Pradinis / KARJERA / Karjerą pradėjęs garsiose pasaulio įmonėse, verslą tikisi kurti Lietuvoje

Karjerą pradėjęs garsiose pasaulio įmonėse, verslą tikisi kurti Lietuvoje

„LinkedIn“ ir „Microsoft“, Silicio slėnis ir Londonas. Tokios įspūdingos yra pirmosios vos prieš porą metų informatikos studijas Kembridže baigusio KTU gimnazijos absolvento Andriaus Dagio karjeros stotelės.

„Žinoma, malonu, kai įmonės pristatinėti nereikia, tačiau, mano manymu, svarbiausia yra darbo pobūdis“, – garsių darboviečių pavadinimų nesureikšmina A. Dagys, šiuo metu Londone dirbantis programų inžinieriumi korporacijoje „Microsoft“, programą „Skype“ tobulinančiame padalinyje. „Microsoft“ yra pirmoji 23 metų Andriaus, kuris vieną geriausių pasaulio universitetų baigė 2013 m., nuolatinė darbovietė. Jis dar besimokydamas universitete atliko stažuotę JAV Silicio slėnyje esančiame „LinkedIn“.

Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTUG) absolventas pripažįsta, jog Lietuva kol kas karjeros galimybėmis negali lygintis su Jungtine Karalyste ar JAV, tačiau minties įkurti verslą gimtojoje šalyje po kelerių metų neatsisako.

Informatika – viena populiariausių specialybių šiandien. Kas lėmė Tavo pasirinkimą?

Su programavimu susipažinau septintoje klasėje – pradėjau lankyti šeštadieninę informatikos olimpiadininkų mokyklą Vilniuje. Labiausiai mane sužavėjo panašumas į „Lego“ dėlionę – iš paprastų elementų galima kurti sudėtingas sistemas, skirtingais būdais realizuoti idėjas.

Įstojęs į KTU gimnaziją toliau gilinausi į informatiką Nacionalinėje moksleivių akademijoje. Įvertinus ir karjeros galimybes tai tapo natūraliu specialybės pasirinkimu.

Iš pradžių svarsčiau apie kelis Šveicarijos universitetus, tačiau dėl kalbos nusprendžiau studijuoti Anglijoje. Pasirinkau Kembridžą, kaip vieną iš lyderiaujančių universitetų mano srityje. Kursas buvo specializuotas, tačiau gana plačiai apėmė daugumą informatikos sričių, šiek tiek fizikos bei teisės ir ekonomikos pagrindus.

Ką gavai iš mokyklų, kuriose teko mokytis?

Sakyčiau, kad svarbiausia, ką man suteikė tiek KTU gimnazija, tiek Kembridžas, yra buvimas tarp motyvuojančių žmonių. Su jais ir dabar palaikau artimus ryšius.

Teko girdėti, kad Kembridže besimokantieji lietuviai drąsina ir palaiko naujai įstojusius. Ar teko tai patirti?

Tuo metu, kai aš mokiausi, Kembridže KTU gimnazijos absolventų buvo tik vienas kitas, tačiau egzistavo gana aktyvi Kembridžo lietuvių bendruomenė. Vėlesniais metais pradėjome iniciatyvą „Academic Buddy“, kurios tikslas yra padėti moksleiviams įstoti į Oksbridžo (bendras Oksfordo ir Kembridžo universitetų pavadinimas – aut. past.) bei kitus Jungtinės Karalystės universitetus. Kiekvienam atrinktam moksleiviui yra paskiriamas studentas mentorius, padedantis atsakyti į su stojimu susijusius klausimus.

Kuo ypatingas darbas Silicio slėnyje?

Darbo kultūra Silicio slėnyje yra išskirtinė. Dauguma įmonių įkurtos atokiau nuo miesto, kur veiklos nėra daug, tačiau tai atperka darbo aplinka: žaidimų kambariai, virtuvės ir valgyklos, kur nemokamas maistas, sporto salės, lauko futbolo ir krepšinio aikštelės. Dėl to žmonės darbe leidžia dalį savo laisvalaikio, tačiau kartu ir darbo valandos tampa ilgesnės. Taip pat neretai galima pamatyti žmonių, savo noru dirbančių savaitgaliais, – tai bet kur Europoje keltų nuostabą.

