Pradinis / Kelionės / Jordanija: nuo maudynių Negyvojoje jūroje ir kalnų žygių iki nakvynės po žvaigždėmis dykumoje

Jordanija: nuo maudynių Negyvojoje jūroje ir kalnų žygių iki nakvynės po žvaigždėmis dykumoje

Ne kartą keliavusi į Jordaniją Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų doktorantė Gintarė Sereikaitė-Motiejūnė džiaugiasi atradusi šią smėlėtais horizontais ir Antikos paveldu žavinčią šalį, kurios lankytinos vietos traukia viso pasaulio keliautojus. Moteris dalijasi savo kelionių įspūdžiais ir rekomendacijomis, ką nuveikti Jordanijoje, o norintiems tikro atokvėpio nuo rutinos siūlo rinktis nakvynę tūkstančio žvaigždučių viešbutyje – dykumoje. 

Įsimintiniausias nuotykis – naktis po atviru dangumi

Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto jaun. asistentė, doktorantė Gintarė Sereikaitė-Motiejūnė sako, kad pirmą kartą į Jordaniją keliavo vedama smalsumo ir savo profesijos: „Esu Artimųjų Rytų bei arabų kalbos dėstytoja, todėl norisi pažinti šias šalis gyvai, ne tik iš vadovėlių. Prieš kelerius metus su vyru nusprendėme savarankiškai pakeliauti po šalį ir savo akimis pamatyti naująjį pasaulio stebuklą – Petrą, taip pat Negyvąją jūrą ir dykumą.“

Vilnietės  teigimu, Jordanija – labai saugi šalis, kartais dar vadinama Artimųjų Rytų Šveicarija, o vietiniai gyventojai čia labai draugiški ir paslaugūs, su jais galima susikalbėti arabiškai, angliškai arba net ženklais.

Dėstytoja pasakoja, jog vienas iš labiausiai ją sužavėjusių potyrių buvo nakvynė dykumoje. Wadi Rum, dar vadinama Mėnulio slėniu, pakeri peizažu, kuriame ne vien smėlis, bet ir minkštos uolienos. Pasak G. Sereikaitės-Motiejūnės, dykumoje niekada nesijausi vienišas, nes joje gyvena daug vietinių žmonių – beduinų, priimančių keliautojus. „Klaidingas įsitikinimas, jog čia daug nepamatysi ir nepatirsi: galima leistis į safarį per kopas, patyrinėti senovinius piešinius ant uolų sienų, o miegoti – viduryje dykumos moderniai įrengtose palapinėse. Įdomiausias potyris užklumpa vėlai vakare, išjungus visas šviesas, kai danguje žybsi ryškios žvaigždės, kurių mieste dažnai nematome. Norintys dar stipresnių įspūdžių keliautojai gali iš palapinių išsinešti lovas ir miegoti po atviru dangumi – tai puiki atrakcija romantikos mėgėjams ir norintiems atsigauti nuo begalinio vakarietiško skubėjimo“, – sako keliautoja.

Gurmanams – kupranugarių pienas ir kava su kardamonu

Jordanija labai kompaktiška, todėl, pasak G. Sereikaitės-Motiejūnės, savaitės atostogų čia turėtų pakakti patiems svarbiausiems objektams pamatyti: „Tai labai universali šalis, tinkanti bet kokio tipo keliautojui. Norintys aktyvaus poilsio gali ne tik keliauti po šalį, bet ir leistis į kalnų žygius, o ieškantys ramybės – rasti atokvėpį prie Negyvosios jūros, turinčios sveikatinimo savybių.  Be to, kiekvienais metais jūra vis labiau sūrėja ir nyksta, tad ją aplankyti ir paplūduriuoti vandenyje iš tiesų verta.“ 

Svečiose šalyse visada smalsu paskanauti vietinio maisto, o Jordanija, pasak pašnekovės, iš tiesų turi ką pasiūlyti: „Lietuvoje mes neturime tikro humuso. Ten jis visai kitoks nei pas mus, tad labai verta jo paragauti. Be galo mėgstu baklažanų užtepėles, kurios čia irgi nėra tokios skanios kaip Jordanijos kavinėse. Taip pat dažna pramoga keliautojams būna kupranugarių pienas, kurio vietiniai siūlo paragauti lankantis dykumoje. Ten galima paskanauti ir „zarb“ – daržovių ir mėsos patiekalo, troškinamo čia pat, smėlio duobėje. Svečiuodamiesi Jordanijoje tikrai neišvengsite ir vietinės arabiškos kavos su kardamonu, kurios nors kartą verta paragauti.“

