Pradinis / Aktualijos / Jaunimo nedarbo mažinimas – Lietuvos pirmininkavimo prioritetas

Jaunimo nedarbo mažinimas – Lietuvos pirmininkavimo prioritetas

gq4r6694Trečiadienis, liepos 3 d. (Berlynas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Berlyne kartu su ES vadovais dalyvauja aukšto lygio konferencijoje jaunimo nedarbo problemoms spręsti. Vokietijos Kanclerės Angelos Merkel inicijuotos konferencijos tikslas – aptarti priemones kovai su grėsmingai išaugusiu ES jaunimo nedarbu ir pasidalyti nacionaliniais ES šalių gerosios praktikos pavyzdžiais.

Konferencijoje taip pat dalyvauja Prancūzijos Prezidentas François Hollande‘as, ES Vadovų Tarybos Prezidentas Hermanas Van Rompuy, Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Schulzas, Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso, visų ES šalių socialinės apsaugos ministrai ir įdarbinimo tarnybų vadovai.

Kova su jaunimo nedarbu yra vienas svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų.

„Beveik 6 milijonai jaunų žmonių Europoje neturi darbo. Mūsų ekonomika praranda talentingus, kūrybingus ir energingus jaunus žmones. Pinigų šiai problemai spręsti ES biudžete numatyta, tačiau vien tai darbo vietų nesukurs – reikia konkrečių ir veiksmingų pasiūlymų ir iniciatyvų. Tai -nacionalinių ES šalių vyriausybių atsakomybė”, – sako Prezidentė.

Daugiamečiame 2014-2020 m. ES biudžete yra numatyti 8 milijardai eurų jaunimo nedarbui mažinti. Lietuvos pirmininkavimo uždavinys, Prezidentės teigimu, užtikrinti, kad jau 2014 m. pradžioje struktūrinė parama iš naujojo ES biudžeto pasiektų jautriausius regionus, kur jaunimo nedarbas didžiausias ir viršija 25 procentus. Tam būtina laiku pasiekti sutarimą su Europos Parlamentu dėl sektorinių ES biudžeto programų.

Prezidentė taip pat pasidalijo Lietuvos patirtimi. ES lėšomis yra įgyvendinama keletas iniciatyvų: per investicijas skatinamas darbo vietų kūrimas jaunimui, suteikiamos mokesčių lengvatos darbo patirties neturintiems jauniems žmonėms, verslo pradžiai kuriami įvairūs paramos fondai skatina jaunų žmonių verslumą, didinamos jaunų žmonių konkurencinės galimybės sudarant sąlygas mokytis ir įgauti naujų praktinių įgūdžių.

Šalies vadovė taip pat pateikė įstatymų pataisas, kuriomis bus sudaryta galimybė jaunimui savarankiškai ir be jokių tarpininkų atlikti praktiką įmonėse ir valstybinėse institucijose. Taip jauni žmonės galės įgyti geresnių įgūdžių ir lengviau susirasti darbą.

Nuotraukos – Dž. G. Barysaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top