Kita vertus, darbas Silicio slėnyje suteikia galimybę dirbti su protingiausiais žmonėmis prie pažangiausių technologijų, svarbiausių ir įdomiausių projektų, nes dauguma tarptautinių įmonių būtent ten turi savo centrines būstines.

„LinkedIn“, „Microsoft“… Kiek Tau svarbu dirbti įmonėje, kurios pavadinimą žino kiekvienas?

Žinoma, malonu, kai įmonės pristatinėti nereikia, tačiau, mano manymu, svarbiausia yra darbo pobūdis. Kuo įmonė žinomesnė ir didesnė, tuo sudėtingiau yra gauti reikšmingą darbo poziciją.

Kas lėmė Tavo karjeros pasirinkimą baigus studijas? Kiek Tau svarbi šalis, kurioje dirbi, įmonės dydis, galimybės kilti pareigose, darbo pobūdis, iššūkiai?

Programų inžinieriaus karjerą rinkausi dėl daugybės veiksnių, įskaitant darbo pobūdį, geras darbo sąlygas bei karjeros galimybes. Anglija, Londonas, buvo patogi pirma stotelė. Daugiausia dėl kalbos, kultūros ir vietos.

Dėl įmonės dydžio: klausimas, ar karjerą geriau pradėti jaunoje įmonėje, ar korporacijoje, nelabai turi vienareikšmiško atsakymo. Mano manymu, didelėje įmonėje yra geresnės galimybės mokytis iš geriausių specialistų, taip pat pamatyti, kaip darbas vyksta skirtingose komandose, kokie vyrauja organizaciniai procesai bei su kokiais iššūkiais susiduriama tarptautiniu mastu. Taip pat yra paprasčiau išbandyti skirtingas darbo sritis ar persikelti dirbti į padalinį kitoje šalyje.

Gyveni Londone – kultūros, madų, verslo ir visuomeninio gyvenimo sostinėje. Papasakok truputį apie tai.

Labiausiai Londone man patinka gyvenimo tempas ir tai, kad kiekvieną dieną galima atrasti ką nors naujo – išbandyti autentiškų įvairių šalių virtuvių ar apsilankyti pasaulinio masto renginiuose bei parodose.

O kalbėdamas apie neigiamus dalykus, kaip, manau, ir dauguma Londono gyventojų, išskirčiau didelius žmonių srautus bei transporto spūstis, kurių ne visada pavyksta išvengti.

Su kokių šalių, tautybių žmonėmis susiduri? Ką manai apie kultūrinius skirtumus? Kada jie labiausiai jaučiami?

„Microsoft“ pasižymi pasaulietiškumu – komandoje dirbu kartu su keliais anglais, estais, rusais, čekais, norvegu, australe, prancūzu, turku ir kitų tautybių atstovais. Kultūriniai skirtumai, manau, tik suteikia įdomumo, galima stebėti ir lyginti skirtingus vakarietiško ir rytietiško vadovavimo bei bendravimo stilius. Ir šiaip kasdienybėje būna įvairių linksmų situacijų. Pavyzdžiui, dažnai pralinksmina tokie pasakymai, kaip: „Taip išsigandau, kad vos nepagimdžiau karvės.“

Ar Lietuva buvo šalių, kuriose norėtum dirbti, sąraše? Ko reikėtų, kad nuspręstum karjerą tęsti Lietuvoje?

Pirmenybę stengiuosi teikti ne šaliai, o karjeros galimybėms. Aišku, smagu gyventi ir dirbti ten, kur viskas sava, tačiau Lietuvos darbo rinka šiuo metu negali būti lyginama su Jungtine Karalyste ar, tarkime, JAV. Kita vertus, Lietuvoje yra gana geros sąlygos kurti individualiąją įmonę. Įgijęs kelerių metų darbo patirties tarptautinėse įmonėse norėčiau tuo keliu ir pasukti.

Papasakok apie savo svajonių darbą. Ką labiausiai norėtum dirbti?

Labiausiai norėčiau dirbti tokioje vietoje, kaip „Microsoft Special Products Group“ ar „Google X“. Tai pusiau slaptos laboratorijos, kur kuriamos naujausios ir pažangiausios technologijos, pavyzdžiui, automobiliai, kurių žmogui nereikia vairuoti, išmanieji bei virtualios realybės akiniai („Google Glass“, „Microsoft HoloLens“).

KTU

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top