Pradinis / Aktualijos / Jaunimo nedarbas per šiuos metus sumažėjo 3,4 proc.

Jaunimo nedarbas per šiuos metus sumažėjo 3,4 proc.

Lietuvoje jaunimo nedarbas nuosekliai mažėja. Lyginant 2014 metų sausio ir spalio mėn. rezultatus, jaunimo nedarbas nuo 20,9 proc. sumažėjo iki 17,5 proc., t. y. 3,4 proc. Jaunimo nedarbas Lietuvoje yra mažesnis nei 11 ES šalių ir 1 proc. mažesnis už ES vidurkį.

„Šiandien galime pasidžiaugti, kad pastaruoju metu jaunimo nedarbas nuosekliai mažėja. Per šiuos metus įdarbinta 40 proc. jaunų bedarbių, t. y. 32 700 jaunuolių. Tai rodo, kad einame tinkama kryptimi ir kad mūsų vykdomos jaunimo nedarbo mažinimo priemonės yra veiksmingos. Šiems rezultatams, be abejonės, turėjo įtakos ir naujosios Europos Sąjungos priemonės – „Jaunimo garantijų“ iniciatyvos – įgyvendinimas“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

„Jaunimo garantijų“ iniciatyva siekiama visiems jaunuoliams iki 29 metų amžiaus per keturių mėnesių laikotarpį nuo darbo netekimo arba formaliojo mokymosi užbaigimo suteikti galimybę gauti gerą pasiūlymą dirbti ar toliau mokytis (pvz., pameistrystės forma), atlikti praktiką arba stažuotę.

Pasak ministrės, Lietuvoje, kitaip nei kitose Europos Sąjungos šalyse, kur „Jaunimo garantijų“ iniciatyva taikoma jaunuoliams iki 25 metų amžiaus, nustatyta aukštesnė riba – 29 metai. Šiai iniciatyvai įgyvendinti mūsų šalyje iš Europos Sąjungos Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšų 2014–2020 metams skirta 109 mln. litų, ne mažesnė suma 2014–2020 metams bus skirta ir iš Europos socialinio fondo lėšų.

Įgyvendinant iniciatyvos tikslus planuojama kiekvienoje savivaldybėje įkurti jaunimo informavimo ir konsultavimo centrus, plėtoti atvirų jaunimo centrų ir atvirų jaunimui erdvių teikiamas paslaugas, siekti užtikrinti sklandų jaunų žmonių perėjimą po nedarbo laikotarpio, neveiklumo ar studijų į darbo rinką arba švietimo sistemą.

„Jaunimo garantijų“ iniciatyvos principais jau dabar yra naudojamasi vykdant Europos socialinio fondo finansuojamą projektą „Pasitikėk savimi“. Jį nuo 2013 m. spalio mėn. Lietuvos darbo birža vykdo kartu su 30 nevyriausybinių organizacijų. Projekto metu 16–25 metų amžiaus nedirbantiems, nesimokantiems jaunuoliams 3 arba 6 mėn. teikiamos socialinės reabilitacijos paslaugos ugdant motyvaciją mokytis ir dirbti. Iki 2014 m. lapkričio 1 d. prie projekto veiklų prisijungė 1986 nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai, iš jų 777 asmenys (arba 40 proc.) integravosi į darbo rinką ar švietimo sistemą.

Nuo 2013 m. spalio mėn. Jaunimo reikalų departamentas kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra ir 12 nevyriausybinių organizacijų įgyvendina ESF projektą „Jaunimo savanoriška tarnyba“. Projekto metu 16–29 metų amžiaus nedirbantys, nesimokantys asmenys 3 arba 6 mėn. užsiima savanoriška veikla ir taip įgyja kompetencijų, kurių dažniausiai reikalauja darbdaviai: savidisciplinos, bendravimo, organizavimo, planavimo, sprendimų priėmimo, taip pat konkretaus darbo konkrečioje organizacijoje ar įstaigoje patirties. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios savanorišką veiklą vykdė 306 asmenys, iš jų savanorišką veiklą sėkmingai baigė 152 jauni asmenys. Vėliau 53 jų įsidarbino, 11 emigravo studijuoti ir (ar) dirbti, 19 grįžo ar planuoja grįžti į švietimo sistemą.

Siekiant pagerinti paslaugų jaunimui prieinamumą, plečiamas Lietuvos darbo biržos Jaunimo darbo centrų tinklas. 2014 metų pabaigoje šalyje dirbs 29 jaunimo darbo centrai. Numatoma, jog iki 2016 metų Jaunimo darbo centrai paslaugas teiks visose savivaldybėse. 2014 m. sausio–rugsėjo mėn. Jaunimo darbo centruose informavimo ir konsultavimo paslaugos suteiktos 94 400 darbo ieškančių jaunų asmenų, 4 100 Jaunimo darbo centrų renginių ir užsiėmimų dalyvavo 54 300 jaunuolių.

Jaunimo reikalų departamentas, įgyvendindamas Nacionalinę jaunimo politikos plėtros programą, finansuoja darbą su 14–29 m. jaunimu, ypatingas dėmesys skiriamas socialiai pažeidžiamam, motyvacijos stokojančiam jaunimui. Jaunuoliams atviruose jaunimo centruose ir erdvėse teikiamos motyvavimo, bendrųjų gebėjimų ugdymo, socialinės ir pedagoginės paslaugos. 2014 m. sausio–spalio mėn. šiomis paslaugomis pasinaudojo 9 900 jaunimo, 700 jų buvo niekur nedirbantys ir nesimokantys.

www.socmin.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top