Pradinis / Kūrybos podiumas / Klaipėdiečių kūrėjų „banga“ užliejo „Kūrybos podiumą“ VDU Botanikos sode Kaune

Klaipėdiečių kūrėjų „banga“ užliejo „Kūrybos podiumą“ VDU Botanikos sode Kaune

Liepos 17 d. VDU Botanikos sode Kaune praūžė jau tradiciniu tapęs renginys „Kūrybos podiumas“. Renginyje išskirtinio dėmesio sulaukė klaipėdietės moterys, trys nuostabios kūrėjos, pristačiusios proginių drabužių ir aksesuarų kolekciją „Pajūrio žiedai“. Tai suknelių fotosesijoms kūrėja, fotografė Lilija Sarma, šventinių suknelių dizainerė, rūbų konstruktorė Rasa Lukoševičienė ir natūralaus šilko gėlių aksesuarų „Šilkažiedė“ kūrėja Kristina Čyžauskienė.

Lilija Sarma, Kristina Čyžauskienė, Rasa Lukoševičienė
Lilija Sarma, Kristina Čyžauskienė, Rasa Lukoševičienė

…Rytas prie jūros su puodeliu kavos…

Kylanti saulė… Lengvas vėjelis kedena plaukus…

Bangos iš lėto ritasi į krantą…

Smėlyje žaidžiantys vaikai…

O man taip norisi saldaus, skanaus

kreminio pyragaičio, papuošto

nuostabiu gėlės žiedu…

Pasigirdus švelniam jūros ošimui ir lengvai prancūzaitės dainai, prasidėjo unikalios kolekcijos pristatymas. Joje buvo galima išvysti šešiolika išskirtinių, romantika dvelkiančių suknelių, derančių su įspūdingais natūralaus šilko gėlių galvos aksesuarais. Kolekcija lengva, vintažinė, turinti prancūziškos elegancijos ir rafinuotumo.

Pasipuošusios proginėmis, romantiškomis suknelėmis ir prie jų derančiais Lietuvoje dar nematytais karališkais šilko gėlių aksesuarais, podiumu žengė mamos kartu su savo dukromis. Tarp išskirtinę kolekciją pristačiusių modelių buvo ir profesionali šokėja, televizijos projektų dalyvė Gintarė Slausgalvienė su dukrytėmis.

Paklausus, kaip gimė mintis sukurti vintažinę kolekciją „Pajūrio žiedai“, šilko aksesuarų kūrėja Kristina Čyžauskienė šypsosi. „Seniai ieškojau proginių suknelių dizainerės, kurios mintys ir idėjos sutaptų su manosiomis. Svajojau, kad suknelės derėtų prie mano kuriamų gėlių iš natūralaus šilko. Vienoje siuvėjų grupėje ilgai stebėjau rūbų konstruktorę Rasą. Susitikusios pavasarį, viena kitai pajutome simpatiją, sutapo mintys, idėjos ir skoniai. Pasiūliau kurti kolekciją kartu. Taip gimė pirmieji mūsų deriniai“, – apie kūrybinį procesą pasakoja pašnekovė.

„Mes abi su Kristina auginame sūnus, tad kurti mergaitiškus grožius nebuvo galimybių. Kažkada jaunystėje ir metams bėgant susikaupusios mintys, svajonės ir idėjos išsiliejo šioje vintažu ir romantika dvelkiančioje kolekcijoje. Nėriniai, tiulis, matinis krepas, aksominės juostelės, saulės kirpimo ir klostuoti sijonai padeda sukurti princesiškas sukneles mažoms mergaitėms ir jų mamytėms“, ­– pasakoja šventinių suknelių dizainerė Rasa Lukoševičienė. Moteris atvirauja, kad šią kolekciją kūrė iš visos širdies ir vidinės nuojautos, kokiais rūbais norėtų puoštis pati ir kokiomis suknelėmis aprengtų mažas mergaites.

Tačiau dar reikėjo fotografės ir modelių. „Šilkažiedės“ įkūrėja Kristina sako, kad fotografę Liliją Sarmą pažinojo jau daug anksčiau, paprašė jos įamžinti akimirkas vienoje fotosesijoje. Taip modeliu ir kolekcijos veidu tapo Lilijos dukra Anastasija. Ją buvo galima išvysti ir kolekcijos pristatyme VDU Botanikos sode.

Gintarė Slausgalvienė su dukrytėmis
Gintarė Slausgalvienė su dukrytėmis

„Esu proginių, fotosesijoms skirtų suknelių kūrėja ir fotografė. Su Kristina ir Rasa jau esame įgyvendinusios bendrą projektą, kurio veidu tapo mano dukrytė Anastasija. Tad, gavusi pasiūlymą dalyvauti „Kūrybos podiume“, nedvejodama sutikau. Tiesa, ši patirtis man pirmoji, tad laukiau jos su nerimu ir nekantrumu, bet viskas pavyko nuostabiai“, – džiaugiasi moteris.

Įspūdingų galvos aksesuarų kūrėja Kristina Čyžauskienė priduria, kad prieš porą metų „Kūrybos podiume“ dalyvavusi su kita dizainere, šiemet pasiūliusi visoms trims moterims suvienyti kūrybines jėgas – sukurti bendrą kolekciją ir sukelti tikrą klaipėdietišką „bangą“.

Kristina šypsosi – meilė savo kraštui ir jūrai įkvėpė sukurti romantišką, kiek kitokią kolekciją. „Visais laikais moterys mėgo puoštis galvos aksesuarais – gėlėmis, skrybėlaitėmis, vualiais. O mane žavi būtent galvos aksesuarai. Mano kuriamos natūralaus šilko gėlės nėra skirtos puoštis kasdien. Todėl ieškojau būtent tokių kolegių, kurios siuva nekasdienius rūbus. Mūsų kolekcija proginė, o kai kurie deriniai yra skirti fotosesijoms. Esu laiminga suradusi bendraminčių. Manau, mūsų bendras klaipėdietiškas projektas pavyko“, – džiaugiasi moteris.

Kristina Sakalauskienė

Fotografė Lilija Sarma

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top