Pradinis / Interjeras / Kaip vizualiai paaukštinti žemas lubas?

Kaip vizualiai paaukštinti žemas lubas?

Aukštos lubos – neabejotinai žavus gyvenamųjų patalpų bruožas. Jos ne tik patraukia akį, bet ir suteikia ypatingą laisvės pojūtį. Vis dėlto tikrai ne visi turi galimybę pasirinkti erdvius svajonių namus. Tačiau nusivilti tikrai nereikėtų. Pasinaudojus tam tikrais triukais, net ir pačios žemiausios lubos gali tapti aukštesnės.

Langų uždengimai – kuo aukščiau lubų

Vienas iš paprasčiausių, tačiau išties efektyvių būdų, padedančių vizualiai paaukštinti lubas, yra tinkamai pakabintos langų uždangos. Nesvarbu, tai užuolaidos, roletai ar vertikalios žaliuzės, – ši taisyklė pasiteisina daugeliu atvejų. Tokioje situacijoje labai praverčia ir automatiniai karnizai, kuriuos galima paslėpti lubose.

Tinkamiausia lubų spalva

Jei esate pasiryžę didesniems pokyčiams, verta išbandyti ir kitą gudrybę. Tam, kad erdvė atrodytų didesnė, lubas rekomenduojama dažyti šviesesne spalva. Nebūtinai jos turi būti visiškai baltos – kartais pakanka ir vienu atspalviu nei sienos šviesesnių tonų. Keletas tokių derinių idėjų: ruda ir kakavinė, pelenų ir dramblio kaulo, šampaninė ir kokosų minkštimo. Siekiant maksimalaus efekto, galima panaudoti ir pereinamos spalvos apdailos juostas.

Vertikalaus dizaino langų uždangos

Norint sukurti vizualiai aukštesnes lubas, verta atidžiai pasirinkti ne tik langų uždangų kabinimo būdą. Didelę reikšmę turi ir šių priemonių dizainas. Vertikalios tekstilinės, PVC žaliuzės, grindis siekiančios užuolaidos, širmos salonuose galite rasti gausų tinkamų produktų pasirinkimą. Kuo jie siauresni ir aukštesni, tuo geresnis rezultatas išgaunamas.

Jei namuose turite itin didelius langus, patariama išbandyti unikalaus dizaino širmas. Šie langų uždengimai pasižymi plačiomis valdymo galimybėmis ir funkcionalumu. Prabangos mėgėjams turėtų patikti jau klasika tapusios užuolaidos. Sluoksniuodami skirtingų faktūrų ir tankių audinius nesudėtingai išgausite stulbinantį efektą.

Galbūt žavitės vertikaliomis žaliuzėmis? Jų juostas galima ne tik atitraukti ir užtraukti, bet ir pasukti 360 laipsnių kampu, o tai leidžia užtikrinti itin patikimą apsaugą nuo saulės. Mažesniuose kambariuose puikiai tinka vertikalios žaliuzės su siauresnėmis, o didesniuose – platesnėmis juostomis. Taip sukuriamas balansas ir išlaikomos proporcijos.

Atsikartojantys vertikalūs raštai

Vertikaliomis juostomis puošti tapetai, užuolaidos ar roletai – elementai, kurie taip pat vizualiai praplečia erdvę. Saikingas jų naudojimas įneša skoningo žavesio. Be to, šios stilistikos raštai gali atsispindėti ir kitose detalėse, pavyzdžiui, dekoratyvinėse pagalvėlėse. Smulkūs aksesuarai sujungia atskirus elementus ir suteikia harmonijos.

Natūralios šviesos akcentavimas

Šviesios patalpos dažniausiai atrodo erdvesnės. Tuo paprasta pasinaudoti ir savo namuose – tiesiog akcentuokite langus. Čia svarbūs ne tik atsakingai parinkti jų uždengimai, bet ir apgalvotas baldų išdėstymas. Nerekomenduojama baldų statyti priešais langus, nes taip tik dar labiau išdarkomos proporcijos. Palikdami daugiau laisvos vietos, įsileisite daugiau natūralių saulės spindulių. Tam, kad juos suvaldyti būtų paprasčiau, gali praversti šviesaus audinio dieninės užuolaidos, širmos, vertikalios žaliuzės ar roletai.

Nebijokite kontrastų

Kontrastingos detalės padeda patraukti žvilgsnį ir yra puikus interjero akcentas. Šį principą paprasta pritaikyti renkantis tiek kambario sienas, tiek langų uždangas ir netgi aksesuarus. Pavyzdžiui, jei kambaryje yra atvirų vertikalių konstrukcijų (medinė kolona ar pan.), nebijokite jų išryškinti. Dar paprasčiau eksperimentuoti su audiniais, kuriuose derinamos kontrastingos spalvos: juos galima panaudoti tiek užuolaidoms, tiek dekoratyvinėms pagalvėlėms.

Akivaizdūs pokyčiai pasitelkus vos keletą nesudėtingų priemonių – taip, tai tikrai įmanoma. Nepraleiskite progos pasinaudoti šiais patarimais ir įsitikinkite tuo patys. Stilingi ir funkcionalūs langų uždengimai (užuolaidos, vertikalios žaliuzės, roletai ar širmos) – efektyvus būdas, padėsiantis mėgautis išsvajota namų erdve. Sukurti ją dar niekada nebuvo taip lengva.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top