Pradinis / Kultūra / Kaune pristatyta Č. Sugiharai skirta įspūdinga meninė instaliacija

Kaune pristatyta Č. Sugiharai skirta įspūdinga meninė instaliacija

Pirmadienį prasidėjusios Sugiharos savaitės, kuri skirta įamžinti japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimui, proga Kauno „Akropolyje“ pristatyta įspūdinga meninė instaliacija. Ją kūrė dizaineris Robertas Kalinkinas. Meninis sprendimas – du praverti delnai, iš kurių kyla net 10 tūkstančių popierinių gervių, – buvo įgyvendintas kartu su skulptoriumi Vytautu Viržbicku.

„Šios instaliacijos idėja gana paprasta, tačiau labai simboliška. Tautos didvyriu laikomas Č. Sugihara siejamas su taika, prisidėjo prie daugybės žmonių gyvybių išgelbėjimo, todėl iš pravertų delnų skrendančios gervės įprasmina jo skleistą humaniškumo idėją“, – teigė dizaineris R. Kalinkinas.

Tūkstančius gervių – laimės, taikos ir svajonių išsipildymo simbolį – iš popieriaus lankstė ir į Kauną siuntė bendruomenės iš Lietuvos ir Japonijos, taip įtvirtindamos daugybę metų puoselėjamą lietuvių ir japonų draugystę. Ant gervių sparnų užrašytos jas lanksčiusiųjų svajonės simbolizuoja siekį kartu įveikti pasaulį krečiančias negandas.

Kaip sako idėjos autorius, savanoriai kiekvieną gervę vėrė ant virvelių nuo rugsėjo pabaigos, jas vėliau kabino ant metalinio rėmo ir sujungė su skulptūra, kurią V. Viržbickas rankomis kūrė daugiau nei mėnesį. Prie instaliacijos dirbo apie 40 žmonių komanda Vilniuje bei Kaune ir, žinoma, dar visi lanksčiusieji gerveles.

„Viena iš svarbiausių Sugiharos savaitės idėjų yra jungti tautas per bendrus projektus. Šiais metais dėl pandemijos staiga išaugus atstumams tarp valstybių susidūrėme su iššūkiais, šie privertė mus ieškoti naujų sprendimų ir bendradarbiavimo formų. Popierinių gervių meninė instaliacija yra bene gražiausias tokio bendradarbiavimo pavyzdys“, – sako Kauno-Japonijos draugystės asociacijos prezidentas Aurelijus Zykas.

Kauno „Akropolyje“ meninę instaliaciją bus galima apžiūrėti iki lapkričio vidurio, vėliau popierines gerves priglaus projekto „Kaunas 2022“ komanda. Galiausiai – kaniterapijos centras, kuris su savo augintiniais lankydamas mažuosius ligonius paskleis paukščius po visą Lietuvą.

Sugiharos savaitės metu Kauno „Akropolio“ lankytojų laukia ir kiti renginiai. Spalio 13 d. – Japonijos dieną – vyks Japonų kultūros mugė, kurios metu bus galima susipažinti su japonų kultūrą pristatančiais menais. Spalio 18 d. – Vienovės dieną – Japoniškų kovos menų mugėje vyks aikido, dziudo, karatė ir kitų japoniškų kovos menų demonstracijos.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top