Pradinis / Kelionės / Kelionės COVID-19 pasaulyje

Kelionės COVID-19 pasaulyje

Vasara jau įpusėjusi, atostogų metas įsibėgėjęs, tad gyvos diskusijos apie tai, kas kur žada vykti ilsėtis, skamba iš visų pusių. Bet pamenate, lyg buvo toks kovidas? Ir naujoji realybė tokia, kad jį tenka turėti omenyje net tuomet, kai pandemijos banga, atrodo, nuslūgus.

Šalys be rūpesčių

Atostogų metas masinte masina pamiršti apie saugumą ir galimus apribojimus. Gera naujiena ta, kad daugelis lietuvių pamėgtų šalių kol kas (kol neprasidėjo nauja, rudeninė COVID-19 banga) laikomos daugmaž saugiomis.

Naujausiais kelionių agentūrų duomenimis, jokie atvykimo ribojimai ar ypatingi saugumo reikalavimai lietuviams nekeliami vykstant į Airiją, Daniją, Estiją, Islandiją, Jungtinę Karalystę, Juodkalniją, Latviją, Lenkiją, Lichtenšteiną, Nyderlandus, Norvegiją, Rumuniją, Slovėniją, Švediją, Šveicariją, Turkiją, Vengriją. Keliaujantiems į šias šalis LR užsienio reikalų ministerija rekomenduoja imtis standartinių atsargos priemonių: nors neprivaloma, bet labai rekomenduojama kelionės metu dėvėti medicininę kaukę, laikytis atstumų, nesibūriuoti, nebūti nevėdinamose patalpose, patariama dažnai plauti rankas. Pajutus peršalimo simptomus (tarkim, kosulį, slogą, pasunkėjusį kvėpavimą, padidėjusią temperatūrą) rekomenduojama susilaikyti nuo kelionės. Nuvykus į išvardytas šalis saviizoliacija neprivaloma. Neprivaloma ir grįžus. Nereikia net neigiamo testo rezultato.

Nors daugelis pasaulio šalių jau yra panaikinusios visus COVID-19 reikalavimus, vis dėlto yra šalių, į kurias keliaujant reikia turėti vakcinacijos pažymėjimą ar atlikti testą. Pateikus skiepijimo, pasveikimo ar neigiamo COVID-19 PGR testo duomenis, be saviizoliacijos atvykti galima į Austriją, Belgiją, Bulgariją, Čekiją, Graikiją, Ispaniją, Italiją, Kroatiją, Liuksemburgą, Maltą, Portugaliją, Prancūziją, Slovakiją, Suomiją, Vokietiją. Yra šiokių tokių skirtumų, kalbant apie šalių deklaruojamą jauniausio keleivių amžiaus ribą, tad šiuo klausimu reikėtų tikslintis kiekvienu individualiu atveju atskirai. Kipre visi atvykstantys 12 metų ir vyresni keleiviai testuojami tiesiai oro uoste jų pačių lėšomis.

Kai kur rekomenduoja nevykti

URM rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Sakartvelo (Gruzijos) valdžios nekontroliuojamus Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionus, taip pat nesilankyti šalia administracinės ribos. Lietuvos Respublikos konsulinės pagalbos suteikimas šiose teritorijose nėra įmanomas.

Taip pat nerekomenduojama vykti į Ukrainą, o joje esančius mūsų šalies piliečius URM ragina savarankiškai iš jos išvykti – bet ne tiek dėl pandemijos, kiek dėl šioje šalyje vykstančio karo. Vis dėlto pasiryžusiems tai padaryti privalomas draudimas nuo COVID-19 rizikos, išduotas Ukrainos draudimo kompanijos. Privalomas neigiamas COVID-19 PGR arba antigeno testo rezultatas 72 val. iki atvykimo arba dokumentas, patvirtinantis visą skiepijimo nuo COVID-19 kursą. Atvykstantys nepasiskiepiję asmenys nuo 18 m. turi įsidiegti programėlę mobiliajam telefonui „Vdoma“ ir nuo trečios dienos izoliuotis arba atlikti papildomą testą. Grįžus iš Ukrainos, privaloma 10 dienų izoliacija arba per 72 val. nuo atvykimo atliktas neigiamas papildomas PGR ar antigeno testas.

Verta žinoti

Daugiau apie kelionių saugumo reikalavimus ir apribojimus ES ir Šengeno asocijuotose šalyse galima sužinoti interneto svetainėje reopen.europa.eu, o Lietuvoje visą patikimą informaciją apie COVID-19 galima rasti svetainėje www.koronastop.lt, LR SAM ir PSO interneto svetainėse. Be to, kiekvieną dieną teikiamos konsultacijos nemokamu karštosios linijos telefonu 1808, o Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai bendruoju konsultacijų telefono numeriu +370 (5) 264 9676 konsultuoja ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais bei švenčių dienomis.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top