Pradinis / Interjeras / Jaukus, stilingas ir saugus vaiko kambarys: kaip tokį sukurti?

Jaukus, stilingas ir saugus vaiko kambarys: kaip tokį sukurti?

Įrengti vaikų kambarį gali būti sudėtingiau, nei atrodo. Juk ši patalpa turi būti ypač saugi, be to, patogi, spalvinga ir atitinkanti visus mažųjų gyventojų poreikius. Interjero specialistai pataria išlaisvinti fantaziją: jaukų ir žaismingą kambarį gali padėti sukurti tiek sienų apmušalai, baldai, tiek fotoroletai, piešiniai.

Apgalvokite spalvų pasirinkimą

Spalvos veikia žmogaus psichologiją, tad nerekomenduojama vaiko kambariui rinktis tamsių, niūrių spalvų, ypač jei vaikas irzlus ir nervingas. Tokiu atveju geriau rinkitės mėlyną, kuri ramins, padės atsipalaiduoti. Oranžinė, geltona – šiltos spalvos, jos stimuliuoja ir gerina nuotaiką. Žalia suteikia žvalumo ir padeda sutelkti dėmesį, taip pat ramina.

Svarbu atsižvelgti į mažąją asmenybę

Vaikas – pagrindinis šio kambario gyventojas, todėl atsižvelkite į jo amžių. Juk kelerių metukų amžiaus vaiko poreikiai labai skiriasi nuo, pavyzdžiui, jau pradėjusio lankyti mokyklą. Daug lemia ir charakteris, todėl leiskite vaikui pačiam priimti sprendimus dėl spalvų, interjero detalių. Jei jūsų atžala labai žavisi kokiu nors animacinio filmuko ar knygos veikėju, galite dekoruoti kambarį šia tema. Jei plakatai ir sienų piešiniai jums atrodo banalu, originali ir lengva išeitis – fotoroletai, papuošti mėgstamų herojų atvaizdais.

Išnaudokite erdves

Jei kambarys nedidelis, galite rinktis baldus, taupančius erdvę, – dviaukštę lovą ar lovą su spinta, spintele, rašomuoju stalu. Atminkite, kad mažoje patalpoje nereikėtų persistengti ir apkrauti ją daugybe baldų, daiktų – tai gali lemti nepatogumą, nejaukumą. Be to, toks sprendimas nesuteikia estetiškumo. Jei kambarys netradicinės formos, pavyzdžiui, įrengtas palėpėje, erdvę su žemesnėmis lubomis galite išnaudoti daiktams sudėti. Nepamirškite, kad palaikyti tvarką gali padėti ir įvairios dėžės, krepšiai. Galite juos rinktis, derinti ir dekoruoti kartu su mažaisiais – ir praleisite laiko su šeima, ir papuošite kambarį.

Žaismingai, patogiai ir subtiliai

Eksperimentuokite su spalvomis, faktūromis, piešiniais. Jei renkatės tapetus, galite derinti skirtingų spalvų, raštų sienų apmušalus. Prie jų puikiai tiks panašių atspalvių fotoroletai. Jei vieną sieną padengsite margais, spalvingais tapetais, kitai galite rinktis vienspalvius sienų apmušalus. Toks derinys atrodys žaismingai, žaviai ir skoningai. Taip pat neretai kavinėse galima pamatyti sieną, padengtą kreidiniais dažais, – ant jos rašomas meniu, pristatomi specialūs pasiūlymai. Tai šauni išeitis ir vaikų kambariui – mažieji kurs šedevrus spalvotomis kreidelėmis tiesiog kambaryje. Papildomai ant grindų spalvotomis lipniomis juostelėmis galite išskirti vaikų žaidimų aikštelę, o ant lubų fosforiniais dažais nupiešti žvaigždžių.

Svarbu ir langų uždangos

Langai ir jų uždangos – dar viena svarbi kambario detalė. Jie turi būti saugūs, netrukdyti vaikui ilsėtis ar mokytis, saugoti privatumą. Patogiausia išeitis – roletai. Šiandien galima rinktis iš daugybės jų rūšių, atitinkančių kiekvieno poreikius – siūlomi elektriniai, jutikliais valdomi, fotoroletai. Galima rinktis skirtingus audinius, daugiau ar mažiau užtamsinančius kambarį.

Taip pat esama prie roletų montuojamų šviesos valdymo įrenginių, leidžiančių pasirinkti atitinkamą apšvietimo tipą, ir roletų, valdomų nuotoliniu būdu, pulteliu arba jutikliais. Pastarieji uždengia ar atidengia langą automatiškai, priklausomai nuo šviesos kiekio. Tokie modeliai ypač funkcionalūs.

Saugumas – lengvai pasiekiama savybė

Kambarį nesunku įrengti žaismingai, spalvingai. Tačiau tai nebus prasminga, jei vaikas negalės šioje patalpoje būti saugus. Vaikai didžiąją dienos dalį praleidžia žaisdami, bėgiodami. Aštrūs baldų kampai, sunkūs daiktai, galintys nuvirsti ir užgauti vaiką, kelia išties rimtą pavojų. Tad nepalikite lengvai pasiekiamų elektros prietaisų, apsaugokite kištukinius lizdus. Didesniu saugumu gali pasižymėti ir fotoroletai – rinkitės juos su priedais, užtikrinančiais vaiko saugumą, arba valdomus automatiniu būdu. Atitinkamai apgalvokite ir baldų pasirinkimą – dairykitės lengvų, užapvalintais kampais.

Įrengti vaiko kambarį išties nėra sunku, atvirkščiai – tai gali virsti įdomiu užsiėmimu. Tereikia prisiminti pagrindines taisykles, kad vaikas kambaryje jaustųsi gerai ir būtų saugus. Būkite išradingi, drąsiai išmėginkite naujus, originalius sprendimus – tuomet bus paprasta įgyvendinti visas mažųjų šeimos narių svajones.

3 komentarai

  1. Man puikiai pavyko vaiko kambaryje priderinti biuro spinteles kurios nera ryškių vaikiškų spalvų ir mažiui paaugus puikiai galės tarnauti toliau, tik pakeitę savo paskirtį. Jas rinkausi dėl tinkamo aukščio ir jau minėto funkcionalumo.

  2. Na labai svarbu, kad vaiko kambaryje nesikauptų drėgmė ir pelėsis. Mano sūnus yra alergiškas pelėsui, tai nepagailėjau pinigų ir įrengiau namuose kokybišką rekuperacinę sistemą ir langus. Langai niekada nerasoja, pro juos niekada nepučia vėjas( sumontuota kokybiškai). Manau šie dalykai yra svarbiausi, o stilius kambario ir baldai jau eina antroje eilėje.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: