penkiose skirtingose Lietuvos bendruomenėse ir padėkos renginys žmonėms, teikiantiems pagalbą šeimoms, nukentėjusioms nuo smurto.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top