Pradinis / Renginiai, pramogos / „Jazz Brothers“ vilniečius nudžiugino magišku džiazo vakaru

„Jazz Brothers“ vilniečius nudžiugino magišku džiazo vakaru

Išgirdus apie džiazo koncertą, kuris organizuojamas pasiklausyti vienos grupės, o ne apie festivalį su būriu džiazo atlikėjų, gal ne iš karto kyla pasitikėjimas ir susižavėjimas. Bet kai koncerte dalyvauja ilgametę patirtį turintys džiazo meistrai – abejonių nebelieka. Būtent tai dar kartą įrodė šiemet scenoje vėl pasirodę „Jazz Brothers“ muzikantai.

Šaltą ir vėjuotą sausio vakarą prodiusavimo įmonė „ARS Libera International“ sukvietė džiazo mėgėjus į magiško, kaip teigia asociacijos vadovas, prodiuseris Gintaras Kamsiukas, gydančio džiazo muzikos vakarą. Ir iš tiesų tai buvo kažkas visiškai nežemiško. Daugiau kaip dešimtmetį gyvuojančios grupės „Jazz Brothers“ naujausias muzikantų variantas itin spalvingas ir dvelkiantis meistriškumu. Šiuo metu drauge su Artūru Chalikovu ansamblyje muzikuoja Rimas Brazaitis (saksofonas), Arvydas Joffė (mušamieji), Raimundas Dauginas (klavišiniai) ir Ugnius Butkus (bosinė gitara).

Sausakimšoje salėje jaukiai sėdintys žiūrovai, gurkšnodami kavą, arbatą ar vyną iš pradžių nė nenujautė, kokį romantišką pasimatymą muzikantai jiems surengė. Vos tik pasirodę ant scenos, atlikėjai sulaukė šiltų ir gausių plojimų, o kiekvieną dainą publika palydėjo su dar šiltesne emocija, su dar didesniu džiaugsmu.

Nepamiršo grupės senbuvių

Grupės įkūrėjas ir meno vadovas Artūras Chalikovas nuoširdžiai bendravo su publika, ir tai papirko bei sujaudino net ir labiausiai niurzgantį ar po darbų kaip reikiant pavargusį klausytoją. Apie kiekvieną savo kūrybos dainą gitaristas ir žymus kompozitorius turėjo ką papasakoti. Klausytojus jis pakvietė mintyse pasivaikščioti po savo gimtąją gatvę, kuri paties A. Chalikovo laukia Taškente. Muzikantas papasakojo ir apie tėvystės rūpesčius, pristatydamas dainą „Dad`s Games“. Daug kitų dainų taip pat turėjo savo istorijas. Kiekviena jų autoriaus išjausta, o muzikantams atliekant meistriškas improvizacijas natos švelniai gulė ir klausytojų mintyse. Tai įrodė vis audringesni aplodismentai po kiekvieno kūrinio.

Nuo 2001-ųjų gyvuojanti grupė daug kartų keitėsi ir išgyveno įvairius etapus. A. Chalikovas koncerto metu nepamiršo padėkoti buvusiems grupės nariams. Vienam iš jų jis skyrė dainą. „Ši daina skirta mūsų buvusiam grupės nariui, kuris grojo, kai koncertavome pirmąja „Jazz Brothers“ sudėtimi. Tai Vladislav Borkovskij. Tuo metu jis turėjo širdies problemų ir jo laukė sudėtinga operacija. Ši daina „Don`t Lose Your Heart“ buvo skirta jam. Vladislavai, jei Tu mus matysi koncerto įraše, perduodame tau linkėjimus ir primename, jog visi tave mylime“, – prieš dainą jausmingą istoriją papasakojo A. Chalikovas ir perdavė linkėjimus į Ameriką išvykusiam buvusiam kolegai. Ir tuoj po šių žodžių suskambo nuotaikinga ir žaisminga improvizacija su romantišku saksofonininko Rimanto Brazaičio solo ir energinga mušamųjų meistro Arvydo Joffė dalimi. Atrodė, jog su šia daina ir patys muzikantai suprato, kad yra scenos valdovai, ir klausytojai dar labiau atsipalaidavo.

Ne tik ši, bet ir daug kitų dainų, tokios kaip „Lift Your Eyes Up“, „Himnas“, „Warm Wind“, „Where I Could Find You“, leido klausytojams pasimėgauti išskirtine šios grupės savybe – gebėjimu būti asmenybėmis ir viena komanda. Koncerto dainos buvo atrinktos taip, kad savo sugebėjimus auditorijai atskleidė kiekvienas grupės narys. Nebuvo pamirštas nė vienas instrumentas, ir kiekvieno muzikanto solo auditorija pasitikdavo aplodismentais bei susižavėjimo šūksniais.

Magija, profesionalumas ir tikros emocijos

Koncerto pabaigoje scenoje buvo sukurta tikra magiška pasaka, kai, fone užsidegus mažoms žvaigždutėms, A. Chalikovas pakvietė visus klausytojus pasvajoti ir panirti į savo mintis. Galbūt tai, galbūt magiškas džiazo skambesys, o gal tai, kad už lango kone siautė pūga, auditoriją nuvedė į malonų transą ir iš savo vietų visas 3 koncerto valandas pajudėti nenorėjo nė vienas klausytojas. Net ir paskelbus paskutinę dainą, niekas neskubėjo pasiimti paltų anksčiau siekdami išvengti eilių. Atvirkščiai, po koncerto publika dar ilgai stovėjo atiduodama muzikantams pagarbą ir pelnytai juos apdovanojo gausiais plojimais.

Turbūt tai ir yra įrodymas, kad ilgametis profesionalumas ir tikroji meilė muzikai yra sėkmingo renginio raktas. Nes negali renginys nepasisekti, kai matai ant scenos instrumentus meistriškai valdančius ir kiekvieną melodijos natą pažįstančius muzikantus. Profesionalumas, ir ne kitaip.

Reikia pripažinti, kad koncerte buvo ir ne tik prisiekusių džiazo mėgėjų. Šiemet klausytojams „Jazz Brothers“ koncertus organizuojanti prodiusavimo įmonė „ARS Libera International“ jau žinoma Lietuvos muzikos padangėje kaip socialiai atsakinga asociacija. Šis žiemiškas koncertas buvo ne išimtis. Į koncertą organizatoriai pakvietė per 30 skurdžiai gyvenančių ir organizacijos „Lietuvos Caritas“ globojamų žmonių, neišgalinčių sau leisti kultūrinių pramogų. Visi noriai gaudė kiekvieną muzikantų paleidžiamą akordą, ir atrodė, kad kiekviena nata gula į jų širdis. Kaip tada galima manyti, jog džiazas skirtas tik festivaliams?

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top