Pradinis / Kultūra / Karlovi Varų festivalyje triumfavo lietuviškos koprodukcijos filmas

Karlovi Varų festivalyje triumfavo lietuviškos koprodukcijos filmas

Prieš kelias dienas Čekijoje praūžusio 55-ojo Karlovi Varų festivalio apdovanojimų ceremonijoje ne sykį nuskambėjo ir Lietuvos vardas. Festivalyje apdovanojimais įvertintos net dvi lietuviškos koprodukcijos.

Serbijos, Prancūzijos, Liuksemburgo, Bulgarijos ir Lietuvos bendros gamybos darbą  „Strahinja“ (rež. Stefan Arsenijević, prod. Kęstutis Drazdauskas) Karlovi Varų festivalyje lydėjo triumfas. Jis pelnė net penkis apdovanojimus. Apie jauną pabėgėlį iš Malio, kuris neriasi iš kailio siekdamas integruotis Serbijoje, pasakojantis filmas laimėjo pagrindinį „Auksinio gaublio“ apdovanojimą geriausio filmo kategorijoje. Dar vieną „Auksinį gaublį“ filmas gavo geriausio aktoriaus kategorijoje – jį pelnė Ibrahimas Koma. Specialiuoju paminėjimu pagrindinėje konkursinėje programoje už geriausią operatorės darbą buvo įvertinta Jelena Stanković. Ir tai dar ne visi filmo apdovanojimai – „Strahinja“ taip pat gavo „The Ecumenical Jury“ ir „Europa Cinemas Label“ prizus.

Dar viena lietuviška koprodukcija – bendras Gruzijos, Vokietijos ir Lietuvos kūrėjų filmas „Gyvenimo kaina“ (rež. Ioseb Soso Bliadze, prod. Marija Razgutė) – festivalyje pelnė „Fedeora Award“ prizą. Filmas pasakoja apie eismo įvykį, išsivysčiusį į tragikomišką situaciją.

Konkursinėje festivalio programoje „East of the West“ dalyvavo ir naujausias lietuvių režisieriaus Andriaus Blaževičiaus filmas „Bėgikė“ (prod. Marija Razgutė), pasakojantis įtemptą merginos, kuri Vilniuje ieško pradingusio vaikino, istoriją.

Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis – tai vienas svarbiausių kino renginių visoje Centrinėje ir Rytų Europoje. Vienas seniausių A klasės kino festivalių pasaulyje savo reikšmingumu yra lyginamas su Kanų, Berlyno, Venecijos, Maskvos ir Varšuvos kino festivaliais.

Karlovi Varų festivalio programose dalyvaujančių filmų gamybą rėmė Lietuvos kino centras.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top