Pradinis / Kultūra / Kalėdos pagal lietuviškus papročius Gruzijoje

Kalėdos pagal lietuviškus papročius Gruzijoje

Gruodžio 25 d. Gruzijoje esančiame Lietuvių kalbos ir kultūros centre buvo švenčiamos Kalėdos pagal lietuviškus papročius.

Studentai susipažino su Kūčių ir Kalėdų papročiais ir tradicijomis. Kūčių stalas buvo padengtas šienu, buvo patiekta 12 tradicinių valgių (be mėsos ir pieno produktų). Vakaras neapsiėjo be burtų, žaidimų. Studentai sveikino vienas kitą Kalėdų ir artėjančių Naujųjų metų proga, keitėsi dovanomis. Šventėje dalyvavo ir Tbilisio sekmadieninės mokyklos atstovai.

Šventės rengėjai dėkoja Lazdijų rajono Šventežerio parapijos klebonui Egidijui Juravičiui už centrui padovanotus kalėdaičius, lietuvių kalbos mokytojai Lidijai Giorgobiani, iškepusiai lietuviškos duonos, VDU studentei Viktorijai Valentaitei, įteikusiai pačios padarytų kūčiukų.

Lietuvių kalbos ir kultūros centras Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva Gruzijos technikos universitete atidarytas 2012 m. spalio mėnesį. Jame Gruzijos aukštųjų mokyklų studentai gali mokytis lietuvių kalbos nemokamai. Centras yra atviras visiems, besidomintiems mūsų šalimi, jis atlieka edukacinę ir kultūrinę misiją. Lietuvių kalbos ir kultūros paskaitas čia trečius metus skaito Lietuvos edukologijos universiteto Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros profesorius daktaras Vidas Kavaliauskas.

 

Lietuvių kalbos ir kultūros centro inf. ir nuotr.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top