Jordanijos dykumoje – Marso peizažas

„Jordanija turi išvystytą infrastruktūrą, patogiai pritaikytą turizmui: geri keliai, švara, saugumas ir, žinoma, galybė istorinių objektų, kuriuos būtina aplankyti. Tai nedidelė šalis, tad net ir viešint savaitę galima spėti aplankyti visus svarbius objektus ir kartu pailsėti prie jūros. Pietinėje Jordanijos dalyje driekiasi įspūdinga rausvos spalvos dykuma, o judant į šiaurę dykuma po truputį pereina į žalumą – nuostabu, kaip tokios nedidelės šalies gamta gali būti tokia kontrastinga“, – pasakoja kelionių organizatoriaus „Novaturas“ produkto vystymo specialistė Vaida Kacucevičienė.

Čia, beje, buvo nufilmuotas legendinio Ridley Scotto režisuotas mokslinės fantastikos filmas „Marsietis“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko vienas garsiausių Holivudo aktorių Mattas Damonas. Jordanijos dykuma itin atitiko Marso peizažą, o kino kūrėjų komanda daug laiko praleido su NASA specialistais, kurie kūrybinę komandą konsultavo autentikos klausimais.

Kaip teigia kelionių žinovė, nuo lapkričio iki balandžio į Jordaniją vykti palanku dėl oro sąlygų – tai nėra karštasis sezonas, kuris paprastai tokiuose kraštuose būna sunkiai pakeliamas: „Nors Jordanijos žiema yra panaši kaip Egipte, ši šalis yra ne atviros Raudonosios jūros pakrantėje, o jos įlankoje – Akaboje, todėl čia nėra stiprių vėjų, o klimatas švelnesnis. Tai lemia ir skaidresnius jūros vandenis, labai palankius nardyti. Be to, žiemos sezono laikotarpiu šalyje yra ne piko sezonas. Vadinasi, pati šalis, viešbučiai ir lankomi objektai nebus perpildyti.“

Garsioji Petra, dykumos karštis ir Negyvoji jūra  

Pasak produkto vystymo specialistės, trys populiariausi lankomi objektai Jordanijoje, kuriuose keliautojai turės galimybę apsilankyti: Petra, Wadi Rum dykuma ir Negyvoji jūra.

„Svarbiausias objektas, kurį privaloma aplankyti atvykus į Jordaniją, tai Petra – vienas iš naujųjų pasaulio stebuklų. Kita dėmesio verta vieta – Wadi Rum dykuma, žavinti ne tik savo rausvos spalvos smėliu, uolomis, bet ir galimybe pernakvoti joje esančiose palapinėse su visais patogumais. Taip pat keliautojams labai įdomi ir verta dėmesio patirtis – maudynės Negyvojoje jūroje, kurios druskingas vanduo iškelia ir laiko kūną vandens paviršiuje. Tai ne tik įdomu, bet ir naudinga sveikatai, nes mineralinių medžiagų gausus jūros purvas ir druskingas vanduo – puikus derinys, ne tik atgaivinantis odą, bet ir darantis teigiamą poveikį sveikatai“, – tikina V. Kacucevičienė.

Išsirinksite sau tinkamiausią viešbutį

Pasak kelionių žinovės, aukštesnės kategorijos viešbučiai paprastai yra prie jūros, turi nuosavą paplūdimį, o miesto tipo – su transportu, nustatytomis valandomis keliautojus vežančiu į privatų paplūdimį, kuriame rasite gultų, kavinių ir įvairių pramogų. „Miesto tipo viešbučius rekomenduojame rinktis tiems, kurie ketina daugiau keliauti po šalį, – taip bus pigiau ir racionaliau. O įsikūrusį ant jūros kranto viešbutį geriau pasirinkti tiems, kurie daugiau laiko ketina praleisti ir ilsėtis paplūdimyje kartu su visa šeima, išbandyti pramogas baseinuose. O kol atžalos dūks vaikų klube, tėvai galės mėgautis SPA procedūromis ar sportuoti. Keliautojai giria puikų elegantiškų restoranų maistą ir personalo dėmesį kiekvienam svečiui“, – pasakoja specialistė.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top