Pradinis / Kinas, muzika, TV / Kas Martyną Levickį privertė susimąstyti apie savo veiklos prasmę

Kas Martyną Levickį privertė susimąstyti apie savo veiklos prasmę

„Tokie vaizdai priverčia dar kartą susimąstyti, kad visa tai, ką veikiu, nėra laikina“, – pažiūrėjęs antrosios laidos „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ įrašą sakė Lietuvą visame pasaulyje garsinantis akordeonistas Martynas Levickis.

Muzikantą labai nustebino jį sektinu pavyzdžiu pasirinkę penktokai – laidoje Druskininkų „Saulės“ mokyklos auklėtinis improvizuotu akordeonu atliko Martyno kūrinį.

„Stebėdamas, ką sako vaikai, kaip jie suderina muziką ir sportą, kaip sugeba improvizuoti, supratau, kad mano atliekama muzika nepriklauso man pačiam. Tai yra kiekvieno žmogaus nuosavybė ir įkvėpimas“, – šypsojosi M. Levickis.

Antrojoje laidos „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ kovoje susitiko Birštono gimnazijos, Svėdasų J. T. Vaižganto gimnazijos ir Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos penktokai. Vaikų čia laukė penkios sportinės, dvi loginės užduotys ir tik vienas bilietas į pusfinalį.

Laidos garbės svečią – penkiakovininką ir olimpinį vicečempioną Edviną Krungolcą – stebino vaikų entuziazmas. „Pirmą kartą mačiau tokias įtemptas varžybas. Vaikai, matyt, net patys nesitikėjo, kad tiek sugeba, – neslėpė susižavėjimo E. Krungolcas ir ragino nepasiduoti. – Per penkiakovės varžybas pirmos keturios rungtys mane labai išvargina. O kai lieka paskutinė penktoji – bėgimas, visada sakau sau: „Edvinai, susikaupk ir pasistenk.“ To paties linkiu ir vietoje nenustygstantiems penktokams.“

Sportininkas, beje, priėmė vaikų mestą iššūkį ir patikino, jog visas užduotis išbandys ateityje kartu su garsių olimpiečių komanda.

Birštono garbę ginančių vaikų akyse per visas rungtis degė ugnelė. „Mes siuntėme mintis į kosmosą, todėl mums ir turi pasisekti“, – nė nesudvejojusi savo sėkmės priežastis įvardijo penktokė iš Birštono gimnazijos.

Ne ką mažiau aistrų varžybose sukėlė ir Svėdasų penktokų klaidos finišo tiesiojoje. O Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos moksleiviai vargiai galėjo patikėti tuo, ką sugeba aikštelėje. Visi dalyviai įspūdingai pasirodė ir vienoje iš įdomiausių rungčių – kalnų sienelėje. „Kaip jie taip sugeba. Pirmyn!“ – sklido šūksniai iš tribūnų.

Apie projektą „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“

Pirmosios moksleivių sportinės estafetės „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ nufilmuotos 1985 m. Šių varžybų pradininkas – pedagogas, istorikas, lengvaatletis, kelių sporto šakų teisėjas Algirdas Gintautas. Savo sumanymą jis pirmiausia išbandė moksleivių stovyklose, Giruliuose. Vėliau varžybos persikėlė į mokyklas ir galiausiai pasiekė televiziją. Po beveik 30 metų projektas „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ atnaujintas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir integruotos komunikacijos agentūros „Vipcommunications“ iniciatyva.

Organizatorių inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top