Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Kelionė nuo Šventosios iki Šventosios

Kelionė nuo Šventosios iki Šventosios

Lenkimų seniūnijos bendruomenė, atsiliepdama į Skuodo kultūros ir turizmo skyriaus kvietimą Skuodo rajono seniūnijų bendruomeninėms, nevyriausybinėms ir kt. organizacijoms teikti paraiškas projektams pagal priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, parengė ir gavusi finansavimą įgyvendino projektą „Pažinkime Anykščių kraštą“. Projekto vadovas – Skuodo rajono kultūros centro Lenkimų skyriaus kultūrinių renginių organizatorius Arnas Gedminas, o prie šio projekto įgyvendinimo labiausiai prisidėjo Lenkimų seniūnijos bendruomenės pirmininkė Barbora Butkienė, bendruomenės finansininkė Vida Steponavičienė ir Lenkimų seniūnas Rimantas Mikšta.

Ankstų rugpjūčio 16 dienos rytą nemažas būrys lenkimiškių išvyko į turiningą kelionę po Anykščių kraštą. Kaip pasakojo projekto vadovas Arnas, kelionės išvakarėse įvyko „laiminga nelaimė“: į avariją pateko autobusas, turėjęs vežti ekskursijos dalyvius, tačiau netrukus buvo surasta kita transporto firma, kuri išnuomojo dar didesnį autobusą, tad vietoj planuotų 45 žmonių į kelionę galėjo vykti 48, tačiau dvi vietos liko laisvos.

Į Anykščius atvykome iš krašto, kuriame teka Šventosios upė, tad gražu, kad pažintis su Anykščių kraštu prasidėjo irgi nuo Šventosios upės. Ekskursijos dalyviai aplankė garsųjį Lajų taką, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje. Užkopus į apžvalgos bokštą, prieš akis atsivėrė įspūdingas kraštovaizdis, tad grožėjomės garsaus Lietuvos poeto Antano Baranausko apdainuotu šileliu bei Šventosios upės vingiais. Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje yra antras pagal dydį Puntuko akmuo, apie kurio kilmę sukurta ne viena legenda. Prie žymaus riedulio, kuriame iškalti „Lituanikos“ lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bareljefai ir testamento žodžiai lietuvių tautai, nusifotografuoti panoro ne vienas ekskursantas.

Kitas mūsų aplankytas objektas nustebino ir pralinksmino, nes tai buvo šalia Labirintų parko įsikūręs Apverstas namas. Užėjus į vidų ir pamačius apverstus įprastus baldus ir daiktus, visiems „susisuko“ galvos. Nors tai ne itin malonus jausmas, tačiau daug kas pozavo ir iš namo išėjo šypsodamiesi – juk ne kasdien lankomės name, kuris yra aukštyn kojom. Aplankėme ir ant Liudiškių kalvos esantį Laimės žiburį, kurį savo apsakyme aprašė lietuvių literatūros klasikas Jonas Biliūnas. Ne visi ekskursijos dalyviai žinojo, jog čia yra šio garsaus rašytojo kapas ir jam skirtas antkapinis paminklas (architektas V. Gabriūnas). Užkopti aukštyn iš tašytų akmenų suręstais 90 laiptelių nebuvo lengva, bet tikrai verta. Ne tik pagerbdami Joną Biliūną, bet ir galvodami apie savo norus, kurie esą gali išsipildyti, aplink Laimės žiburį apsukome tris ratus.

Šiek tiek pailsėjome lankydamiesi Anykščių meno inkubatoriuje, kuriame įkurtas „Cosmos“ Paukščių takas. Panorę išbandyti šią unikalią pramogą, turėjome galimybę „panirti į kosmosą ir žvelgti į žvaigždes“. Begalinės erdvės iliuzija sukurta pasitelkus veidrodžius, šviesą ir muziką, tad patekę į ją jautėmės atsidūrę nenusakomo dydžio patalpoje. Nors joje galima klajoti tik 4 minutes, bet žodžiais šį nuostabų reginį perteikti sunku, reikia pamatyti. Kitą nepamirštamą įspūdį patyrėme kopdami į Anykščių Šv. Mato evangelisto bažnyčios apžvalgos aikštelę. Įveikėme 186 laiptelius ir prieš mūsų akis iš 33 metrų aukščio atsivėrė Anykščių miesto panorama. Nuostabus vaizdas!

Kai kurie ekskursijos dalyviai dozę adrenalino gavo lankydamiesi netoli Rubikių ežero, ant Kalitos kalno įkurtame pramogų ir kalnų slidinėjimo centre. Dauguma išbandė vienintelę Lietuvoje vasaros rogučių trasą. Keli patys drąsiausi dalyvavo ekstremalioje pramogoje „Kalitos salto“: taip pavadintu specialiu įrenginiu ridenosi nuo kalno. Stebint šiame atrakcione dalyvaujančius kelionės draugus, buvo ne mažiau linksma, o patys drąsuoliai patyrė įvairiausių jausmų.

 Projektas „Pažinkime Anykščių kraštą“ leido Lenkimų seniūnijos bendruomenės nariams susipažinti su nuostabiu, eilėmis ir legendomis apipintu Anykščių kraštu. Kelionė namo neprailgo, nes dalijomės įspūdžiais, buvo daug bendravimo, juoko ir geros nuotaikos. Projekto įgyvendinimo komandai nuoširdžiai tariame AČIŪ!

Gražina Daukantienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top