Pradinis / Mūsų augintiniai / Kaip padėti antsvorio turinčiam šuniui?

Kaip padėti antsvorio turinčiam šuniui?

Šuns nutukimas – labai rimta problema, su kuria būtina kovoti. Jei šuo turi antsvorio, nukenčia ne tik jo sąnariai, bet ir širdis bei imuninė sistema. Jei pastebite, kad jūsų augintinis priaugo papildomų kilogramų, jokiu būdu to neignoruokite ir laiku imkitės veiksmų. Taigi, kaip padėti nutukusiam šuniui ir nuo ko vertėtų pradėti?

Pirmiausia pakeiskite augintinio pašarą

Jei šuns svoris ėmė sparčiai augti, tikėtina, kad jis gauna kur kas daugiau kalorijų, nei turėtų. Pašarą būtina kruopščiai normuoti, be to, naudinga rinktis specialų dietinį pašarą, kuris yra ne toks kaloringas. Šunims skirto dietinio pašaro galite įsigyti čia: https://evet.lt/category/maistas-sunims?maisto-rusis111=dietinis.

Atminkite, kad skanėstai yra labai kaloringi

Šuniui duodamų skanėstų kiekį būtina normuoti, o jei šuo jau yra nutukęs, skanėstų geriausia atsisakyti. Pasirūpinkite, kad dienos metu augintinis suvartotų ne daugiau kalorijų, nei rekomenduojama, o patį šėrimo procesą galite paversti nedidele švente. Pavyzdžiui, galite naudoti uostymo kilimėlį, iš kurio šuo išrankios sauso maisto granules, ar kitus interaktyvius žaislus, į kuriuos galima dėti maisto.

Dažnesni pasivaikščiojimai

Jei šuo yra labai nutukęs, vertėtų vengti pernelyg didelio fizinio krūvio: labai nutukusiam šuniui tinka tik lėti pasivaikščiojimai ir plaukimas, nes šios veiklos neapkrauna šuns sąnarių. Pasivaikščiojimai turėtų būti dažnesni, bet trumpesni: rezultatai bus geresni, jei šunį kas kelias valandas išvesite pasivaikščioti po 15 minučių, užuot rinkęsi vieną ilgą pasivaikščiojimą. Fizinė veikla kelias valandas išlaiko aktyvią medžiagų apykaitos sistemą, todėl dažnesnė fizinė veikla duos geresnių rezultatų.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top