Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Kėdainiuose prasideda tris dienas truksianti miesto šventė „Vidury Lietuvos“

Kėdainiuose prasideda tris dienas truksianti miesto šventė „Vidury Lietuvos“

Rugsėjo 7, 8, 9 dienas kviečiame praleisti Kėdainiuose – tomis dienomis mieste skambės šventė „Vidury Lietuvos“.

Šiais metais tradicinė Kėdainių miesto šventė rengiama kiek vėliau, nei įprasta, kai į mokyklas jau susirinkę mokiniai, į miestą sugrįžę atostogavusieji.

Švęsti pradėjo sportininkai

Pirmieji švęsti suskubo sportininkai – nuo rugsėjo 3 iki 7 d. Kėdainių arenoje, sporto centre, miesto stadione, parke, senamiestyje ir net miesto gatvėse vyko gausybė sporto renginių: krepšinio, futbolo, dziudo ir teniso turnyrai, respublikinis bėgimas, dviratininkų žygis vakarėjančio miesto gatvėmis.

Pasaulio pripažinimą pelniusio „Mėgėjo“ šventė

Vienas pirmųjų kultūrinių renginių – Kėdainių kino studijos „Mėgėjas“ kūrybinės veiklos 55-erių metų sukakties šventė rugsėjo 7 d. Daugiakultūriame centre.

1963–2004 m. kėdainiečių kurtų filmų kolekcija pripažinta nacionalinės reikšmės dokumentiniu paveldu ir įrašyta į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą.

Šių metų gegužę „Mėgėjo“ įkūrėjai Kėdainių krašto garbės pilietis Vitolis Laumakys ir Adolfas Morėnas Lietuvos kino operatorių asociacijos apdovanojimuose „Ąžuolas 2017“ sulaukė ypatingo dėmesio – jiems įteiktas apdovanojimas už kūrybinius gyvenimo pasiekimus.

Kėdainių krašto garbė

Rugsėjo 8 d. Kėdainių miesto rotušėje iškilmingo Kėdainių rajono tarybos posėdžio metu bus įteikta Kėdainių krašto garbės piliečio nominacija, įsteigta 1990 m. ir jau paskirta dešimčiai Kėdainių kraštą garsinusių žmonių: Česlavui Milošui, Juozui Urbšiui, Teklei Bružaitei, Kaziui Ulvydui, Pauliui Rabikauskui SJ, Tėvui Stanislovui, Janinai Monkutei-Marks, Vitoliui Laumakiui, Aloyzui Stasiulevičiui, Jonui Dastikui.

Šventės atidarymas – bažnyčioje

Atidaryti Miesto šventę ir Kultūros istorijos festivalį „Radviliada 2017“ kėdainiečiai ir miesto svečiai bus kviečiami 18 val. į Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčią, kur skambės Broniaus Kutavičiaus oratorija „Paskutinės pagonių apeigos“.

Abipus Nevėžio upės ir ant pėsčiųjų tilto vyks meninė akcija „Žemaičių ir Kėdainių krikštas“.

Vaišės miestelėnams

Tirštėjant penktadienio sutemoms, senamiestyje, Didžiosios Rinkos aikštėje – linksmos vaišės miestelėnams su grupės „Ugnies šou“ (Brodnica, Lenkija) programa ir kantri muzikos grupės „Karčema“ (Šilutė) koncertu.

Šventinis šeštadienis

Kaip jau įprasta per miesto šventę, šventinis šeštadienis prasidės prekymečiu senamiestyje. Jo kasmet labai laukia kėdainiečiai ir miesto svečiai, nes į Kėdainius tądien su savo gėrybėmis suvažiuoja ne tik rajono ūkininkai, bet prekiautojai iš visos Lietuvos.

Muzikiniai sveikinimai

Pučiamųjų instrumentų orkestrai miesto aikštėse, džiazo orkestro, muzikos mokyklos styginių orkestro, Kėdainių rajono mokyklų mokinių meno kolektyvų ir šventės svečių – Kėdainių miesto užsienio partnerių – meno kolektyvų koncertai – tai tik dalis šventinėmis dienomis numatytų muzikos renginių, kuriuos geriau tinka vadinti muzikiniais sveikinimais.

