Pradinis / Mūsų augintiniai / Kaip prižiūrėti augintinių kailį žiemą

Kaip prižiūrėti augintinių kailį žiemą

Keturkojus nuo šalčio apsaugantis storesnis kailis ne vienam šeimininkui tampa galvos skausmu, o pačiam gyvūnui kartais ir ligų priežastimi. Gyvūnų priežiūros specialistai pastebi, kad netinkama augintinio kailio priežiūra priverčia ne tik dažniau tvarkytis namus, bet ir apsilankyti pas veterinarą. Purvas bei kenkėjai tampa ligų priežastimi, tačiau to galima išvengti išsiugdžius kelis priežiūros įpročius.

Pexels nuotr.

Prieš žiemą – pasiruošimo procedūros

Atėjus žiemai pasivaikščiojimų laikas neretai sutrumpėja, o kartu sumažėja ir gyvūnams skirtų grožio procedūrų skaičius. Tačiau gyvūnų grožio specialistė ir kirpėja Kamilė Ausmanė atkreipia dėmesį, kad augintinio kailio priežiūra šaltuoju metų laiku yra tokia pat svarbi, kaip ir vasarą, kai maudynės vyksta ne tik namuose, bet ir lauke.

„Atšalus orams augintinio kailis su pagrindiniais iššūkiais susiduria būtent pasivaikščiojimų metu. Dėl sniego ar vandens balų keturkojo kailis sušlampa, išsitepa ir kaupia purvą. Situacija dar labiau komplikuojasi atsiradus sąvėloms, kurias iššukuoti ir išvalyti būna itin sunku. Jei auginate šunį, žirklutėmis iškirpkite plaukus, esančius tarp pirštų. Tada sniegas, purvas ir druska ne taip kibs prie pėdučių ir sukels mažesnį diskomfortą augintiniui“, – įžvalgomis dalijasi K. Ausmanė.

Specialistė atkreipia dėmesį, kad kailio pašalinimu iš tarpupirščių pasiruošimas žiemai neapsiriboja. Ilgesnio plauko keturkojų kailį dar prieš žiemą reikėtų patrumpinti, nes pernelyg ilgas kailis sudarys sąlygas kauptis purvui ir įvairiems nešvarumams, o kasdienė priežiūra taps sudėtingesnė ir pareikalaus daugiau laiko. Taip pat svarbu, jog augintinio nagai būtų tinkamo ilgo, kad šis galėtų stabiliai įsikibti į slidų paviršių. Apsaugoti keturkojo kailį nuo purvo, drėgmės arba šalčio gali padėti ir gyvūnams skirti drabužiai. Juos reikėtų rinktis atsižvelgiant į augintinio veislę ir kailio ilgį.

Priežiūrai – tik pritaikytos priemonės

Reikėtų prisiminti ir tai, jog žiemą augintinių plaukai išsausėja, yra labiau linkę lūžinėti, praranda gyvybingumą. Tai lemia žvarbus ir sausas oras, todėl nusprendus augintinį maudyti reikėtų rinktis priežiūros priemones ir šampūnus pagal jo odos ir kailio tipą.

„Šampūnas privalo giliai išvalyti kailį, pašalinti nešvarumus, tačiau neerzinti augintinio odos. Renkantis priemonę svarbu atkreipti dėmesį, ar jos sudėtyje nėra silikonų ar parabenų, ieškoti natūraliai drėkinančių ingredientų. Pavyzdžiui, puikiai tinka traukmedžių sviestas. Kartu su šampūnu būtina naudoti ir plaukų kondicionierių, kuris giliai drėkina plauką, nes prie tinkamai sudrėkinto kailio mažiau limpa nešvarumai. O jei augintinio plaukas ilgas, linkęs pūstis ir sunkiai iššukuojamas, papildomai reikėtų naudoti balzamą“, – pataria gyvūnų grožio specialistė ir kirpėja.

Pašnekovė priduria, jog keturkojų savininkai gali pastebėti, kad žiemos laikotarpiu augintinio kailis tampa problemiškesnis ne tik dėl atšalusio oro lauke, bet ir dėl pasikeitusio patalpų oro.

„Prasidėjęs šildymo sezonas namuose taip pat gali neigiamai veikti augintinių kailį. Pavyzdžiui, jei auginate katę, galite pastebėti, kad jos kailis pradėjo elektrintis. Siekdami tai sumažinti, galite naudoti purškiamus kondicionierius, kurie suteiks antistatinį efektą. O auginantys papūgas šildymo laikotarpiu turėtų leisti joms 3–4 kartus per savaitę pasiturkšti maudykloje, arba galima jas apipurkšti gėlių purkštuku“, – sako K. Ausmanė.

Dėmesys mitybai ir vitaminams

Specialistė pabrėžia, kad kailio kokybei bei šėrimuisi įtakos turi ne tik temperatūra, bet ir pasirinktas pašaras. Anot jos, labai svarbu atkreipti dėmesį, jog gyvūnas su maistu gautų supermaisto kategorijos ingredientų. Pavyzdžiui, gerai kailio, odos bei nagų būklei užtikrinti puikiai tiks kokosų aliejus.

„Gali būti, kad gyvūnas su maistu negauna pakankamai reikalingų maistinių medžiagų, dėl to svarbu rinktis kokybišką specialiai gyvūnams skirtą pašarą. Taip pat šėrimąsi gali paskatinti ir ligos, nusilpęs imunitetas, žmonėms skirtos kosmetikos naudojimas“, – aiškina K. Ausmanė.

Abejojančius dėl pakitusio augintinio kailio arba kurį laiką susiduriančius su kailio šėrimosi problema pašnekovė ragina kreiptis į srities profesionalus. Apžiūrėję augintinį, jie gali padėti rasti tinkamiausią problemos sprendimo būdą arba atlikti būtiniausias kailio ir odos priežiūros procedūras.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top