Pradinis / Žmonės / Keturi garsūs tėčiai – apie tėvystę ir laimę

Keturi garsūs tėčiai – apie tėvystę ir laimę

Kokia dovana pradžiugintų kiekvieną tėtį? Tiek knygos „Apkabink mane“ herojams, tiek mūsų kalbintiems tėčiams atrodo, kad apkabinimas yra viena geriausių dovanų Tėvo dienos proga. O kada tėčiai būna laimingi? Kaip jie švenčia tėčių dieną? Į šiuos klausimus atsakė ir palinkėjimus visiems tėčiams siuntė tėtis, gamtos fotografas, rašytojas Marius Čepulis, tėtis ir operos solistas Merūnas Vitulskis, tėtis ir rašytojas Virgis Šidlauskas ir tėtis bei muzikos grupės „Kūjeliai“ narys Julius Vaicenavičius.

Merūnas. Eimanto Genio nuotr.

Kada tėčiai būna laimingi?

Merūnas Vitulskis: Tėčiai būna laimingi, kai jų mažyliai neserga ir kartkartėmis grįžę iš lauko pasako, kad pasiilgo tėčio.

Virgis Šidlauskas: Tėčiai dažniausiai būna labai skirtingi. Vienų galvos užkimštos muzika, kiti, kol neužmiega, visą laiką juokauja ir krečia pokštus, treti sportuoja, ketvirti žvejoja, o būna ir tokių, kurie per dienas blizgina automobilį ir saugo, kad ant jo nenukristų nė dulkelė. Bet tai pomėgiai. O didžiausia laimė tėčiui – matyti savo šeimą laimingą. Kai vaikai krykštauja ir juokiasi, kai žmona šypsosi ir merkia akį, kai tėvai laukia grįžtant ir sunkiai paslepia džiaugsmo ašaras, kas gali būti svarbiau?

Marius Čepulis: Tada, kai vaikai iš namų išvažiuoja (šypsosi). O dar kartais, kai grįžus namo pyplė ar pyplys atbėga apsikabint.

Julius Vaicenavičius: Tėčiai būna laimingi, kai vaikai sveiki, kai mamos patenkintos ir kai juos palaiko ir vertina.

O kada tėčių vaikai būna laimingi?

Virgis Šidlauskas: Vaikai būna laimingi, kai gali žaisti ir mėgautis atrasdami pasaulį, o ne nuolatos girdėti nesibaigiančius draudimus: ten neik – pargriūsi, čia saugokis – išsipurvinsi ir t. t. Jei mes, suaugusieji, girdėtume kasdien bent trečdalį tiek draudimų, kiek tenka išgirsti vaikams, vos grįžę griūtume į lovą kaip stovim ir ryte reikėtų trombonu pūsti tiesiai į ausį, kad atsikeltume.

Marius Čepulis: Kai gauna naują „iPadą“ (šypsosi). O dar kartais, kai su tėvu bando šturmuoti Gedimino kalną ne takeliais.

Merūnas Vitulskis: Kai tėtis pasiima iš darželio!

Julius Vaicenavičius: Vaikai būna laimingi, kai turi gerų draugų, juos supa saugi ir draugiška aplinka, daug smagių žaidimų, muzikos ir mokslų.

Ar švenčiate tėčio dieną? Kaip?

Marius Čepulis: Paskambinu savo tėčiui. Man paskambina, parašo ar aplanko mano vaikai.

Virgis Šidlauskas: Švenčiame paprastai – išlekiame į parką, nusiperkame ledų ar kavos ir tiesiog smagiai kartu leidžiame laiką.

Julius Vaicenavičius: Tiesiog paprastai ir nuoširdžiai aplankome ir pasveikiname tėtį.

Merūnas Vitulskis: Taip, praeitais metais pirmą kartą šventėme, ėjome į batutų parką.

Gal turite patį mėgstamiausia žaidimą, kuri žaidžiate su savo vaikais? Koks jis?

Marius Čepulis: Kadangi visi vaikai skirtingo amžiaus, tai žaidžiame skirtingai. Su dviem vyresniais žaidžiame kortomis, su antroke žaidžiame peles, kates ir kitus gyvūnus. Su mažąja vartome knygutes ir lakstome aplink lovą.

Virgis Šidlauskas: Slėpynės – vienas iš geriausių. Svarbiausia – slepiantis nesijuokti (šypsosi).

Ar skaitote savo vaikams knygas? Kokią pastarąjį kartą kartu skaitėte?

Virgis Šidlauskas: Mėgstame skaityti knygas. O paskutinė, kurią teko laikyti rankose, – Raimondo J. Nabaus „Žalios pėdos“.

Marius Čepulis: Skaičiau kažkada, kol maži buvo. Dabar mažajai kasdien beveik visokias knygeles skaitau. Paskutinė apie tai, kaip miega gyvūnai.

Julius Vaicenavičius: Kartais skaitome, bet mūsų vaikeliui labiau patinka lopšinės. Esame net sukūrę savo lopšinę!

Kokią knygą patartumėte perskaityti visiems tėčiams?

Merūnas Vitulskis: „Mažąjį princą“ ir „Pypliotyrą“.

Ko palinkėtumėte visiems tėčiams?

Julius Vaicenavičius: Būti tėčiu yra pašaukimas, tad kai būname su vaikais, tai būkime šimtu procentų. Jei bandome vienu metu būti keliose vietose, vaikai tai jaučia, o ir patys nepatiriame pilnos meilės.

Virgis Šidlauskas: Tėčiams palinkėčiau nepamiršti, kad vaikams be galo smagu laiką leisti ne tik su draugais, bet ir su tėveliais – keliauti su jais, pamatyti naujas vietas, siausti atrakcionuose ir valgyti saldumynus. Juk ir patys dar gyvai atsimename visas šeimos keliones, karuseles ir cukraus vatos skonį.

Merūnas Vitulskis: Palinkėčiau daug kantrybės ir daugiau atsidavimo!

Marius Čepulis: Iš savo vaikų draugų išgirsti, kad esi kietas tėtis (šypsosi). Ir dar – mylėti mamas.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top