Pradinis / Kinas, muzika, TV / Kaip filmą „100 metų kartu“ įvertino žiūrovai?

Kaip filmą „100 metų kartu“ įvertino žiūrovai?

Šviesiomis akimis žvelgti į gyvenimą kviečiantis ir nuoširdus dokumentinis Editos Kabaraitės filmas „100 metų kartu“ skaičiuoja pirmąsias savo dienas visos Lietuvos kino teatruose. Filmą pamatyti spėję žiūrovai noriai dalijasi geriausiais įspūdžiais.

„Atėjau nieko nesitikėdama ir labai verkiau visą laiką, draugė man net turėjo duoti servetėlę. Nuostabus filmas. Įspūdis – didžiulis: sėdi kino teatre, beveik pas tuos žmones, juos jauti. 100 metų – taip mažai ir kartu tiek daug. Kaip gerai iš tikrųjų mes dabar gyvenam. Šis filmas – ir filosofinis, ir istorinis, ir kartu – gyvenimo džiaugsmas“, – emocijų po filmo peržiūros neslėpė Beata Nicholson.

Jai pritarė ir tinklaraščio „Dydis nesvarbu“ autorė Giedrė Valavičiūtė, tikinusi, kad filmas ją įkvėpė ir sužavėjo.

„Ar labiau mylim Lietuvą? Labiau mylim Lietuvą, kai pasižiūrim šitą filmą“, – užtikrintai įvertino verslo valdymo patarėjas Saulius Jovaišas.

Kino kritikės Santos Lingevičiūtės teigimu, herojais esame visi mes, kurie kuriame valstybę, o filmo „100 metų kartu“ herojai turi tokio optimizmo, kurio trūksta mums visiems, ypač dabartinėje visuomenėje. „Šitie žmonės gali pasidalyti patirtimi ir duoti daug daugiau nei kokie politikai, filosofai arba „Facebook’o“ prezidentai“, – svarstė ji.

„Noriu gyventi 100 metų, – pamačiusi filmą kalbėjo kino prodiuserė Živilė Gallego. – Labai linksmi personažai. Galime pamatyti, kaip viską mato šimtamečiai, tas šiandienos gyvenimo pamatymas jų akimis yra labai vertingas.“

„100 metų kartu“ – Lietuvos šimtmečiui skirtas dokumentinis filmas, kuriame 15 Lietuvos šimtamečių pakeri optimizmu, o tikri ir nuoširdūs jų pasakojimai ne tik įkvepia, bet ir užkrečia noru gyventi. Įdomu ir tai, kad filmo anonse skamba Vytauto Bikaus sukurta Lietuvai „Eurovizijoje“ šiemet atstovaujančios dainos „When We’re Old“ lietuviška versija, kurią atlieka Ieva Zasimauskaitė.

Lietuvos kino žiūrovai įvertinti dokumentinę E. Kabaraitės juostą „100 metų kartu“ jau galėjo festivalyje „Kino pavasaris“. Čia filmas pelnė „žiūroviškiausio“ lietuviško filmo apdovanojimą, ne vieną dieną laikėsi geriausiai žiūrovų įvertintų filmų viršūnėse ir sulaukė teigiamų kritikų atsiliepimų.

Visos Lietuvos kino teatruose rodomo filmo kūrėjai žiūrovams žada 100 gerų emocijų per vieną valandą, nes kai gyveni 100 metų, viskas 100 kartų geriau!

Fotografė Monika Požerskytė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top