Miestą ir miestiečius sveikins Kėdainių baikerių klubas „Born Again MCC“, savo griausmu sudrebinsiantis visą miesto pagrindinę J. Basanavičiaus gatvę.

„Geros nuotaikos kiemas“

Vaikų lauks „Geros nuotaikos kiemas“, kuriame – studija „Grock“ (vadovas Linas Švirinas, Klaipėda) su „Afrobūgnų ratu“ ir „Geros nuotaikos orkestru“, gausybe muilo burbulų bei kitų atrakcijų ir dar viena ypatinga naujovė – Kėdainių kultūros centro Vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ iniciatyva „Geros nuotaikos kieme“ bus priimamos knygos pirmajai Kėdainiuose gatvės bibliotekėlei. Ateisiantieji prašomi atnešti perskaitytas ir jau galbūt nereikalingas nesutrintas, nesuplėšytas knygas, kurias galbūt mielai skaitys kiti.

„Radviliada Caiodunensis“

Kristupo Radvilos ir jo sūnaus Jonušo Radvilos rūpesčiu 1652 metais pastatytoje evangelikų reformatų bažnyčioje visą dieną vyks renginiai Kėdainių dailės mokyklos ir Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos Dailės skyriaus auklėtinių pleneras „Piešiame Radvilų miestą“; viduramžių šokių grupės „Saltus Glasii“ ir muzikos grupės „Ambera“ koncertas; muzikinė kelionė po XVI–XVII a. Vokietijos, Prūsijos ir Mažosios Lietuvos reformatų bažnyčias; senosios muzikos atlikėjų iš Vokietijos, Austrijos, Italijos ir Lietuvos koncertas, Kėdainių šviesiosios gimnazijos Senojo šokio studijos pasirodymas; Kėdainių kultūros centro Vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ projektas.

Jaunimo iniciatyvos

Kas sakė, kad Kėdainių jaunimas neiniciatyvus, neturintis idėjų? Šiais metais jų – itin gausu. Atnaujintas Gegučių parkas taps Jaunimo kūrybinės laisvės parku. Tai puiki vieta Kėdainių jaunimo improvizacijoms, meninėms instaliacijoms laiko tema, teatralizuotiems pristatymams.

Šiame parke šventės metu bus atidaryta pirmoji Kėdainiuose gatvės bibliotekėlė.

Literatų medžio žydėjimas

M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje šeštadienio popietę rinksis rajono literatai, Kėdainius vadinantys savo jaunystės miestu. Kai taip apie savo miestą sako jame gyvenantys ir kuriantys vyresnio amžiaus žmonės, visada norisi prieštarauti – jei žmogus kuria, iki senatvės jam dar toli. Galbūt apie tai ir bus literatūriniai muzikiniai dialogai „Reikia būti žydinčiu medžiu“.

Kėdainių literatų ir menininkų sambūris pristatys kultūrinį projektą „Mus jungia žodis ir muzika“, senuoju Nevėžiu nuvilnys sambūrio autorinės muzikos grupės „Vaivorykštė“ dainos.

Vakaro koncertas

19 val. Kėdainių arenoje žiūrovai klausysis QUEEN SHOW, kurį atliks Mantas Jankavičius su grupe, gėrėsis lazerių šou.

Šventė baigsis senamiestyje

Tiems, kas nepavargs nuo šventinių renginių, – dar pliūpsnis linksmybių Didžiosios Rinkos aikštėje: grupės „Ugnies šou“ (Brodnica, Lenkija) programa, fejerverkas ir grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas.

Kėdainių miesto šventės VIDURY LIETUVOS programą rasite svetainėje http://www.kedainiukulturoscentras.lt/renginiai/?event_id=1906

Šventės organizatoriai ir rengėjai – Kėdainių rajono savivaldybė, Kėdainių krašto muziejus ir Kėdainių kultūros centras – kviečia apsilankyti įvairiose parodose, mugėse, koncertuose, sporto ir sveikatingumo savaitės renginiuose.

Iki malonių susitikimų Kėdainiuose, pačiame Lietuvos vidury!

Kėdainių kultūros centro informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top