Pradinis / Kinas, muzika, TV / Išrinkime įdomiausią žodį ar posakį

Išrinkime įdomiausią žodį ar posakį

Siekdamas skatinti visuomenę domėtis viešosios kalbos vartosenos reiškiniais ir juos fiksuoti, visuomeninis transliuotojas paskelbė LRT žodžio ir LRT posakio rinkimus. Jie pakeis anksčiau kasmet vykdavusius „Kalbos grynuolio“ rinkimus, kuriuose būdavo pagerbiami taisyklingiausiai kalbantys LRT laidų vedėjai ir žurnalistai.

Pixabay.com nuotr.

Televizijos, radijo laidų kūrėjai, vedėjai, žurnalistai ir visuomenė kviečiami siūlyti 2017–2018 m. televizijos, radijo laidose išgirstus įdomius, naujus, šmaikščius, keistus, vaizdingus, paradoksalius, tarmiškus, netikėtų reikšmių įgavusius žodžius ir posakius. Iki balandžio 26 d. juos reikėtų siųsti http://www.lrt.lt/projektai/lrtzodis/anketa#skip ir pažymėti, kada, kokioje laidoje ir kas jį pavartojo. Visi pasiūlyti žodžiai ir posakiai balandžio 26 d. bus skelbiami LRT portale.

„Nusprendėme rinkti LRT metų žodį ir LRT metų posakį. Tai reiškia, kad klausydami viso pastarojo sezono laidų žiūrovai ir klausytojai jiems patinkantį žodį ar posakį gali užfiksuoti LRT.lt portale. Paskelbę visą sąrašą, rinksime patį įdomiausią, šmaikščiausią, keisčiausią, linksmiausią žodį ir posakį“, – apie konkurso idėją pasakoja projekto iniciatorė, LRT kalbos kultūros skyriaus redaktorė Lina Smolskienė.

Iš portalo skaitytojų atsiųstų žodžių ir posakių komisija sudarys dešimties balsavimui teikiamų žodžių ir posakių sąrašą. Jis bus paskelbtas LRT portale balandžio 30 d. Už LRT žodį ir LRT posakį balsuos ir visuomenė, ir komisija. Komisijoje dirbs LRT laidų vedėjai ir žurnalistai  Marijus Žiedas, Odeta Vasiliauskaitė, Vytenis Radžiūnas, Margarita Alper, Jurgita Kuzmickaitė ir Viktoras Paulavičius.

Kalbininkė L. Smolskienė atkreipia dėmesį, kad šis konkursas nėra taisyklingo žodžio ar taisyklingo posakio konkursas. „Tai gali būti naujadaras, keistai skambantis žodis, tarmybė, kurią girdime ir iš savo močiučių. Nėra labai griežtų apribojimų. Tiesiog tas žodis turėtų skambėti kaip nors keistai, įdomiai. Jau esame sulaukę įdomių pasiūlymų: „buitiakas“, „pumpuruoti idėjas“, „žmogus žmogui žmogus“, – vardija konkurso iniciatorė.

Komisijos ir visuomenės išrinkti LRT žodžiai ir posakiai bus paskelbti gegužės 4 d. – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse – televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top