Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Kitokia mada: drabužiai iš gamtos gėrybių

Kitokia mada: drabužiai iš gamtos gėrybių

Spalio 9 dieną Panevėžio rajono Tiltagalių kultūros centre vyko alternatyvios mados festivalis-konkursas „Pašėlęs ruduo“. Nuotaikingame, rudens spalvomis nuspalvintame renginyje jau penktus metus buvo pristatomi dizainerių kūriniai iš augalų.

Šiais metais mados kompozicijas kūrė 20 dizainerių, o jas išmoningai pristatė 46 modeliai iš Panevėžio ir Kupiškio raj. Ne profesionalai, o tiesiog įvairių bendruomenių atstovai, išdrįsę išbandyti savo kūrybines jėgas šioje srityje.

Sukurti dėmesio vertus kūrinius naudojant netradicines medžiagas išties nelengva. Prireikė labai daug sumanumo, kūrybingumo ir kruopštumo. Vis dėlto jaunieji dizaineriai su užduotimi susitvarkė nepriekaištingai. Stebino kūrėjų išradingumas, spalvų gausa, modelių drąsa ir ryžtas. Akį glostė įmantrūs kostiumai, kuriuose dera spalvos, netradicinės medžiagos ir formos.

Vertinimo komisijoje dalyvavo Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinės mokyklos floristikos dėstytoja Danguolė Laužikienė, dailininkė ir fotomenininkė Milena Marcinkevičiūtė, judesio meną stebėjo Eleonora Tamošauskienė, modeliuotoja Filomena Marcinkevičienė.

Daugiausia komisijos simpatijų pelnė kompozicija „Gėlytė“. Suknelę iš gėlių sukūrė tiltagalietė Aurelija Astrauskienė, o pristatė jos septynmetė dukrytė Atėnė.  Originaliausios buvo karsakiškietės Gabrielės Godaitės kolekcijos „Paukštė“ ir „Ateities mergaitės“. Keturiolikmetė jas kūrė net 6 mėnesius. Įspūdingai atrodė kūrinys „Iš gelmės“, kurio autorė tiltagalietė Odeta Petrauskienė. Žavėjo vietos mergaičių Samantos Morkevičiūtės ir Ernestos Lupeikytės paruošti kostiumai, kuriems prireikė ne tik fantazijos, bet ir daug kruopštumo. Tautodailininkės Gražinos Šaparnienės šeima  aprengė gausų būrį modelių ir žaismingai, teatralizuotai pristatė savo kolekcijas. Atvykę iš kitų vietovių modeliai įnešė naujų atspalvių į renginį. Jie augalų tematiką perteikė pasitelkdami kitas medžiagas.

Renata Kopūstienė
Nuotraukų autorė Milena Marcinkevičiūtė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top